ABC Włosów syntetycznych



Włosy można przedłużać i zagęszczać na tysiące sposobów. Każda metoda ma swoje wady i zalety. Nie wszystkie techniki służą naszym włosom i nie zawsze osiągamy oczekiwany efekt. Podobnie jest z materiałami, których używamy. W zależności od rodzaju pasm, będziemy bardziej lub mniej zadowolone. Prezentujemy krótki poradnik na temat włosów syntetycznych. Sprawdź, czy będą dla Ciebie najlepszym wyborem.

NIEZAWODNE WŁÓKNO KANEKALON 100%

Włosy syntetyczne to nic innego, jak włosy wykonane ze sztucznych materiałów. Składają się na nie różnego rodzaju włókna, najczęściej produkowane w Chinach. Nie oznacza to, że należy je z góry przekreślać. Istnieje wiele wariantów syntetyków i tylko od nas zależy, jakiej jakości pasma wybierzemy. Jednym z najlepszych materiałów jest japońskie włókno kanekalon.

Charakteryzuje się ono tym, że na pierwszy rzut oka nie odróżnimy go od naturalnych włosów. Pasma są ładnie nabłyszczone i mają intensywny kolor. Od swoich tańszych odpowiedników różnią się nie tylko wyglądem, ale też żywotnością. Często zakładane włosy z włókna kanekalon, pielęgnowane zgodnie z zaleceniami, mogą nam służyć nawet przez rok. To bardzo długo, w przeciwieństwie do kosmyków z włókien mieszanych. Ich zakup stanowczo odradzamy: niższa cena przyciąga, ale idzie w parze z wątpliwą jakością.

Kupując włosy syntetyczne zwracaj uwagę na informacje podane przez producenta. Szukaj produktów zrobionych w 100% z jednego materiału. Przyjrzyj się, czy szycia są dokładnie zakryte. Przecież nie chcesz, żeby łączenia były widoczne. Uważaj na szokująco niskie ceny.

Wysokiej jakości syntetyki kosztują ok. 60 zł za 130g. Jeśli chcesz być pewna, że wybierzesz dobre włosy, zakupu dokonaj w zaufanym sklepie, np. Europe Hair: http://europe-hair.com/pl/wlosy-syntetyczne.html




WADY I ZALETY SYNTETYKÓW

Podobnie jak włosy naturalne, ich sztuczne odpowiedniki też mają dużo plusów. Przede wszystkim, pasma syntetyczne są lekkie. Daje się to odczuć w słoneczne dni, kiedy żadna z nas nie lubi mieć zbyt ‘dużo na głowie’. Odpowiednio dobrane dopinki wyglądają bardzo naturalnie.

Co więcej, włosy pięknie utrzymują swoją formę. Nie trzeba ich układać, wystarczy delikatne rozczesywanie grzebieniem. Pielęgnacja takich doczepów nie jest wyjątkowo skomplikowana. Pasemek nie trzeba nawilżać. Wystarczy kilka kropli olejku arganowego na końcówki, które po pewnym czasie zaczną się łamać. Włosów syntetycznych nie myje się często, dzięki czemu zyskujemy na czasie.

Dopinki clip-in wpinamy za pomocą spinki, a więc nosi się je bardzo wygodnie. Dzięki stosunkowo niskiej wadze, nie obciążają one cebulek. Również niska cena jest zaletą. Decydując się na syntetyki, często oszczędzamy nawet kilkaset złotych.

Niestety, nie obejdzie się bez wad. Włosy syntetyczne źle znoszą działanie wysokich temperatur, dlatego nie powinno się ich suszyć. Mimo, że są bardzo podatne na wszelkiego rodzaju zabiegi fryzjerskie, częste prostowanie lub kręcenie nieodwracalnie niszczy pasma.

Wiele osób skarży się na nadmierne błyszczenie włosów, jest to jednak kwestia indywidualna. Nie da się ukryć, że syntetyki nie są zbyt przyjemne w dotyku. Nawet pasmom zrobionym z kanekalonu brakuje aksamitnej miękkości i sprężystości na poziomie włosów naturalnych. Mimo wad, dopinki z syntetyków to doskonałe rozwiązanie dla osób oczekujących krótkotrwałego, ale spektakularnego efektu.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ