Patent na piękno – czym są kosmetyki selektywne?



Gdy słyszymy hasło „kosmetyki selektywne”, najczęściej myślimy: ekskluzywność, prestiż, wysoka cena. Tymczasem sformułowanie to niesie za sobą dużo więcej znaczeń – tych pozytywnych. Poznajmy je wszystkie!

Staranna kompozycja

– Pierwszą i najważniejszą cechą kosmetyków selektywnych jest to, że do ich produkcji stosuje się jedynie składniki o skutecznym, potwierdzonym laboratoryjnie działaniu. To dzięki opatentowanej formule tego typu preparatów – specjalnie wyselekcjonowanym składnikom oraz nowoczesnej technologii zastosowanej w procesie produkcji – odznaczają się one wysoką jakością i skutecznością w walce z niedoskonałościami cery czy też zmarszczkami – wyjaśnia Agnieszka Kamola z firmy NewDerm, wyłącznego dystrybutora preparatów TEOXANE w Polsce. Pierwsze znaczenie słowa „selektywny” to zatem „starannie skomponowany” – stworzony z precyzyjnie dobranych składników, które zanim zostaną zamknięte w buteleczce, muszą przejść długą drogę pod okiem specjalistów z laboratorium.

Ograniczona reklama

Poszukując informacji o kosmetykach selektywnych, próżno szukać ich w reklamach. Preparaty te należą zwykle do produktów niszowych, luksusowych, które na półkę klienta trafiają z polecenia specjalisty lub najlepszej przyjaciółki, która dany krem wypróbowała na własnej skórze. „Selektywność” oznacza zatem również „określone punkty dystrybucji” i „określoną grupa odbiorców”. Kosmetyki selektywne znajdziemy najczęściej we współpracujących z marką punktach, gabinetach lub bezpośrednio u dystrybutora czy w siedzibie producenta.



Prestiż

Słowem nierozerwalnie związanym z hasłem „kosmetyki selektywne” jest również określenie „prestiż”. Dotyczy on ceny preparatu – z reguły nie niskiej – oraz efektu – widocznego i odczuwalnego tuż po zastosowaniu.

– Kosmetyki selektywne są tworzone w taki sposób, by nikt nie miał wątpliwości, że używany produkt jest najwyższej jakości. Opracowanie takiego preparatu wiąże się z poświęceniem wielu lat na prace laboratoryjne, badania i testy. Nie ma wyjścia – efekt musi zostać doceniony przez klientów – wyznaje Agnieszka Kamola z firmy NewDerm.

– Widać to także na przykładzie TEOXANE Laboratorie, producenta, który na opracowanie nowej formuły kwasu hialuronowego – RHA™ – poświęcił aż dziesięć lat intensywnej pracy. W wyniku prac laboratoryjnych udało się jednak stworzyć składnik o wielu zastosowaniach i właściwościach. RHA™ nie tylko nawilża i ujędrnia skórę, ale również działa jak bogata w składniki odżywcze macierz, która dostarcza potrzebne składniki tam, gdzie są one wymagane. RHA™ jest stosowany we wszystkich wypełniaczach TEOSYAL, a od niedawna także w kosmeceutykach – w tym przypadku jego działanie wspierają dodatkowo Kompleks Odbudowujący Skórę CDR oraz NovHyal Biotech-G. To właśnie specjalistyczne działanie formuły podstawowej, potwierdzone w niezależnych badaniach klinicznych, pozwala zaliczyć kosmeceutyki TEOXANE do grona kosmetyków selektywnych. Jednak prawdziwym argumentem przemawiającym za ich kupnem jest dopiero skuteczność, nie klasyfikacja – dodaje Agnieszka Kamola.

Kosmetyki selektywne stanowią niewątpliwie przyciągającą alternatywę dla osób, które swojej skórze pragną zapewnić coś więcej niż standardową pielęgnację na bazie preparatów dostępnych w większości sklepów. Jeśli przed zakupem dobrze zweryfikujemy producenta i skład preparatu, prosząc o radę eksperta, skóra z pewnością odwdzięczy się nam już po kilku dniach!

 

O marce

Od 10 lat marka TEOSYAL dostarcza pacjentom na całym świecie innowacyjne rozwiązania w zakresie poprawy kondycji skóry. TEOSYAL to szeroka gama preparatów na bazie kwasu hialuronowego przeznaczonych m.in. do wypełnień ust, fałd nosowo-wargowych, zmarszczek, a także zabiegów wolumetrycznych oraz bogata linia kosmeceutyków. Wszystkie produkty są opracowywane w laboratoriach TEOXANE Laboratories w Genewie, skąd trafiają na rynek 90 krajów świata. W Polsce preparaty Teosyal są dostępne od 2006 r. Ich wyłącznym dystrybutorem jest firma NewDerm sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ