Poznaj top 3 peelingi rekomendowane przez lekarzy dermatologów



Czas na mocne starcie  

Zimowa aura sprzyja złuszczaniu skóry. Teraz jest najlepszy czas, by skorzystać  z dobrodziejstw chemicznego peelingu – spłycić zmarszczki, rozjaśnić przebarwienia i rozświetlić zmęczoną cerę. Poznaj top 3 peelingi rekomendowane przez lekarzy dermatologów. 

Nowoczesne peelingi medyczne zwalczają najpopularniejsze problemy skóry takie, jak utrata jędrności, przesuszenie, niedoskonałości czy blizny. Ich formuły łączą dobroczynne złuszczające właściwości kwasów chemicznych z substancjami aktywnymi. W najnowszych peelingach obok kwasu TCA, mlekowego czy fenolowego znajdziemy ekstrakt z kakaowca, jagód acai, mango czy dyni. Poznaj najciekawsze peelingi sezonu.

Odmładzający czekoladowy peeling chemiczny

To absolutna nowość na rynku medycyny estetycznej. Wbrew pozorom to niezwykle intensywna kuracja złuszczająca z wykorzystaniem 50% kwasu mlekowego oraz ekstraktu  i masła z kakaowca, które działają antydepresyjnie. W peelingu zastosowano też jeden  z najsilniejszych znanych przeciwutleniaczy – Resweratrol. Można go znaleźć w skórce winogron i czerwonym winie. – Badania kliniczne wykazały, że wydłuża on życie komórek nawet o 30%. Pobudza produkcję kolagenu i elastazy, a także intensywnie ujędrnia  i rozjaśnia cerę – mówi dr Edyta Engländer, właścicielka gabinetu medycyny estetycznej, który jako pierwszy na Dolnym Śląsku wprowadził ten zabieg do swojej oferty (www.englander.com.pl).

 Pixel Peel

Frakcyjna stymulacja skóry mikroigłami z użyciem Dermapenu i jeden z najskuteczniejszych peelingów złuszczających – kwas Easy TCA (kwas trójchlorooctowy). Pixel Peel nie ma sobie równych w dziedzinie efektywnej redukcji blizn i rozstępów. Jest szczególnie polecany do odmładzania skór grubych z licznymi bliznami potrądzikowymi. Już sama technika podania kwasu TCA – podczas zabiegu w skórze powstaje tysiące mikronakłuć – sprawia, że odnawia się ona już na poziomie komórkowym. Fibroblasty zostają pobudzone do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. Efekt? Zregenerowana, napięta i rozjaśniona skóra, blizny  – mniej widoczne.



SkinBrite Peel

Rozjaśnienie, wybielenie i silne odmładzanie w jednym. W zabiegu SkinBrite Peel  w unikatowy sposób połączono substancje o silnym działaniu rozjaśniającym oraz hamującym aktywność tyrozyny odpowiedzialnej za powstawanie przebarwień z czystym retinolem (4%) o potwierdzonym działaniu przeciwstarzeniowym. Zabieg rozjaśnia przebarwienia o różnym podłożu. Jest polecany w przypadku skór dojrzałych, ze spadkiem jędrności, widocznymi oznakami fotostarzenia oraz tych ze skłonnością do nadmiernego przetłuszczania.

modanaurode.pl dr Edyta Englander

Rekomendacje dermatologa: 

– Kurację z zastosowaniem intensywnych peelingów chemicznych najlepiej rozpocząć właśnie teraz. Zimowa aura i mniejsze nasłonecznienie sprzyjają zabiegom złuszczającym  z wykorzystaniem silnie stężonych kwasów. Wystarczy godzina, seria ok. 3 sesji, by wiosną cieszyć się młodszą, promienną cerą. Skóra zaczyna się złuszczać intensywnie po 2-3 dniach. Jeśli zabieg wykonamy np. w środę, wystarczy, że w poniedziałek zabezpieczymy skórę kremem z filtrem i podkładem mineralnym – mówi dr Edyta Engländer.

Więcej informacji: 

dr Edyta Engländer, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej Ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Medyczny), a następnie uzyskała I i II stopień specjalizacji z dermatologii i wenerologii. Posiada kilkunastoletnią praktykę w zawodzie lekarza dermatologa.

Specjalizuje się w zaawansowanych zabiegach wolumetrycznych i przywracających objętość tkankom. Jest jednym z pierwszych lekarzy w Polsce wykonujących zabiegi z zastosowaniem kwasu polimlekowego (Sculptra).

dr Edyta Englander

Szkoli innych lekarzy z zakresu podawania tego preparatu, a także kwasu hialuronowego. Wyspecjalizowała się w leczeniu trądziku, laseroterapii oraz dermatoskopii. Nieustannie podnosi kwalifikacje – uczestniczy w krajowych i zagranicznych konferencjach, kongresach i warsztatach. Dziesiątki certyfikatów potwierdzają jej kompetencje z dziedziny dermatologii estetycznej.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ