Polki boją się „kaczego dzióbka”, ale i tak Polki poddają się zabiegom.



Polki boją się „kaczego dzióbka”, ale i tak Polki poddają się zabiegom.

Kacze dzióbki, wyprasowane twarze, zdziwione oczy – Polkom nie podobają się nowe twarze znanych celebrytek. Aż 61 proc. jest przekonana o tym, że są one efektem nieudanego zabiegu, a nie zaplanowanej metamorfozy. 34 proc. deklaruje, że nigdy nie podda się zabiegowi w obawie przed podobnym, nietrafionym efektem.  Nie zmienia to jednak faktu, że blisko co trzecia

Polka chciałaby coś zmienić w swojej twarzy. Najczęściej usta i kości policzkowe – wynika z sondy Body Care Clinic. – Polki coraz częściej i chętniej poddają się zabiegom na twarz, ale są przy tym rozważniejsze od Amerykanek czy Brytyjek. Niestety wciąż wiele z nich boi się efektów. Powodem jest zapatrzenie w twarze z okładek – mówi dr Justyna Wykręt, specjalizująca się w tego typu zabiegach.

Nie chcemy, ale chcemy

Czy można zachować naturalny wygląd twarzy poddając się jednocześnie zabiegom medycyny estetycznej? Zdaniem specjalistów – tak. Warunek jest jeden – nie możemy przesadzać z ich ilością. Niestety nie schodzące spod strzykawki hollywoodzkie gwiazdy nie zawsze robią dobrą reklamę popularnym zabiegom.



Aż 41 proc. Polek jest zdania, że twarze znanych aktorek, piosenkarek  i prezenterek, które przyznały się do zabiegów, nie wyglądają naturalnie. Szczególnie nie podobają się Polkom efekty wypełniania ust  tzw. kacze dzióbki – o tym, że wpływają one źle na wygląd twarzy przekonane jest 48 proc. Paniom nie podobają się także zbyt pełne kości policzkowe (41%) i przesadnie wygładzone twarze, zwłaszcza u dojrzałych kobiet (37 proc.). Zdaniem 39 proc. Polek, gwiazdy przed zabiegami wyglądały nieraz lepiej niż po.

Nie zmienia to jednak faktu, że jednocześnie aż 42 proc. Polek chętnie zmieniłaby coś w wyglądzie swojej twarzy.  43 proc. marzy o wygładzeniu zmarszczek, 19 proc. o pełniejszych ustach, 16 proc. o idealnych kościach policzkowych a la Angelina Jolie. Ponad 60 proc. gotowa byłaby sfinansować swoją metamorfozę z kredytu – wynika z sondy kliniki medycyny estetycznej Body Care Clinic w Katowicach.

Trzeba wiedzieć jak podać

– Polki chcą poddawać się zabiegom, niestety sugerują się kolorowymi magazynami, a tam nie zawsze widzą dobry przykład i zniechęcają się. Tymczasem odpowiednio podany botoks daje naturalny rezultat. Jeśli lekarz uwzględnia układ mięśni twarzy, podaje odpowiednia dawkę w określone miejsca, likwidując konkretny problem np. opadające kąciki ust lub zmarszczki palacza, efekt będzie zawsze wyglądał naturalnie, a twarz zachowa swoją mimikę – przekonuje dr Justyna Wykręt z Body Care Clinic w Katowicach.

Botoks jest dziś jednym z najczęściej wybieranych zabiegów. Ponad 60 proc. Polek, które chciałoby poddać się zabiegowi medycyny estetycznej wybrałoby właśnie terapię tym preparatem. Na drugim miejscu znalazły się zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, czyli popularnych wypełniaczy – podaje Body Care Clinic.

 – Botulina i kwas hialuronowy to od wielu lat hity w polskich gabinetach. Zabiegi wybierają zarówno młode dziewczyny, jako część terapii anti-agingowej, jak i dojrzałe kobiety, chcące pozbyć się zmarszczek i wiotkiej skóry. To proste zabiegi dające natychmiastowy efekt, ale także stosunkowo tanie w porównaniu np. z laseroterapią lub zabiegami tzw. prasowania twarzy  – przekonuje dr Wykręt.

To dobra wiadomość dla kobiet, które dzięki takiemu zabiegowi chcą podnieść swoją samoocenę. O tym, że niewielka korekta twarzy może dodać pewności siebie przekonane jest aż 41 proc. Polek.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ