KOSMETOLOG RADZI: Głębokie zmarszczki – jak radzić sobie z nimi w domu, a na jakie zabiegi udać się do kosmetyczki?



Wraz z wiekiem skóra twarzy stopniowo traci swoją jędrność, elastyczność oraz możliwości szybkiej i efektywnej regeneracji. Pojawiają się zmarszczki – wróg nr 1 każdej kobiety. Choć czasu niestety nie da się zatrzymać, można spowolnić powstawanie objawów jego upływu – nowoczesne kosmetyki oraz profesjonalne zabiegi kosmetologii i medycyny estetycznej dopasowane są dla pań w każdym wieku.

 

Zmarszczek nie można uniknąć. Ich powstawanie jest naturalną konsekwencją upływu czasu, genów, starzenia się organizmu, a także stylu życia. Na wygląd skóry wpływa bardzo wiele czynników – dieta, promieniowanie UV, palenie papierosów, alkohol, stres, higiena snu, mimika, nieodpowiednia pielęgnacja twarzy czy też chociażby zanieczyszczenie środowiska.

Wraz z wiekiem zmienia się również sama struktura skóry – wiotczeje, zmniejsza się produkcja kolagenu i napięcie włókien kolagenowych, degradacji ulega elastyna odpowiedzialna za jędrność skóry, słabnie przyczepność mięśni oraz spada poziom nawodnienia. Wszystko to sprawia, że twarz stopniowo pokrywa się siateczką zmarszczek, zarówno tych mimicznych, jak i posłonecznych oraz endogennych. Nie istnieje magiczny sposób, aby całkowicie zatrzymać naturalne procesy starzenia się organizmu, na szczęście jednak można zdecydowanie je opóźnić.

Podstawą dobrego wyglądu skóry twarzy jest jej codzienna, domowa pielęgnacja – począwszy od naturalnych peelingów, poprzez ujędrniające maseczki, na profesjonalnych kremach przeciwzmarszczkowych kończąc. Od wczesnej młodości należy też dbać o optymalne nawilżenie skóry – zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Regularne dbanie o cerę, unikanie nałogów, rozsądne korzystanie ze słońca i zdrowy tryb życia, mogą opóźnić proces starzenia skóry nawet o kilkanaście lat.



-Dostępne na rynku, wysokoskoncentrowane preparaty kosmetyczne nowej generacji zapewniają skórze prawidłowe nawilżenie, wygładzają zmarszczki i optymalnie napinają skórę – wyjaśnia mgr Anna Stupecka  kosmetolog marki Apis Natural Cosmetics, specjalizującej się w produkcji profesjonalnych kosmetyków pielęgnacyjnych dla gabinetów kosmetycznych a także do domowego użytku. 

Ekstrakty z tybetańskich owoców goji, brazylijskiej jagody acai, roślinne komórki macierzyste z pomarańczy, silnie liftingujący kompleks TENS’UP,  mikronizowany szafir, drogocenne oleje roślinne pozyskiwane z orzechów arganowych, baobabu, makadamia czy masło shea – to podstawowe surowce kosmetyczne bogate w składniki aktywne, pozwalające na skuteczną walkę z czasem. Chcąc opóźnić procesy starzenia skóry należy pamiętać o pielęgnacji gabinetowej, ponieważ kosmetyki profesjonalne są bardziej skoncentrowane, dzięki czemu pielęgnacja skóry jest bardziej efektywna i skuteczna. Dodatkowo w gabinetach kosmetycznych wykorzystujemy nowoczesne urządzenia, które potęgują efekty odmłodzenia skóry. Właśnie dlatego dbając o skórę należy łączyć codzienną pielęgnację, która ma fundamentalne znaczenie dla skóry, z regularnymi wizytami w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych co 2-3 tygodnie. 

 

Profesjonalne gabinety kosmetyczne mają w swojej ofercie szereg zabiegów przeciwzmarszczkowych, o różnym poziomie skuteczności i inwazyjności. Najbardziej naturalne są wielozadaniowe i wieloelementowe zabiegi o charakterze kaskadowym, których zadaniem jest kompleksowe przywrócenie skórze blasku i zdrowego wyglądu. Zabiegi takie są bardzo przyjemne i – poza widoczną poprawą cery – pozwalają spędzić czas w atmosferze relaksu i odprężenia.

Medycyna estetyczna proponuje także szereg zabiegów inwazyjnych – od ostrzykiwania, przez laseroterapię, po ingerencję chirurgiczną. Ważne jednak, aby przed każdym zabiegiem skonsultować się ze specjalistą, który rozpozna i oceni stan skóry, a następnie doradzi w wybraniu najlepszej metody.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ