Dermokosmetyki- pomost między kosmetykami i lekami



Dermokosmetyki- pomost między kosmetykami i lekami

Wybór kosmetyków do pielęgnacji skóry bywa czasami niełatwy. Wiele znanych marek często nie bierze pod uwagę specyficznych potrzeb, które mają osoby ze skórą problemową. Codzienne narażenie na suchy lub wilgotny mikroklimat, promieniowanie ultrafioletowe oraz zanieczyszczenia powietrza powoduje, że stan naszej skóry nie zawsze jest idealny.

Producenci kosmetyków wychodzą naprzeciw wymaganiom cery problemowej, proponując do jej pielęgnacji specjalne linie dermokosmetyków. Ich zadanie polega na przywróceniu równowagi skórze. To prowadzi do zlikwidowania dolegliwości, które sprawiają, że nie jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu.

Dermokosmetyki łączą w sobie zalety produktów do codziennej pielęgnacji z dobroczynnym działaniem różnych składników, których nie sposób odnaleźć w innych rodzajach kosmetyków. Ich wyboru można dokonywać samodzielnie, można też poprosić o pomoc dermokonsultanta w aptece lub drogerii.

Zdarza się, że lekarze dermatolodzy sugerują ich stosowanie jako uzupełnienie do kuracji lub jako jedyny środek do rozwiązania niektórych problemów skórnych. Właściwie dobrany dermokosmetyk może być gwarancją zdrowej skóry i ładnego wyglądu.



Jak dobrać właściwy dermokosmetyk dla naszych potrzeb?

Aby znaleźć dermokosmetyk właściwie dopasowany do naszych potrzeb, należy najpierw rozpoznać, jaki mamy rodzaj cery. Tutaj także może przydać się porada dermokonsultanta. Skóra sucha wiąże się ze skłonnością do podrażnień i zaczerwienień. Często towarzyszy jej uczucie pieczenia i ściągnięcia, niekiedy też łatwe łuszczenie się.

Przyczyną suchości skóry jest niedostateczne wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe. Objawy skóry odwodnionej z reguły są podobne, jednak ich przyczyną jest zbyt mała ilość wody w skórze, podczas gdy gruczoły łojowe pracują normalnie lub są wręcz nadaktywne. Skórę tłustą można rozpoznać po charakterystycznym „błyszczeniu”. Pojawia się ono najczęściej na czole i nosie, nieco rzadziej na policzkach. Na takiej cerze często pojawiają się zmiany trądzikowe.

Do niedawna problem trądziku dotyczył jedynie nastolatków, jednak coraz częściej skarżą się na niego osoby między 20 a 40 rokiem życia. Przyczyną tego stanu może być np. chroniczny stres, wywołujący zaburzenia w równowadze hormonalnej. Na skórze naczynkowej wyraźnie widać rozszerzone drobne naczynka krwionośne. Czasami jest ich na tyle dużo, że sprawiają wrażenie rumieńca, który staje się intensywniejszy pod wpływem zimna, gorąca lub wiatru. Dobry kosmetyk do tego rodzaju cery powinien wzmacniać ściany poszerzonych naczyń, poprawiać krążenie i działać przeciwzapalnie.

Rozwiązaniem dla osób z cerą problemową mogą być np. kosmetyki marki Iwostin. Ich gama jest bardzo szeroka. Znajdują się w niej produkty do skóry suchej i odwodnionej, tłustej i trądzikowej oraz naczynkowej, a oprócz nich także kosmetyki do skóry z trądzikiem różowatym i z przebarwieniami. W serii występują też kremy o działaniu przeciwzmarszczkowym, antyperspiranty, kosmetyki przeciwsłoneczne z filtrami UV oraz produkty do pielęgnacji stóp. Uzupełnieniem do kuracji przeciwproblemowych są fluidy dla skóry wymagającej. Dzięki nim osoby zmagające się problemami skórnymi nie muszą rezygnować z makijażu, ponieważ mogą stosować podkłady, które nie będą pogłębiały ich dolegliwości, a wręcz przeciwnie- będą je łagodzić i skutecznie maskować. W serii podkładów Iwostin znajdują się fluidy do cery suchej i wrażliwej, tłustej i trądzikowej oraz naczynkowej.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ