Co robimy z włosami w 2015



Na pewno jeśli idzie o fryzury kobiece to w nowym sezonie nie nastąpią radykalne zmiany w trendach, choć wielki powrót zaznaczyły naturalne fale, fryzury przypominające nieco włosy tuż po kąpieli, czyli tak zwany wet look.

Znani kreatorzy jak choćby Calvin Klein wprowadzają upięcia, czasem zakończone mocno dekoracyjnymi dodatkami. Upięcia zresztą nie tylko z tyłu, ale i po obu stronach głowy. Przy upięciach, by nie było nudno, i by nie przypominały fryzury baletnicy, niektórzy fryzjerzy proponują pozornie niechlujne zakończenia.

Popularne filuterne asymetryczne wycięcia (także zakrywające oczy) pozostają, także wysoko postrzyżone, nieco bałganiarskie. Również jednostronne wystrzyżenia nadal będą stosowane. Za to dosyć długie fryzury rockowe ustawiają się na czołowych planach. Styl rockmana wraca również we fryzurach męskich. Dior zaproponował coś przeciwnego do rockowych, niezbyt długie włosy rozpuszczone ale też przylegające dosyć wyraźnie do głowy.



W wypadku fryzur męskich w dużej mierze wracają te z lat pięćdziesiątych w stylu Jamesa Deana z długą grzywką zarzuconą do tyłu. Choć oprócz rozrzuconych szeroko teraz spotkamy również grzywki zaczesane do tyłu, ale z włosami skupionymi na środku głowy. Mogą to też być grzywki zaczesane do tyłu, ale nieco zmierzwione.

Niestety, niezbyt są teraz propagowane jeżyki, za to wróciły również męskie fryzury z przedziałkiem z boku, choć z bardziej luźną grzywką zaczesaną na bok. Tu nierzadko rozczesanie następuje przy pomocy żelu. Pozotają „kolce” na niezbyt długich męskich włosach, utworzenie których mimo pozornego bałaganu wymaga nie lada zabiegów i umiejętności fryzjerskich, a takowe możemy znaleźć na wielu portalach, których celem jest wymiana usług.

Jeśli idzie o mężczyzn, to mija już moda na metroseksualność. Włosy u mężczyzny to także zarost na twarzy. Przez kilka lat popularny był krótki dwu- trzydniowy zarost, ale, ku zaskoczeniu niektórych kobiet, wróciły dosyć długie brody. Ku zaskoczeniu dlatego, że chyba większość kobiet nie przepada za męskimi długimi brodami.

Rzecz jasna wąsy bez brody nadal pozostają synonimem kiczu, choć nie tylko Polacy je hodują. Nierzadko można je spotkać u dorosłych… Amerykanów.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ