Czy wiesz jak dobrać sukienkę do swojej figury?



Sukienki są niezwykle ważną częścią garderoby kobiecej. Oczywiście nie wszystkie lubią je nosić, ale są sytuacje, które wymagają jej założenia. Wiele kobiet broni się przed ich zakładaniem, ponieważ uważają, że wyglądają w nich po prostu źle i niekorzystnie. Niestety – nieodpowiednio dobrany krój sukienki do figury bardzo zniekształci sylwetkę. Jednak dobrze dobrana sukienka podkreśli wszystkie najważniejsze atuty!

 

Jak dobrać sukienkę do swojej figury? Przede wszystkim należy wiedzieć, jaki typ sylwetki prezentujemy, a jest ich kilka podstawowych…

Sylwetka typu A, zwana gruszką

Sylwetka typu A charakteryzuje się wąskimi ramionami, małym biustem oraz szerokimi biodrami, ale też wyraźnie zaznaczoną talią. Do tego typu figury idealnie pasują sukienki z wysokim stanem. Bardzo dobrze będą prezentować się również sukienki z dołem ołówkowym lub o linii trapezu. Warto również szukać modeli, które zapewnią nam optyczne zwiększenie ramion; dozwolone są wszelkie marszczenia i duże kołnierze.

Sylwetka typu O, zwana jabłkiem

Brak mocnego wcięcia w talii, wystający brzuszek, niewielki biust i szczupłe łydki – tak najczęściej charakteryzuje się ten typ sylwetki.

Wybierając sukienkę należy podkreślić biust i zaznaczyć talię. Sukienki z podwyższonym stanem, z kołem lub kopertowe nadają się idealnie. Kobiety o takiej sylwetce nie powinny bać się krótkich sukienek, ani też żywych kolorów.

Sylwetka typu X, zwana klepsydrą

Dla wielu mężczyzn typ ten jest jednym z najbardziej seksownych i kobiecych – bardzo mocne wcięcie w talii, przy jednocześnie pełnym biuście oraz zaokrąglonych i dużych biodrach. Kobiety posiadające taką sylwetkę powinny zakładać sukienki dopasowane górą i rozkloszowane dołem. Warto poszukać również sukienek gorsetowych, które w piękny sposób podkreślają talię.

Sylwetka typu H, zwana papryką

Ujednolicona i dość prosta sylwetka – szerokość ramion mniej więcej pokrywa się z szerokością bioder, niewielki biust i brak zaznaczonej talii. Jeżeli właśnie taką sylwetkę posiadasz, musisz zadbać o podkreślenie talii i biustu. Idealne będą sukienki z paskiem, z marszczeniami na górze, a także odcinane pod biustem. Długość do kolana lub pod kolano.



Sylwetka typu I, zwana chłopczycą

Jest to jedna z najmniej lubianych sylwetek – wąskie biodra, mały biust, brak zarysowania w talii. Jednak, wbrew pozorom, to właśnie posiadaczka takiego typu sylwetki może pozwolić sobie na wszelkie szaleństwa. Dozwolone są wszystkie długości sukienek, choć preferowane są krótkie ze względu na zasadniczo zgrabne w tej sylwetce nogi. Panie mogą podkreślać talię paskami, marszczeniami czy rozkloszowaniami.

Pamiętajmy, że każda kobieta jest piękna – nie ma lepszych ani gorszych sylwetek, a są jedynie źle dobrane stroje – fasony i ich kolory. Każda z nas jest inna i tę różnorodność warto docenić! Dobierając sukienki zawsze prośmy o pomoc osobę, która spojrzy na nas krytycznym i obiektywnym okiem – bardzo często, my same jesteśmy dla siebie zbyt surowe.

Autorem teksty jest Barbara N., artykuł powstał we współpracy z Molly.pl, platformą oferującą modne sukienki młodzieżowe, damskie pod każdy z opisanych typów sylwetek.

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ