Czy wiesz jak dobrać sukienkę do swojej figury?



Sukienki są niezwykle ważną częścią garderoby kobiecej. Oczywiście nie wszystkie lubią je nosić, ale są sytuacje, które wymagają jej założenia. Wiele kobiet broni się przed ich zakładaniem, ponieważ uważają, że wyglądają w nich po prostu źle i niekorzystnie. Niestety – nieodpowiednio dobrany krój sukienki do figury bardzo zniekształci sylwetkę. Jednak dobrze dobrana sukienka podkreśli wszystkie najważniejsze atuty!

 

Jak dobrać sukienkę do swojej figury? Przede wszystkim należy wiedzieć, jaki typ sylwetki prezentujemy, a jest ich kilka podstawowych…

Sylwetka typu A, zwana gruszką

Sylwetka typu A charakteryzuje się wąskimi ramionami, małym biustem oraz szerokimi biodrami, ale też wyraźnie zaznaczoną talią. Do tego typu figury idealnie pasują sukienki z wysokim stanem. Bardzo dobrze będą prezentować się również sukienki z dołem ołówkowym lub o linii trapezu. Warto również szukać modeli, które zapewnią nam optyczne zwiększenie ramion; dozwolone są wszelkie marszczenia i duże kołnierze.

Sylwetka typu O, zwana jabłkiem

Brak mocnego wcięcia w talii, wystający brzuszek, niewielki biust i szczupłe łydki – tak najczęściej charakteryzuje się ten typ sylwetki.

Wybierając sukienkę należy podkreślić biust i zaznaczyć talię. Sukienki z podwyższonym stanem, z kołem lub kopertowe nadają się idealnie. Kobiety o takiej sylwetce nie powinny bać się krótkich sukienek, ani też żywych kolorów.

Sylwetka typu X, zwana klepsydrą

Dla wielu mężczyzn typ ten jest jednym z najbardziej seksownych i kobiecych – bardzo mocne wcięcie w talii, przy jednocześnie pełnym biuście oraz zaokrąglonych i dużych biodrach. Kobiety posiadające taką sylwetkę powinny zakładać sukienki dopasowane górą i rozkloszowane dołem. Warto poszukać również sukienek gorsetowych, które w piękny sposób podkreślają talię.

Sylwetka typu H, zwana papryką

Ujednolicona i dość prosta sylwetka – szerokość ramion mniej więcej pokrywa się z szerokością bioder, niewielki biust i brak zaznaczonej talii. Jeżeli właśnie taką sylwetkę posiadasz, musisz zadbać o podkreślenie talii i biustu. Idealne będą sukienki z paskiem, z marszczeniami na górze, a także odcinane pod biustem. Długość do kolana lub pod kolano.



Sylwetka typu I, zwana chłopczycą

Jest to jedna z najmniej lubianych sylwetek – wąskie biodra, mały biust, brak zarysowania w talii. Jednak, wbrew pozorom, to właśnie posiadaczka takiego typu sylwetki może pozwolić sobie na wszelkie szaleństwa. Dozwolone są wszystkie długości sukienek, choć preferowane są krótkie ze względu na zasadniczo zgrabne w tej sylwetce nogi. Panie mogą podkreślać talię paskami, marszczeniami czy rozkloszowaniami.

Pamiętajmy, że każda kobieta jest piękna – nie ma lepszych ani gorszych sylwetek, a są jedynie źle dobrane stroje – fasony i ich kolory. Każda z nas jest inna i tę różnorodność warto docenić! Dobierając sukienki zawsze prośmy o pomoc osobę, która spojrzy na nas krytycznym i obiektywnym okiem – bardzo często, my same jesteśmy dla siebie zbyt surowe.

Autorem teksty jest Barbara N., artykuł powstał we współpracy z Molly.pl, platformą oferującą modne sukienki młodzieżowe, damskie pod każdy z opisanych typów sylwetek.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ