Po czym poznać dobrego fryzjera?



Wizyta u fryzjera może skończyć się miłym zaskoczeniem lub wielką klapą.

W dzisiejszych czasach to tak naprawdę loteria. Usługa tego rodzaju ma w efekcie nas upiększać i stanowić o komforcie codziennego życia. Jeśli jednak zaufamy fryzjerowi o wątpliwych kwalifikacjach, wizyta w salonie może skończyć się dla nas tragicznie.

Włosy rosną bardzo długo. Wylicza się, że w najlepszym przypadku przybywa ich jedynie 1 centymetr w ciągu miesiąca – mowa tu o włosach idealnie zadbanych, bo te zniszczone rosną znacznie wolniej. W tej sytuacji kiepskie strzyżenie czy nałożenie nieodpowiedniej farby może być katastrofą.

Co więcej, źle dobrana fryzura do naszej urody, typu owalu twarzy czy stylu życia i osobowości będzie niekorzystnie wpływać na zewnętrzny wizerunek i atrakcyjność. Pamiętajmy, że włosy kobiet to jeden z głównych atutów. Można śmiało powiedzieć, że stanowią jedną z najważniejszych, naturalnych ozdób.

Wydaje się więc kwestią priorytetową, by dbać o nie należycie i właśnie dlatego niezbędny jest nam profesjonalny stylista fryzur. O tym, jak go znaleźć i po czym poznać, że rzeczywiście ma fach w ręku a jego praca jest prawdziwą pasją, piszemy poniżej.

Lokalizacja salonu fryzjerskiego

Nigdy nie wybierajmy salonu, patrząc tylko na jego lokalizację. Oczywiście, że osiedlowy zakład jest najbliżej natomiast wątpliwe jest, czy pracują w nim rzeczywiście specjaliści. Nie negujemy ich kwalifikacji jednak zwracamy uwagę na fakt, by w pierwszej kolejności poczytać opinie, popytać sąsiadów czy skorzystać z salonu, który cieszy się na pewno dobrą renomą. Najczęściej, wieści o fachowych umiejętnościach fryzjera roznoszą się pocztą pantoflową.

Wizerunek fryzjera

„Szewc bez butów chodzi” – jeśli w salonie nożyczki trzyma fryzjerka o niezbyt schludnym uczesaniu czy niemodnej fryzurze na głowie, to możemy wątpić w jej umiejętności i talent. Stylista fryzur powinien być swoją wizytówką, jeśli jego fryzura pozostawia wiele do życzenia, to jak może zadbać o nasze włosy?



Salon

Eleganckie wnętrza, dobrej jakości sprzęt i kosmetyki a przede wszystkim czystość. To chyba priorytety. Czy pozytywnie odbierasz zakłady, w których na przywitaniu widzisz gromadzące się kłęby włosów innych klientów? To trochę odrażające.

Podejście specjalistów

Każdy fryzjer, który szanuje swojego klienta, podejdzie, przywita się, zaproponuje wodę czy herbatę, w końcu omówi strukturę włosów i poda co najmniej kilka propozycji metamorfozy. Oczywiście, sam klient ma wiedzieć czego chce, ale fryzjer jest również po to, by doradzić. Co ważne, już na wstępie powinno się zawsze określać koszt wykonania usługi. Czasem na klientów spada niemiłe zaskoczenie, kiedy po zejściu z fotela stylista żąda o wiele więcej niż zakładano.

Dokumentacja kwalifikacji

Oczywiście, o zdolnościach fryzjera dowiemy się dopiero po skończonej usłudze natomiast możemy zdobyć do niego zaufanie dużo wcześniej. Poznajmy jego wykształcenie, dowiedzmy się, jakie kursy i szkolenia odbył w ostatnim czasie – bardzo często certyfikaty ich ukończenia wiszą przy poszczególnych stanowiskach.

Kiedy tylko uda nam się znaleźć fryzjera, który w odpowiedni sposób zajmie się naszymi włosami, nie traćmy z nim kontaktu. Okazuje się, że w tej kwestii nie warto eksperymentować a dobry stylista fryzur to dzisiaj prawdziwy skarb.

Artykuł powstał w inspiracji stroną Salontuiteraz.pl.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ