Dla kogo lifting bez skalpela?



Jeszcze kilkanaście lat temu zabiegi odmładzające były zarezerwowane wyłącznie dla celebrytów. Mało tego – wykonywali je przeważnie chirurdzy plastyczni.

Dziś nowoczesne liftingi są już o wiele łatwiej dostępne, a zarazem mniej inwazyjne.

Zatrzymać czas bez ryzyka

Chęć bycia jak najdłużej pięknym i młodym towarzyszy człowiekowi od zawsze. Aktualnie medycyna estetyczna oferuje szeroką gamę zabiegów odmładzających. Postęp, jaki się w tej dziedzinie dokonał, sprawił, że zamiast chirurgicznej korekty twarzy można uciec się do kuracji bezinwazyjnych. Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest minimalny lub zerowy okres rekonwalescencji. Po dostępne narzędzia dermatologii estetycznej sięgamy wówczas, gdy zawodzą nas domowe sposoby na zatrzymanie młodego wyglądu. Trudno jednak jednoznacznie określić granicę wieku, której przekroczenie kwalifikuje daną osobę do kuracji odmładzającej.



– U każdego procesy starzenia się skóry przebiegają odmiennie, u jednych szybciej, u drugich wolniej. Widoczne zmiany pojawiają się już w okolicach trzydziestki, jednak na zabiegi liftingujące decydują się najczęściej osoby dojrzałe po 40. roku życia – mówi Krzysztof Makarski, konsultant medyczny firmy SHAR-POL.

Mimo iż w ostatnich latach zwiększa się odsetek mężczyzn decydujących się na zabiegi medycyny estetycznej, w dalszym ciągu większość klientek gabinetów to kobiety, wśród których bezoperacyjne metody odmładzania cieszą się sporą popularnością. Znaczna część ze współczesnych form liftingu pozwala zarówno zredukować zmarszczki, jak i ujędrnić skórę. Jedną z metod jej odnowy jest kompleksowa formuła eTwo.

eTwo, czyli pełny lifting w trakcie jednego zabiegu

Lifting niewymagający głębokiej ingerencji jest bardzo dobrą alternatywą dla rozwiązań chirurgicznych. – Wybór kompleksowych procedur, jak eTwo, umożliwia zarówno przemodelowanie kolagenu, jak i odbudowę powierzchni skóry. Szerszy zakres oddziaływań na skórę skutkuje nie tylko lepszymi rezultatami, ale też krótszym czasem powrotu do normalnej aktywności. Program eTwo oparty na działaniu technologii elős oraz frakcyjnego prądu RF wymaga jednej wizyty w gabinecie, która trwa ok. 60 minut – wyjaśnia Krzysztof Makarski. Współdziałanie obu źródeł energii stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Nieinwazyjna głowica Sublime™ przebudowuje głębokie warstwy skóry (obszar penetracji aplikatora wynosi 3 mm).

Rezultatem zabiegu jest natychmiastowe skrócenie włókien kolagenowych, a tym samym poprawa elastyczności i napięcia skóry, owalu twarzy, a także redukcja zmarszczek. – Natychmiastowy efekt liftingu (widoczny zaraz po wyjściu z gabinetu) utrzymuje się do 7 dni, a rezultaty końcowe pojawiają się do 2 miesięcy po zabiegu. Efekt można zwiększyć poprzez kilkakrotne powtórzenie procedury w odstępie 3 tygodni. Ich ostateczna ilość jest uzależniona od stanu skóry i ustalana indywidualnie – dodaje ekspert z firmy SHAR-POL. Zabieg jest bezpieczny dla każdego typu skóry, nie wymaga rekonwalescencji, a po 24 godzinach od jego wykonania można bez obaw wrócić do codziennej aktywności. Zabiegi liftingujące poprawiają m.in. kondycję cery, delikatnej skóry powiek, szyi oraz dekoltu, pozwalając cieszyć się upragnioną  młodością trochę dłużej.

Jak spowolnić wskazówki zegara? Duet: ceramidy i peptydy dla odmłodzenia skóry

Jednym z najważniejszych wyzwań dla skóry o każdej porze roku zdecydowanie jest zapobieganie objawom upływającego czasu. Kosmetolodzy podkreślają, że kluczowa…
CZYTAJ

„Prawdziwy mężczyzna”, czyli jaki?

Prawdziwy mężczyzna nie płacze, dominuje, ma przyzwolenie na bycie bezwzględnym i agresywnym – ale czy na pewno? Mimo że sytuacja…
CZYTAJ

Witamy wiosenną symfonię smaków

Wraz z nadejściem wiosny natura budzi się do życia, przynosząc ze sobą świeżość, kolorowe pejzaże i bogactwo aromatów. To idealny…
CZYTAJ

Siekane kotleciki z kurczaka z kolorowym ryżem

Siekane kotleciki z kurczaka mają złocisty kolor, są chrupiące i pełne wartościowych dodatków, np. w postaci marchewki czy cukinii. Podane…
CZYTAJ

Maj miesiącem mierzenia ciśnienia tętniczego krwi. Jak prawidłowo to robić, jakie są najczęstsze błędy i jak ich unikać?

Nadciśnienie tętnicze jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych czynników zwiększających ryzyko wielu chorób wpływających zarówno na długość naszego życia, jak i…
CZYTAJ

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

„Prawdziwy mężczyzna”, czyli jaki?

Prawdziwy mężczyzna nie płacze, dominuje, ma przyzwolenie na bycie bezwzględnym i agresywnym…
CZYTAJ

Maj miesiącem mierzenia ciśnienia tętniczego krwi. Jak prawidłowo to robić, jakie są najczęstsze błędy i jak ich unikać?

Nadciśnienie tętnicze jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych czynników zwiększających ryzyko wielu chorób…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ