KOSMETOLOG RADZI: Głębokie zmarszczki – jak radzić sobie z nimi w domu, a na jakie zabiegi udać się do kosmetyczki?



Wraz z wiekiem skóra twarzy stopniowo traci swoją jędrność, elastyczność oraz możliwości szybkiej i efektywnej regeneracji. Pojawiają się zmarszczki – wróg nr 1 każdej kobiety. Choć czasu niestety nie da się zatrzymać, można spowolnić powstawanie objawów jego upływu – nowoczesne kosmetyki oraz profesjonalne zabiegi kosmetologii i medycyny estetycznej dopasowane są dla pań w każdym wieku.

 

Zmarszczek nie można uniknąć. Ich powstawanie jest naturalną konsekwencją upływu czasu, genów, starzenia się organizmu, a także stylu życia. Na wygląd skóry wpływa bardzo wiele czynników – dieta, promieniowanie UV, palenie papierosów, alkohol, stres, higiena snu, mimika, nieodpowiednia pielęgnacja twarzy czy też chociażby zanieczyszczenie środowiska.

Wraz z wiekiem zmienia się również sama struktura skóry – wiotczeje, zmniejsza się produkcja kolagenu i napięcie włókien kolagenowych, degradacji ulega elastyna odpowiedzialna za jędrność skóry, słabnie przyczepność mięśni oraz spada poziom nawodnienia. Wszystko to sprawia, że twarz stopniowo pokrywa się siateczką zmarszczek, zarówno tych mimicznych, jak i posłonecznych oraz endogennych. Nie istnieje magiczny sposób, aby całkowicie zatrzymać naturalne procesy starzenia się organizmu, na szczęście jednak można zdecydowanie je opóźnić.

Podstawą dobrego wyglądu skóry twarzy jest jej codzienna, domowa pielęgnacja – począwszy od naturalnych peelingów, poprzez ujędrniające maseczki, na profesjonalnych kremach przeciwzmarszczkowych kończąc. Od wczesnej młodości należy też dbać o optymalne nawilżenie skóry – zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Regularne dbanie o cerę, unikanie nałogów, rozsądne korzystanie ze słońca i zdrowy tryb życia, mogą opóźnić proces starzenia skóry nawet o kilkanaście lat.



-Dostępne na rynku, wysokoskoncentrowane preparaty kosmetyczne nowej generacji zapewniają skórze prawidłowe nawilżenie, wygładzają zmarszczki i optymalnie napinają skórę – wyjaśnia mgr Anna Stupecka  kosmetolog marki Apis Natural Cosmetics, specjalizującej się w produkcji profesjonalnych kosmetyków pielęgnacyjnych dla gabinetów kosmetycznych a także do domowego użytku. 

Ekstrakty z tybetańskich owoców goji, brazylijskiej jagody acai, roślinne komórki macierzyste z pomarańczy, silnie liftingujący kompleks TENS’UP,  mikronizowany szafir, drogocenne oleje roślinne pozyskiwane z orzechów arganowych, baobabu, makadamia czy masło shea – to podstawowe surowce kosmetyczne bogate w składniki aktywne, pozwalające na skuteczną walkę z czasem. Chcąc opóźnić procesy starzenia skóry należy pamiętać o pielęgnacji gabinetowej, ponieważ kosmetyki profesjonalne są bardziej skoncentrowane, dzięki czemu pielęgnacja skóry jest bardziej efektywna i skuteczna. Dodatkowo w gabinetach kosmetycznych wykorzystujemy nowoczesne urządzenia, które potęgują efekty odmłodzenia skóry. Właśnie dlatego dbając o skórę należy łączyć codzienną pielęgnację, która ma fundamentalne znaczenie dla skóry, z regularnymi wizytami w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych co 2-3 tygodnie. 

 

Profesjonalne gabinety kosmetyczne mają w swojej ofercie szereg zabiegów przeciwzmarszczkowych, o różnym poziomie skuteczności i inwazyjności. Najbardziej naturalne są wielozadaniowe i wieloelementowe zabiegi o charakterze kaskadowym, których zadaniem jest kompleksowe przywrócenie skórze blasku i zdrowego wyglądu. Zabiegi takie są bardzo przyjemne i – poza widoczną poprawą cery – pozwalają spędzić czas w atmosferze relaksu i odprężenia.

Medycyna estetyczna proponuje także szereg zabiegów inwazyjnych – od ostrzykiwania, przez laseroterapię, po ingerencję chirurgiczną. Ważne jednak, aby przed każdym zabiegiem skonsultować się ze specjalistą, który rozpozna i oceni stan skóry, a następnie doradzi w wybraniu najlepszej metody.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ