Przebarwienia skóry. Skuteczne usuwanie przebarwień skóry, czyli powakacyjny ratunek dla skóry



Wraz ze zbliżającym się latem pojawiają się okazje do pierwszych kąpieli słonecznych. Jednak nasza skóra nie zawsze jest zadowolona z ekspozycji na mocne promienie słońca. Podczas gdy my rozkoszujemy się ciepłem i wakacjami, promienie słoneczne zostawiają permanentne ślady na naszej skórze.

Piegi, przebarwienia, plamy i inne nieestetyczne skutki wakacyjnej beztroski łatwo się pojawiają, ale ciężko się ich pozbyć. Aby uniknąć żmudnej walki z uporczywymi przebarwieniami, warto pamiętać o odpowiedniej ochronie skóry przed szkodliwymi promieniami UV. A jeżeli na działania prewencyjne jest już za późno możemy wyrównać cerę dzięki innowacyjnym i niezwykle skutecznym zabiegom rozjaśniającym.

Walka z przebarwieniami skóry:

Udane wakacje zapisują się w naszej pamięci na długo, jednak dobre wspomnienia to nie wszystko co przywozimy z urlopu. Jedną z gorszych wakacyjnych pamiątek jakie możemy sobie zafundować są przebarwienia. Bardzo często w wyniku letniej beztroski, zapominamy o zapewnieniu odpowiedniej ochrony naszej skórze, czego wynikiem są liczne plamy i zmiany barwnikowe. Przebarwienia skóry powstają nie tylko pod wpływem promieni słonecznych, ale także w wyniku zmian hormonalnych, starzenia się skóry, stosowania antybiotyków, środków antykoncepcyjnych, ziół, a nawet używania kosmetyków.

Przebarwienia skóry mogą pojawiać się też na skutek stanów zapalnych spowodowanych trądzikiem lub oparzeniami słonecznymi. Walka z tymi zmianami spędza nam sen z powiek i przyprawia o kompleksy, odbierając pewność siebie i dobre samopoczucie. Dlatego też warto zdecydować się na kompleksowe usuwanie przebarwień skóry, koniecznie w gabinecie lekarskim i pod czujnym okiem dermatologa.



Magiczna formuła na przebarwienia skóry:

Latem wszystkie piegi, przebarwienia skóry i plamy ciemnieją i stają się bardziej widoczne. Warto więc zaopatrzyć się w kremy ochronne z wysokim filtrem, które pomogą nam uniknąć nieestetycznych zmian barwnikowych. Jeżeli jednak na naszej skórze widnieją już przebarwienia lub plamy, najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie preparatu Cosmelan lub Dermamelan.

Kuracja tymi preparatamito najskuteczniejszy sposób na pozbycie się plam i przebarwień skóry. Zabiegi mają również zbawienny wpływ na kondycję naszej skóry – działają wygładzająco, poprawiają jej elastyczność i przywracają równowagę. Wybór terapii oraz częstotliwość powtarzania zabiegu zależy od typuprzebarwień oraz od wrażliwości skóry, dlatego też niezbędna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem oraz diagnoza przebarwień – radzi dr med. Aleksandra Szlachcic specjalista z Ośrodka Medycznego Osteomed w Krakowie.

Substancje zawarte w Cosmelanie i Dermamelanie regulują proces powstawania melaniny, czyli barwnika wpływającego na kolor skóry i natychmiastowo rozjaśniają przebarwienia skóry, przywracając nam promienny, młody wygląd.- Dermamelan zawiera kwas salicylowy i więcej składników aktywnych niż Cosmelan, dlatego też jest on szczególnie polecany pacjentom o skórze tłustej i mieszanej lub z przebarwieniami hormonalnymi – podkreśla doktor Aleksandra Szlachcic.Kuracja składa się z dwóch etapów – założenia maski w gabinecie lekarskim i pielęgnacji kremem w domu. W trakcie pierwszych dwóch dni po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, pieczenie, złuszczanie , które złagodzimy częstą aplikacją kremu łagodzącego. Efekty możemy zaobserwować już po 10 dniach.

Nie daj plamy!

Sezon urlopowy w pełni. Pamiętajmy zatem nie tylko o relaksie i wypoczynku, ale także o naszej skórze. Chrońmy ją odpowiednio. A jeżeli już zdarzy się nam „plama” i zdecydujemy  się na jej rozjaśnienie, najlepszym momentem na poddanie się kuracji, np. Cosmelanem lub Dermamelanem będzie jesień.

Wtedy promienie słoneczne są słabsze, a nasza skóra nie jest jeszcze narażona na szkodliwe działanie mrozu. I choć zmian pigmentacyjnych nie da się pozbyć w jeden dzień, a walka o piękną skórę wydaje się żmudna, warto zainwestować w profesjonalną terapię, dzięki której twoja cera w kilka miesięcy odzyska swój pierwotny blask i gładkość

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ