Pielęgnacja stóp zimą



Gehwol – pielęgnacja stóp zimą

Zimą stopy narażone są na wiele niekorzystnych czynników, szczególnie na niską temperaturę oraz wilgoć. Dlatego też wymagają w tym czasie szczególnej ochrony i pielęgnacji. Należy pamiętać zarówno o odpowiednim, ciepłym i nieprzemakalnym obuwiu, jak i o codziennych zabiegach, które pomogą w utrzymaniu ich w dobrej kondycji, aż do wiosny.

Najbardziej niekorzystnym czynnikiem wpływającym na kondycję stóp są niskie temperatury. Wywołują uczucie zimna, a także wpływają na pojawienie się suchości, pękanie oraz nadmierne rogowacenie naskórka. Ważnym elementem pielęgnacji stóp jest także niedopuszczanie do ich przemoczenia, potęguje to bowiem ich marznięcie oraz wpływa na rozwój grzybów i bakterii.

Stopą należy zatem zapewnić nie tylko wygodę, ale również ochronę przed wilgocią oraz właściwą cyrkulację powietrza przez noszenie odpowiedniego do pogody obuwia. Przebywając wewnątrz, na przykład w pracy, także powinniśmy dostosować rodzaj butów do temperatury. Aby nie doszło do przegrzania, a następnie przepocenia stóp warto po wejściu do biura zmieniać obuwie na lżejsze.

Okres, kiedy chodzimy w pełnych butach warto wykorzystać na zabiegi w specjalistycznych gabinetach pielęgnacji. To dobry czas na przykład na to, aby poddać się korekcji wrastającej płytki paznokciowej czy terapii pękających pięt.



Szczególnie chronić swoje stopy powinny osoby kochające zimowe szaleństwa. Podczas jazdy na nartach czy snowboardzie są bowiem one narażone na odmrożenia, powstawanie pęcherzy, zranienia, a także pojawienie się grzybicy stóp.

Preparaty i zabiegi firmy Gehwol, które pomogą stopą przetrwać zimę i w dobrej kondycji doczekać do wiosny:

  • GEHWOL FUSSKREM – codziennie stosowanie preparatu zapobiega pieczeniu i poceniu się stóp, a także powstawaniu ran czy pęcherzy. Krem poprawia ukrwienie skóry, zapobiega rogowaceniu naskórka i grzybicy. Wspiera proces gojenia ran i pęcherzy. Zimą zalecany jest dla narciarzy. Zawiera lanolinę, naturalne olejki eteryczne z rozmarynu, tymianku, lawendy i eukaliptusa.
  • GEHWOL EXTRA – uniwersalny kosmetyk składający się z chroniącej skórę mieszaniny specjalnych tłuszczów oraz naturalnych olejków: eukaliptusowego, rozmarynowego, lawendowego i tymiankowego. Zawiera również lanolinę. Stosuje się go przy uczuciu zmęczenia stóp, w odmrożeniach, nadmiernej potliwości, a także przy nadmiernym rogowaceniu naskórka. Czyni wysuszoną skórę miękką i elastyczną. Zapobiega tworzeniu się modzeli. Preparat należy 1-2 razy dziennie wmasować w skórę stóp.
  • DOMOWY ZABIEG GEHWOL NA ZIMNE STOPY – pierwszą pomocą dla stóp zimą będzie GEHWOL FUSSKRAFT Koncentrat rozgrzewający do kąpieli stóp. Zawiera naturalne wyciągi z rozmarynu, papryki, witaminę E oraz witaminy z grupy B. Pobudza ukrwienie i daje przyjemne uczucie ciepła. Należy jedną miarkę płynu wlać do 3-4 litrów ciepłej wody(37-38°C) i włożyć stopy do takiej kąpieli na 7-10 minut, podczas kąpieli można wykonać gimnastykę stóp. Po dokładnym wysuszeniu stóp należy wmasować balsam rozgrzewający GEHWOL, w którego składzie znajdziemy paprykę, imbir, kamforę, lawendę i rozmaryn. Przeprowadzony zabieg pobudzi przepływ krwi i przywróci dobroczynne uczucie ciepła. Oprócz tego znajdujące się w balsamie rozgrzewającym: olejek z owoców awokado, wosk pszczeli, lanolina, aloes, mocznik i gliceryna nawilżą i natłuszczą suchą skórę sprawiają, że stanie się gładka i jedwabista..

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ