I włos Ci z głowy nie spadnie – wypadanie włosów



Wypadanie włosów to fizjologiczna norma – zwykle tracisz ich od 50 do 100 dziennie, a w okresie podwyższonego stresu czy infekcji trochę więcej, nawet do 200. Jeśli jednak borykasz się z tym problemem od dłuższego czasu i dostrzegasz, że narasta, powinnaś zgłosić się po pomoc do dermatologa. Nadmierna utrata włosów może być oznaką wielu schorzeń. Jeżeli jednak lekarz nie zaleci Ci dalszych badań, wystarczy dobrać odpowiednią terapię, na którą składają się zabiegi estetyczne i odpowiednia pielęgnacja domowa.

Karboksyterapia i osocze bogatopłytkowe

Karboksyterpia połączona z mezoterapią własnym osoczem bogatopłytkowym jest jedną z najskuteczniejszych metod na poprawę kondycji włosów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. W trakcie zabiegu dwutlenek węgla jest wprowadzany pod skórę leczonego obszaru za pomocą iniekcji.

Z kolei osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się bezpośrednio do skóry za pomocą cieniutkiej igiełki. Zwiększa to przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych w poddanym zabiegowi obszarze oraz poprawia mikrokrążenie i regenerację komórek. Stymulacja komórek macierzystych pozwala zahamować  wypadanie włosów oraz sprawia, że odrastają zdrowsze i mocniejsze.



Terapia CO2 i osoczem bogatopłytkowym dobierana jest przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta. Zabiegi nie wymagają znieczulenia i trwają stosunkowo krótko (20-30 min). Do zabiegu powinien zakwalifikować nas lekarz.

Warto też zwrócić uwagę czy karboksyterapia będzie przeprowadzona z użyciem sprzętu, który posiada certyfikat medyczny w Europie, tak jak np. aparat C.D.T. Evolution. Terapia łącząca karboksyterapię C.D.T. z autologicznym osoczem bogatopłytkowym została wyróżniona w 2014 r. Perłą Dermatologii Estetycznej, w kategorii „Zabieg roku 2014”.

Perfumy Creed – propozycja dla wybierających zapachy świadomie

Na rynku perfumeryjnym, zdominowanym przez największe marki modowe, wciąż można znaleźć produkty niesztampowe, może nawet niszowe z punktu widzenia osób,…
CZYTAJ

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ