Czy wiesz jak dobrać sukienkę do swojej figury?



Sukienki są niezwykle ważną częścią garderoby kobiecej. Oczywiście nie wszystkie lubią je nosić, ale są sytuacje, które wymagają jej założenia. Wiele kobiet broni się przed ich zakładaniem, ponieważ uważają, że wyglądają w nich po prostu źle i niekorzystnie. Niestety – nieodpowiednio dobrany krój sukienki do figury bardzo zniekształci sylwetkę. Jednak dobrze dobrana sukienka podkreśli wszystkie najważniejsze atuty!

 

Jak dobrać sukienkę do swojej figury? Przede wszystkim należy wiedzieć, jaki typ sylwetki prezentujemy, a jest ich kilka podstawowych…

Sylwetka typu A, zwana gruszką

Sylwetka typu A charakteryzuje się wąskimi ramionami, małym biustem oraz szerokimi biodrami, ale też wyraźnie zaznaczoną talią. Do tego typu figury idealnie pasują sukienki z wysokim stanem. Bardzo dobrze będą prezentować się również sukienki z dołem ołówkowym lub o linii trapezu. Warto również szukać modeli, które zapewnią nam optyczne zwiększenie ramion; dozwolone są wszelkie marszczenia i duże kołnierze.

Sylwetka typu O, zwana jabłkiem

Brak mocnego wcięcia w talii, wystający brzuszek, niewielki biust i szczupłe łydki – tak najczęściej charakteryzuje się ten typ sylwetki.

Wybierając sukienkę należy podkreślić biust i zaznaczyć talię. Sukienki z podwyższonym stanem, z kołem lub kopertowe nadają się idealnie. Kobiety o takiej sylwetce nie powinny bać się krótkich sukienek, ani też żywych kolorów.

Sylwetka typu X, zwana klepsydrą

Dla wielu mężczyzn typ ten jest jednym z najbardziej seksownych i kobiecych – bardzo mocne wcięcie w talii, przy jednocześnie pełnym biuście oraz zaokrąglonych i dużych biodrach. Kobiety posiadające taką sylwetkę powinny zakładać sukienki dopasowane górą i rozkloszowane dołem. Warto poszukać również sukienek gorsetowych, które w piękny sposób podkreślają talię.

Sylwetka typu H, zwana papryką

Ujednolicona i dość prosta sylwetka – szerokość ramion mniej więcej pokrywa się z szerokością bioder, niewielki biust i brak zaznaczonej talii. Jeżeli właśnie taką sylwetkę posiadasz, musisz zadbać o podkreślenie talii i biustu. Idealne będą sukienki z paskiem, z marszczeniami na górze, a także odcinane pod biustem. Długość do kolana lub pod kolano.



Sylwetka typu I, zwana chłopczycą

Jest to jedna z najmniej lubianych sylwetek – wąskie biodra, mały biust, brak zarysowania w talii. Jednak, wbrew pozorom, to właśnie posiadaczka takiego typu sylwetki może pozwolić sobie na wszelkie szaleństwa. Dozwolone są wszystkie długości sukienek, choć preferowane są krótkie ze względu na zasadniczo zgrabne w tej sylwetce nogi. Panie mogą podkreślać talię paskami, marszczeniami czy rozkloszowaniami.

Pamiętajmy, że każda kobieta jest piękna – nie ma lepszych ani gorszych sylwetek, a są jedynie źle dobrane stroje – fasony i ich kolory. Każda z nas jest inna i tę różnorodność warto docenić! Dobierając sukienki zawsze prośmy o pomoc osobę, która spojrzy na nas krytycznym i obiektywnym okiem – bardzo często, my same jesteśmy dla siebie zbyt surowe.

Autorem teksty jest Barbara N., artykuł powstał we współpracy z Molly.pl, platformą oferującą modne sukienki młodzieżowe, damskie pod każdy z opisanych typów sylwetek.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ