Jak usunąć blizny?



Chyba każdy z nas ma na ciele jakieś blizny – pamiątki z dzieciństwa, efekt choroby, wypadku lub zwykłej nieuwagi. Niektóre z nich z czasem bledną, z innymi uczymy się żyć, ale równie często są one powodem kompleksów i niezadowolenia ze swojego wyglądu. Na szczęście czasy, kiedy blizny musiały nam towarzyszyć przez całe życie już dawno minęły!

 

Nieważne czy jest to mała blizna na ręce czy zmiany potrądzikowe na twarzy – blizny potrafią mocno wpłynąć na jakość naszego życia i samopoczucie. Co możemy zrobić, aby to zmienić? Przedstawiamy kilka naturalnych sposobów, które warto przetestować:

Olej z drzewa herbacianego

Ten ceniony ze względu na działanie lecznicze olejek sporządza się z liści drzewa herbacianego. Dzięki właściwościom przeciwgrzybicznym, antybakteryjnym i antywirusowym przyśpiesza gojenie się ran i zapobiega powstawaniu blizn. Najlepiej aplikować go punktowo lub dodać do kremu, który stosujemy na co dzień. Stosowany regularnie może nie tylko pomóc zniwelować blizny, ale również wygładzić i zregenerować skórę.

Aloes

Aloes wykorzystywany jest w wielu kosmetykach, ale nie wszyscy wiemy, że działa również na blizny. Sok z tej rośliny świetnie naprawia różnego rodzaju uszkodzenia skóry. Wnika bowiem w jej głębokie warstwy, przyśpieszając odnowę naskórka. Jak go stosować? Skuteczny będzie zarówno tonik zakupiony w aptece, jak i sok z liścia rośliny hodowanej w domu.



Sok z liści mięty, ogórka lub cytryny

Działanie rozjaśniające i delikatnie ściągające może mieć też sok z liści mięty, cytryny czy ogórka. Wystarczy natrzeć nimi zmiany na skórze i spłukać po kilkunastu minutach. Metoda ta sprawdzi się jednak głównie w przypadku niewielkich i stosunkowo świeżych blizn.

Ekologiczny zabieg

Co ciekawe, naturalne sposoby walki z bliznami to nie tylko domowe kuracje wykorzystujące olejki i soki. Niektóre zabiegi z zakresu medycyny estetycznej również można nazwać naturalnymi i ekologicznymi. Należy do nich Scarlet RF, zabieg bazujący na naturalnych procesach naprawczych organizmu (nie wiąże się z wprowadzaniem żadnych syntetycznych substancji). Jego skuteczność oparta jest na wykorzystaniu mocy zdrowej rezerwy tkanki otaczającej leczoną strefę, której odpowiednie pobudzenie ułatwia oraz przyśpiesza proces regeneracji i gojenia.

Podczas zabiegu fale wprowadzane są w skórę właściwą oraz w tkankę podskórną i generują w niej ciepło, zapewniając maksymalne efekty i bezpieczeństwo. W rezultacie komórki odpowiedzialne za syntezę kolagenu zostają pobudzone, co poprawia strukturę, elastyczność i jędrność skóry oraz naprawia ewentualne uszkodzenia. Efekty widoczne są już po jednym zabiegu (spłycenie i zmniejszenie widoczności blizn i przebarwień), ale w wypadku poważniejszych zmian warto zabieg powtórzyć.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ