Skóra tłusta i mieszana – jak ją właściwie pielęgnować ?



Spośród tak różnych rodzajów cer, wiele z nas obdarzone zostało przez naturę cerą tłustą. Często mówi się, że cera taka jest domeną młodych dziewcząt, co nie jest prawdą, gdyż z problemami cery tłustej zmagają się także panie po czterdziestce.

Na czym polega specyfika tego rodzaju cery ?Tłusta skóra twarzy bierze się ze zbyt intensywnej pracy gruczołów łojowych. Jej domeną jest błyszczenie oraz zapchane pory. To właśnie posiadaczki tłustej cery skarżą się na wiecznie święcący nos. Istnieją jednak odpowiednie metody jakimi można sobie radzić z taką cerą.

 

Oczyszczaj !

Przede wszystkim najważniejsze jest oczyszczanie. Zapomnij o tłustych mleczkach do demakijażu. W przypadku cery tłustej najlepiej sprawdzają się ściągające żele antybakteryjne. Substancjami, które odgrywają dużą rolę w pielęgnacji tłustej skóry twarzy są kwas salicylowy oraz retinol.

Swoim działaniem regulują pracę gruczołów łojowych. Upewnij się, że kosmetyki, które stosujesz mają w swoim składzie te substancje. Nie należy też zapominać o regularnym złuszczaniu w formie peelingów, oraz o stosowaniu maseczek.

Doskonałym przykładem maseczki, która zdaje egzamin w walce z tłustą skórą jest maseczka oczyszczająca typu Peel Off z hydraminą od firmy Nivea, która delikatnie usuwa martwe komórki i oczyszcza cerę. Informacje na jej temat znajdziesz na http://www.nivea.pl/Produkty/Pielegnacja-twarzy/Typ-skory/Mieszana-lub-tlusta.



Nawilżaj !

Często spotykanym mitem jest ten, że skóra tłusta nie potrzebuje takiego nawilżenia jak skóra sucha. Tymczasem bardzo często po dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy, okazuje się że jest ona tak samo wysuszona. W przypadku cery tłustej, konieczne jest stosowanie toniku matującego, który oczyści skórę, wyrówna nadmiar sebum, jednocześnie nie osuszając skóry. Należy też zainwestować w dobry lekki krem nawilżający, który nie obciąży za bardzo naszej cery.

Nie zapominaj !

Pamiętaj, że o kondycję naszej cery dbamy także od wewnątrz. W przypadku cery tłustej niewskazane jest nadużywanie alkoholu oraz spożywanie w dużych ilościach pikantnych potraw, a także słodyczy. Również nadmierne opalanie sie nie pomaga naszej skórze, gdyż pobudza pracę gruczołów łojowych. Pamiętajmy też o stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Źle dobrany podkład albo puder mogą sprawić, że całe nasze zabiegi pielęgnacyjne pójdą na nic

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ