Fryzury dla dziewczynek – na co dzień i na Pierwszą Komunię



Jak strzyc i pielęgnować włosy małych dziewczynek? Jaką fryzurę wybrać do szkoły, a jaką na ważną uroczystość jak Pierwsza Komunia Święta? Ile prawdy jest w powszechnie krążących mitach o włosach dzieci? – Dziewczynka powinna mieć naturalną, klasyczną fryzurę, która przede wszystkim będzie wygodna – mówi Oskar Bachoń, hair & make-up designer. I radzi, jak dbać o włosy młodej damy.

 

Jak filmowa bohaterka

– Bez udziwnień, wygoleń i asymetrii – Oskar Bachoń wymienia jednym tchem, czego nie stosuje przy strzyżeniu dziewczynek. A jakie fryzury poleca? – Najłatwiejsze w utrzymaniu. Takie, które nie absorbują i nie przeszkadzają w zabawie – mówi. Proponuje proste cięcia. Przy długich włosach, które większość dziewczynek zapuszcza do Pierwszej Komunii, dobrze jest strzyc je tak, by można je było spiąć czy związać gumką. Jeśli dziecko woli krótsze – niech wybierze na przykład boba w stylu bohaterki filmu „Amelia”. 

Dbaj, naturalnie

Włosy dziecka nie różnią się w istotny sposób od włosów dorosłej osoby. Są jednak delikatniejsze i bardziej wrażliwe na uszkodzenia. Kiedy dziecko jest malutkie i włoski szybko się wycierają, warto je regularnie ścinać co 2-3 miesiące, żeby równo rosły. – Wbrew popularnej opinii, ścinanie włosów nie sprawi, że będą bardziej gęste i mocniejsze – obala mit znany fryzjer. – Gęstość i grubość włosa to kwestia indywidualna, najbardziej uzależniona od genów – dodaje. Włosów dziecka nie należy obciążać kosmetykami stylizacyjnymi.– Wystarczy odżywka w spray’u na końce włosków i regularne przeczesywanie – zapewnia Oskar Bachoń.



Na Pierwszą Komunię

– Nie róbcie z małej dziewczynki miniaturowej panny młodej! – denerwuje się stylista. – lokówki, prostownice, kosmetyki do stylizacji to męka dla delikatnych włosków. Na Pierwszą Komunię i na inne ważne okazje proponuje maksymalną prostotę. – Rozpuszczone, wypielęgnowane włosy i wianuszek z naturalnych kwiatów będą najpiękniejszą ozdobą – zapewnia Oskar Bachoń. – Dobrze wyglądają też francuz, kłos czy prosty warkocz. Podkreślają naturalny urok dziecka.

Stylista przekonuje również, by zrezygnować z ozdób takich jak koraliki czy kokardki oraz wsuwek, które będą tylko dziecku przeszkadzać i powodować dodatkowy stres. – Nie podpowiem, co w tym sezonie „jest modne” z fryzur komunijnych, bo denerwuje mnie stosowanie takiego określenia do dzieci. To ukobiecanie małej dziewczynki na siłę. W tym wieku najcenniejsza jest naturalność i beztroska.

 

Oskar Bachoń / Hair & Make-up Designer

Informacje o ekspercie:

OSKAR BACHOŃ

Żeby przekonać się, jak barwną jest postacią, wystarczy na niego spojrzeć. Ale to wcale nie wygląd, a wyjątkowy charakter najbardziej wyróżnia Oskara Bachonia spośród znanych stylistów fryzur i wizażystów w Polsce. Szczery do bólu, rubasznie dowcipny, piekielnie zdolny i diabelsko inteligentny, mistrzowsko balansuje na granicy pruderii, komentując aktualne zjawiska i trendy we fryzjerstwie i makijażu.

Oskar Bachoń to człowiek instytucja. Jak sam o sobie mówi – profesjonalista i artysta. Jego rad w kwestiach wizerunku słucha wierne grono klientek w Krakowie (na strzyżenie u Bachonia trzeba czekać miesiącami). Prowadzi blog (www.oskarbachon.pl/blog), dzieli się także swoją wiedzą jako ekspert w mediach. I chwała mu za to. Ktoś powiedziałaby – Bachoń spadł nam z nieba. Owszem. Ale to bynajmniej nie aniołek.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ