Zgrany duet, czyli jak dobrac biustonosz?



Dobór właściwego biustonosza to dla większości kobiet nie lada wyzwanie. Pierwszy podstawowy problem to fakt że nawet uznane marki, mają dosyc ubogi zakres rozmiarowy. W obecnych czasach bardzo zmieniły się proporcje naszego ciała.

Równie często możemy spotkac kobiety z szeroka klatką piersiową i małym biustem,  jak i odwrotnie. Rynek reaguje na zmiany zapotrzebowania wprawdzie powoli ale jednak. Coraz bardziej popularne staja się Brafitterki.(osoby zajmujące się profesjonalnym doborem bielizny).

O czym powinnaś pamiętac kupując biustonosz?

  • Obwód klatki piersiowej, materiał opinający klatkę piersiową, powinien być idealnie dopasowany. Nie może być zbyt luźny, ponieważ podczas noszenia przesuwa się do góry. Poza tym iż efekt wizualny jest mało estetyczny, dodatkowo powoduje to iż nasze piersi nie są właściwie podtrzymywane. Zbyt ciasny utrudnia oddech, powoduje ucisk i może wywoływac otarcia skóry.
  • Miseczki, ich zadanie polega na utrzymaniu biustu na właściwym poziomie i w idealnym kształcie. W związku z czym musza być tak dobrane, aby nie spłaszczały piersi. Musimy zwrócic uwagę z jakiego są materiału (nie powinny się marszczyc ani drażnic skóry).
  • Ramiączka, ważne jest aby były wykonane z dobrej jakości tkaniny, ponieważ jest to najbardziej „pracujący” element biustonosza. Z pewnością muszą być elastyczne, aby dopasowywac się do ciała. Kobiety z małym biustem mogą pozwolic sobie na większa dowolnośc w doborze. Natomiast przy dużym biuście trzeba wybierac szerokie ramiączka, ponieważ zbyt wąskie będą „wpijały” się w ciało.
  • Styl, dobór właściwego biustonosza jest nie lada wyzwaniem, warto przymierzyc w sklepie jak największą liczbę modeli. Najlepiej robic to pod okiem eksperta, czyli brafitterki. Dobrze dobrany biustonosz to taki, który pozostaje na swoim miejscu przez cały dzień niezależnie od tego ile i jakich ruchów wykonasz. Dobry biustonosz spełnia wszystkie twoje oczekiwania, PODNOSI, POWIĘKSZA, RZEŹBI!
  • Najczęstsze błędy w przymierzalni.

    • Dobrze dobrany biustonosz modeluje nie tylko sylwetkę ale ma także wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego postarajmy się unikac następujących błędów.

    Ramiączka,  przy zakładaniu biustonosza należy pamiętać o każdo razowej regulacji ramiączek. Praktycznym sposobem na sprawdzenie właściwego napięcia jest wsunięcie pod ramiączko kciuka. Jeżeli jesteśmy w stanie to zrobic bez większego wysiłku, napięcie ramiączek jest właściwe. W żadnym wypadku nie mogą się wpijac w ciało

    Zbyt ciasne miseczki, jeżeli są zbyt małe lub zbyt blisko siebie powodują ucisk i deformuja piersi. Dlatego powinniśmy szukac takiego biustonosza , w którym miseczka obejmuje całą pierś.



Zbyt duży luz w obwodzie, pas opinający klatkę piersiową, to podpora piersi. Zbyt luźny powoduje iż biustonosz nie spełnia swojej roli, czyli podtrzymywania i modelowania biustu. Ze względu na fakt że materiał z czasem ulega rozciągnięciu(a i nasza waga może się minimalnie wachac) warto wybierac te modele, które maja kilka wariantów szerokości. Obecnie dostępne  są również na rynku „wstawki” dzięki którym możemy sobie pomóc zbyt ciasnego pasa.

Jaki biustonosz zalecany jest dla kobiet po mastektomii?

  • Powinno się szukac modelu biustonosza bez fiszbinów, z regulowanymi ramiączkami. Jeżeli są noszone protezy występują modele z wmontowanymi w kieszonki miseczkami przeznaczonymi na protezy.

Czy wiesz że, wystepują na rynku silikonowe wkładki o strukturze sitka?

Ich zadaniem jest poprawa prezentacji biustu i zapewnienie skórze właściwej wymiany powietrza.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ