Jak dobrać legginsy do figury?



Każda kobieta może chodzić w legginsach – kluczem do sukcesu jest dopasowanie idealnego modelu do Twojej sylwetki. Każda z nas ma unikalny kształt nóg, który zasługuje na podkreślenie, raczej niż chowanie z powodu domniemanych mankamentów.

Legginsy są niezwykle uniwersalnym elementem stroju, który umożliwia zarówno przyciągnięcie uwagi, jak i wyszczuplenie bądź zneutralizowanie określonych linii. Czy wiesz jaki model najbardziej pasuje do Ciebie?

Czarna klasyka dla silnych nóg

Jednolite czarne legginsy mają niezwykłą moc wyszczuplającą i dlatego są idealnym elementem stylizacji mających na celu odwrócenie uwagi od zbyt postawnych łydek czy ud.

Sama barwa sprawia, że noga wydaje się węższa w obwodzie, zaś uniwersalny charakter pozwala założyć je do sukienki, spódnicy czy dłuższego swetra lub tuniki, kryjących szerokie biodra czy pupę.

Dodajmy, że wybór czarnych legginsów jest bardzo szeroki – od lycrowych, pół transparentnych „rajstop” bez stóp, przez klasyczne, kryjące legginsy, a skończywszy na modelach mających specjalne funkcje wyszczuplające.

W tym ostatnim przypadku mowa o zaawansowanych materiałach typu SQUEEZE, które podnoszą optycznie pośladki oraz pomagają estetycznie wymodelować talię i uda.

legginsy-ze-wstawkami

Wzorzyste legginsy dla szczupłych

Na drugim biegunie znajdują się szczególnie modne ostatnimi laty legginsy w typie sportowym, szokujące odważnymi, kolorowymi deseniami. Popularne motywy to geometryczne wzory, zwierzęce cętki, ale także zaawansowane grafiki przedstawiające wszystko od śmiesznych ciasteczek po fotografie miast.

Z racji na fakt, że takie legginsy nieubłaganie przyciągają uwagę do nóg, poleca się je głównie paniom o szczupłych łydkach i udach, które nie muszą się bać optycznego poszerzenia. Gra jest jednak warta świeczki, gdyż kolorowe, awangardowe nogi pozwalają stworzyć unikalne kreacje, które nie tylko wyróżniają się z tłumu, ale są wyjątkowo wygodne.

Tregginsy dla kształtnych pań

Tregginsy to słowo pochodzące z połączenia angielskich wyrazów „spodnie” i „legginsy”. I faktycznie, ten modny element garderoby daje się nosić tak samo jak ulubione dżinsy czy rurki, ale jednocześnie jest o niebo wygodniejszy dzięki miękkiemu materiałowi i delikatnym szwom.

Elastyczność materiału zapewnia także idealne przyleganie, co bywa trudne do osiągnięcia w przypadku klasycznych spodni. Panie o typowo kobiecej figurze, z zaokrąglonymi biodrami i kształtną pupą, szczególnie dobrze będą się prezentować w tregginsach, które mogą imitować ulubiony denim lub ultra modną czarną skórę. Modele z paskiem dodatkowo pomagają podkreślić wcięcie w talii, dodając całości wyjątkowego seksapilu.



Alladynki dla figury typu gruszka

Jeśli sen z oczu spędzają Ci obfite biodra, uda i pupa, prawdopodobnie będziesz próbowała wystrzegać się legginsów. To błąd, ponieważ dobrze dobrane alladynki pozwolą zatuszować niedoskonałości, jednocześnie podkreślając łydki i wydłużając same nogi, co optycznie sprawia, że cała sylwetka wydaje się smuklejsza.

Legginsy z luźniejszą górą są przy tym na tyle uniwersalne, że można je nosić do obcisłego topu lub obszernej bluzy, na spacer lub do pracy. Ten model jest także znakomitym rozwiązaniem dla pań, które na co dzień noszą bardziej zabudowane czy wyraźne figi, mogące odznaczać się pod gładkim, obcisłym materiałem.

Legginsy ze wstawkami dla atletycznych

Bardzo ciekawą i modną alternatywą są także legginsy ze wstawkami typu nakolanniki, kieszenie czy suwaki, odnoszące się wyraźnie do stylu motocyklowego np. takie: http://www.e-lady.pl/kategoria/60/legginsy. To model, który pasuje praktycznie każdej parze nóg, ale szczególnie polecany jest kobietom o bardziej atletycznych udach i łydkach, które w jednolitych legginsach mogłyby stwarzać wrażenie nieco zbyt muskularnych.

Tymczasem atrakcyjne, geometrycznie zróżnicowane wstawki o odmiennej teksturze przełamują monolit nogawki i pozwalają raczej podkreślić kształtne udo czy wypracowaną łydkę, niż przytłoczyć całą sylwetkę nogami profesjonalnej biegaczki.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ