Jak przygotować brzuch pod „bikini bridge”?



Jak przygotować brzuch pod „bikini bridge”?

Marzy ci się płaski brzuch i zdjęcie na Instagramie dumnie prezentujące idealne „bikini bridge”, już teraz musisz wziąć się w garść i zrzucić zbędne kilogramy. Do pierwszego opalania pozostały niecałe 4 miesiące! Oprócz siłowni, zmiany diety, pomocne będą także zabiegi medycyny estetycznej rozbijające tkankę tłuszczową.

Zmień dietę, bądź fit

Ciemne, wieloziarniste pieczywo, jogurty naturalne z dodatkiem własnoręcznie pokrojonych owoców, spożywanie produktów bogatych w błonnik, niezbędne białka, węglowodany, tłuszcze i witaminy, więcej niż połowa talerza zapełniona warzywami, herbatki ziołowe, woda niegazowana zamiast słodkich soków lub gazowanych napojów, ustalenie 5 małych posiłków dziennie, unikanie spożywania produktów typu instant, fast food,  gotowanie w domu – to dopiero początek walki.

W międzyczasie warto zagospodarować trzy dni w tygodniu na regularne ćwiczenia (jeden trening powinien trwać około 20 minut): zwykłe brzuszki niekoniecznie pomogą – mięśnie brzucha to nie tylko mięsień prosty, ale również mięśnie skośne (zewnętrzne i wewnętrzne) oraz mięsień poprzeczny brzucha. Warto więc rozejrzeć się za kompleksowym zestawem ćwiczeń, który pozwoli na doskonalenie różnych partii mięśni np. dobrze znane z lekcji wf-u przysiady, czyli zginanie kolan z uniesionymi rękami, pośrednio wpływają na szereg mięśni w naszym ciele, w tym na mięśnie brzucha.



Co 6 tygodni należy modyfikować podjęty trening dodając nowe ćwiczenia do zestawu tak, aby dane partie mięśni nie zdążyły „przyzwyczaić się” do treningu i tym samym przestały się rozwijać. 2 dni w tygodniu warto przeznaczyć na wizytę w salonie zajmującym się zabiegami z zakresu odnowy biologicznej- to pozwoli nam na znaczne przyspieszenie efektów naszej pracy nad ciałem.

Rozbij tłuszcz

Trening i dietę warto uzupełnić zabiegami. W miarę szybki efekt daje lipoliza ultradźwiękowa, usuwająca uciążliwą tkankę tłuszczową w okolicach brzucha. – Zabieg przynosi doskonałe efekty przy wyszczuplaniu, redukcji cellulitu i modelowaniu sylwetki. Ultradźwięki powodują rozbijanie  komórek tłuszczowych i w konsekwencji tłuszcz zostaje wydalony z naszego organizmu. W ten prosty sposób możemy usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów ciała w tym – z talii. Ta metoda jest szczególnie skuteczna u osób borykających się z otyłością miejscową, redukuje tkankę tłuszczową z miejsc, z których ciężko się jej pozbyć klasycznymi sposobami – dr Justyna Wykręt z Body Care Clinic w Katowicach.

Płaski brzuch jest efektem wielu czynników, na które decydując się,  prędzej czy później osiągniemy sukces. Efekt „bikini bridge” jest zdecydowanie w zasięgu naszej ręki,  nawet jeśli nasza kondycja nie należy do najlepszych, a ostatnie ćwiczenia jakie wykonywałyśmy związane były z zaliczeniem lekcji wychowania fizycznego.

Jeśli na prawdę zależy Ci na długotrwałym efekcie płaskiego brzucha to wiedz, że decydujesz się jednocześnie na całkowitą i trwałą zmianę stylu życia, a wtedy warto zasięgnąć porady dietetyka, trenera fitness, czy kosmetologa, aby zindywidualizować plan kompletnej odbudowy Twojego ciała. – Jeśli zaczniesz już teraz – latem będziesz z siebie bardzo dumna, przed wyjściem na plażę poczujesz radość na widok siebie w lustrze, nie będziesz pamiętać kiedy ostatnio tak dobre czułaś się w swoim ciele. Zniknie cały wstyd jaki dotąd odczuwałaś. A kostium kąpielowy będzie leżał jak ulał – przekonuje specjalistka Body Care Clinic.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ