Przywracamy blask szarej i zmęczonej cerze.



Przywracamy blask szarej i zmęczonej cerze.

Zimowy czas nie sprzyja cerze. Mróz, wiatr, ale i klimatyzacja to najwięksi wrogowie zdrowej, świeżej i młodo wyglądającej skóry. Nic więc dziwnego, ze cera traci swój promienny wygląd. Jak zatem o nią właściwie zadbać?

Pielęgnacja twarzy na 5-tkę

Podstawą pielęgnacji twarzy są niewątpliwie peelingi i odżywcze maseczki. Pierwsze z nich nie tylko oczyszczą naszą cerę, ale również wyrównają koloryt, likwidując drobne nierówności. Obojętnie czy wykonujemy je samodzielnie w domu czy u kosmetyczki, peelingi pobudzą naszą skórę do samoregeneracji i poprawią ukrwienie.

Dzięki temu cera będzie gładsza, ale i świeższa. Martwy naskórek usuniemy też przy pomocy kremów z dodatkiem kwasów AHA, które występują naturalnie w przyrodzie (np. mlekowy, jabłkowy). Po delikatnym złuszczaniu nasza skóra lepiej wchłonie cenne składniki zawarte w preparatach pielęgnacyjnych. Dobierając odpowiedni kosmetyk, zwróćmy uwagę na zawartość witaminy C, która jest jednym z najbardziej znanych odświeżaczy cery chroniącym ją przed działaniem wolnych rodników. Jako „witamina młodości” skutecznie zapobiegnie też pojawieniu się pierwszych zmarszczek oraz wzmocni kruche naczynka. Komponując domowe maseczki, pamiętajmy o cennych właściwościach niektórych składników.

Zielony ogórek koi i rozjaśnia skórę, awokado trwale nawilża, stąd polecane jest zwłaszcza do skóry bardzo suchej, owsianka dogłębnie oczyszcza, a mango złuszcza naskórek.



Piękno tkwi w codziennych nawykach

Wbrew pozorom każdego dnia możemy dla kondycji skóry zdziałać wiele dobrego. Przede wszystkim trzeba pamiętać o dokładnym demakijażu. Nawet podkłady o lekkiej konsystencji nie pozwalają skórze w pełni oddychać, dlatego po powrocie do domu od razu chwyćmy za mleczko lub płyn micelarny.

Nic nie działa tak dobrze na wygląd, jak regularny sen i unikanie stanów napięcia. Podczas nerwowych sytuacji wydzielany hormon stresu, kortyzol, powoduje napięcie mięśni całego ciała, w tym twarzy. Na cerę zbawienny wpływ ma oczywiście ruch na świeżym powietrzu, a także ćwiczenia rozciągające, wykonywane w powolnym tempie jak joga, callanetics czy chociażby regularna relaksacja. Dobrym nawykiem jest codzienne picie wody, szczególnie zimą, kiedy skóra jest narażona na utratę potrzebnej do prawidłowego nawilżenia wilgoci. Mimo pokusy cieszenia się piękną opalenizną powstrzymajmy chęć udania się do solarium – szkodliwe promieniowanie wysuszy cerę jeszcze bardziej. Brak odpowiedniego nawilżenia jest jedną z przyczyn przyspieszających procesy starzenia. Zmiana trybu życia będzie wymagała od nas ponadto rezygnacji ze szkodliwych używek i ograniczenia lub najlepiej rzucenia palenia.

Relaksacyjne spa dla skóry w gabinecie

Udając się po pomoc do profesjonalistów z zakresu medycyny estetycznej, nie musimy od razu decydować się na serię kompleksowych zabiegów. Często nasza skóra potrzebuje zwykłego odprężenia, które zapewnią jej kuracje oparte na mikromasażu, przywracające cerze świeży wygląd, blask i jednolity koloryt. Jednym z aparatów działających na tej zasadzie jest urządzenie LDM-MED wykorzystujące lecznicze właściwości ultradźwięków.

Dzięki równoczesnej emisji ultradźwięków o różnej częstotliwości technologia działa na wszystkich poziomach skóry, docierając do odmiennych struktur tkanek. Zabieg wykonany w technologii LDM działa na skórę uzdrawiająco oraz wspomagająco, dlatego może być łączony z innymi metodami. Pojedyncza sesja trwa zazwyczaj ok. 20 minut i może być wykonywana kilka razy dziennie z przerwami, dlatego zabiegi ultradźwiękowe spotykamy często w centrach spa czy odnowy biologicznej.

Technologię LDM-MED stosuje się zarówno doraźnie w celu odświeżenia zmęczonej skóry, jak i jako serię lekkich zabiegów rewitalizujących. Delikatny i przyjemny masaż ultradźwiękami może być przeprowadzany przez cały rok kalendarzowy bez względu na typ skóry. Terapia jest całkowicie bezpieczna, bezbolesna oraz pozbawiona skutków ubocznych. Poddając się zabiegowi, poprawimy kondycję cery oraz mikrokrążenie, ujędrnimy skórę, wygładzimy drobne zmarszczki, zregenerujemy suchą i zmęczoną twarz, pozbędziemy się powierzchownych niedoskonałości, a także rozluźnimy mięśnie twarzy. Nawet najbardziej zmęczona cera, jeżeli o nią odpowiednio zadbamy, jest w stanie odzyskać piękny blask.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ