Jaki kolor szminki dla blondynek?



Często mówi się, że pięknie podkreślone oczy to wizytówka każdej kobiety. Nie inaczej jest w przypadku ust – to one bardzo często przyciągają uwagę mężczyzn. Zwłaszcza gdy są pełne i starannie wypielęgnowane. O ile na to drugie można mieć wpływ – wystarczy wyposażyć się w balsam lub krem do ust – o tyle na to pierwsze już nie.

Jednym ze sposobów na poprawienie wyglądu ust jest dobór odpowiedniej szminki. Jesteś blondynką i zastanawiasz się, w jakim odcieniu powinnaś kupować pomadki? Poniżej nieco więcej o odpowiednich odcieniach dla kobiet o jasnych włosach.

 

Jasny róż

Oprócz blond włosów wyróżniasz się także porcelanową karnacją? Paniom charakteryzującym się słowiańskim typem urody (zwłaszcza gdy mają jeszcze jasne oczy – w kolorze błękitu lub głębokiej zieleni) szczególnie dobrze jest w odcieniach różu, zwłaszcza tych z serii „baby”, czyli w nieco bladawej wersji.

Takie szminki znajdują się m.in. w ofercie marek takich jak Revlon, Bourjois lub Lancome (dotychczas znanej głównie z perfum Lancome La Vie Est Belle). Dlaczego blondynki powinny akurat malować się różowymi szminkami? Róż świetnie podkreśla wszystkie atutu ich urody – oczy i cerę, a do tego sprawia, że nawet dojrzała kobieta będzie prezentowała się młodo. Idealny wybór na co dzień, zwłaszcza wiosną i w okresie wakacji.



Brzoskwinia, orange

Kolor różowy to nie do końca Twoja bajka? A może mimo jasnych włosów masz oliwkową cerę lub po prostu farbujesz włosy na odcień miodowy, a nie platynowy? Dobrym wyborem będzie pomadka w bardzo popularnych ostatnio barwach brzoskwiniowych, pomarańczowych (rzadziej koralowych).

Warto zauważyć też, że w tych kolorach najlepiej prezentują się panie o pełnych wargach, choć wybierając odcień bardziej „neonowy” można mieć pewność, że będzie on też dobrze wyglądał się na wąskich ustach, nawet z nie do końca symetrycznymi wargami.

 

Czerwień

Naturalnym wyborem dla blondynek będzie też czerwona szminka. Czyż nie używała jej najsłynniejsza jasnowłosa kobieta wszechczasów, Marylin Monroe? Taka pomadka nie tylko dobrze uwypukla piękno platynowych pukli, ale też przyciąga uwagę – dlatego kolor ten dedykowany jest głównie kobietom dojrzałym, pewnym siebie i nie bojącym się eksperymentować z wyglądem i makijażem.

Odradza się używanie czerwonej szminki przez nastolatki – czerwień zarezerwowana jest dla nieco starszych pań. Młodsze przedstawicielki płci pięknej zdecydowanie lepiej prezentują się w różach, które dodają im uroku i podkreślają dziewczęcość.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ