Po czym poznać dobrego fryzjera?



Wizyta u fryzjera może skończyć się miłym zaskoczeniem lub wielką klapą.

W dzisiejszych czasach to tak naprawdę loteria. Usługa tego rodzaju ma w efekcie nas upiększać i stanowić o komforcie codziennego życia. Jeśli jednak zaufamy fryzjerowi o wątpliwych kwalifikacjach, wizyta w salonie może skończyć się dla nas tragicznie.

Włosy rosną bardzo długo. Wylicza się, że w najlepszym przypadku przybywa ich jedynie 1 centymetr w ciągu miesiąca – mowa tu o włosach idealnie zadbanych, bo te zniszczone rosną znacznie wolniej. W tej sytuacji kiepskie strzyżenie czy nałożenie nieodpowiedniej farby może być katastrofą.

Co więcej, źle dobrana fryzura do naszej urody, typu owalu twarzy czy stylu życia i osobowości będzie niekorzystnie wpływać na zewnętrzny wizerunek i atrakcyjność. Pamiętajmy, że włosy kobiet to jeden z głównych atutów. Można śmiało powiedzieć, że stanowią jedną z najważniejszych, naturalnych ozdób.

Wydaje się więc kwestią priorytetową, by dbać o nie należycie i właśnie dlatego niezbędny jest nam profesjonalny stylista fryzur. O tym, jak go znaleźć i po czym poznać, że rzeczywiście ma fach w ręku a jego praca jest prawdziwą pasją, piszemy poniżej.

Lokalizacja salonu fryzjerskiego

Nigdy nie wybierajmy salonu, patrząc tylko na jego lokalizację. Oczywiście, że osiedlowy zakład jest najbliżej natomiast wątpliwe jest, czy pracują w nim rzeczywiście specjaliści. Nie negujemy ich kwalifikacji jednak zwracamy uwagę na fakt, by w pierwszej kolejności poczytać opinie, popytać sąsiadów czy skorzystać z salonu, który cieszy się na pewno dobrą renomą. Najczęściej, wieści o fachowych umiejętnościach fryzjera roznoszą się pocztą pantoflową.

Wizerunek fryzjera

„Szewc bez butów chodzi” – jeśli w salonie nożyczki trzyma fryzjerka o niezbyt schludnym uczesaniu czy niemodnej fryzurze na głowie, to możemy wątpić w jej umiejętności i talent. Stylista fryzur powinien być swoją wizytówką, jeśli jego fryzura pozostawia wiele do życzenia, to jak może zadbać o nasze włosy?



Salon

Eleganckie wnętrza, dobrej jakości sprzęt i kosmetyki a przede wszystkim czystość. To chyba priorytety. Czy pozytywnie odbierasz zakłady, w których na przywitaniu widzisz gromadzące się kłęby włosów innych klientów? To trochę odrażające.

Podejście specjalistów

Każdy fryzjer, który szanuje swojego klienta, podejdzie, przywita się, zaproponuje wodę czy herbatę, w końcu omówi strukturę włosów i poda co najmniej kilka propozycji metamorfozy. Oczywiście, sam klient ma wiedzieć czego chce, ale fryzjer jest również po to, by doradzić. Co ważne, już na wstępie powinno się zawsze określać koszt wykonania usługi. Czasem na klientów spada niemiłe zaskoczenie, kiedy po zejściu z fotela stylista żąda o wiele więcej niż zakładano.

Dokumentacja kwalifikacji

Oczywiście, o zdolnościach fryzjera dowiemy się dopiero po skończonej usłudze natomiast możemy zdobyć do niego zaufanie dużo wcześniej. Poznajmy jego wykształcenie, dowiedzmy się, jakie kursy i szkolenia odbył w ostatnim czasie – bardzo często certyfikaty ich ukończenia wiszą przy poszczególnych stanowiskach.

Kiedy tylko uda nam się znaleźć fryzjera, który w odpowiedni sposób zajmie się naszymi włosami, nie traćmy z nim kontaktu. Okazuje się, że w tej kwestii nie warto eksperymentować a dobry stylista fryzur to dzisiaj prawdziwy skarb.

Artykuł powstał w inspiracji stroną Salontuiteraz.pl.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ