Eko kosmetyki, naturalne kosmetyki….



Aby nasze ciało było zadbane, a nasza sylwetka zgrabna należy zwrócic uwagę na dietę i na to co jemy i jaki tryb życia prowadzimy. Sięgnijmy po to co oferuje nam sama natura czyli warzywa, owoce oraz rośliny. Mają one bowiem duży wpływ na nasze ciało i organizm. Wiele roślin ma zbawienny wpływ na nasz organizm oraz zawiera naturalne składniki potrzebne dla naszej skóry. Marchew, ziemniaki, zioła, pietruszka czy wiele innych posiadają to czego nam potrzeba.

Dzięki niemu nasza skóra odzyskuje elastyczność, jędrność oraz sprężystość. Nasze włosy odzyskują  blask oraz zapobiega przetłuszczaniu się włosów i wypadaniu.Skrzyp polny zawiera dużą ilośc krzemu, który odpowiada za zbawienny wpływ na naszą skórę,włosy czy paznokcie. Oprócz tego krzem ułatwia gojenie sie ran oraz poprawia przemianę materii oraz zwalnia proces tworzenia sie blaszek miażdżycowych w naszych naczyniach krwionośnych.

Bardzo korzystne dla naszej skóry są kąpiele rumiankowe, napary dla twarzy mają bardzo korzystny wpływ dla naszej cery przy trądziku.Koszyczki rumianku zawierają substancje przeciwbakteryjne, przeciwzapalne oraz  pobudzające przemianę materii w skórze. Mieszanki z zawartością rumianku stosuje się przy chorobach przewodu pokarmowego, natomiast napar z rumianku nadaje naszym włosom połysk i elastyczność.

To zioło ma naturalne działanie lecznicze jak i  odmładzające. Pokrzywa jest bogata w mikroelementy oraz witaminy – takie jak prowitamina A, witaminy B2 i C. Napar z pokrzywy możemy urzywac do mycia twarzy, bowiem  dobrze on  oczyszcza skórę tłustą, łojotokową i zapobiega wypryskom. Płukanie włosów w wywarze pokrzywowej lub nacieranie skóry głowy alkoholowym wyciągiem z korzeni pokrzywy wzmacnia cebulki włosowe, nadaje włosom puszystość i połysk.

Winogrona zawierają  witaminy z grupy B i cukry. Działają na skórę odżywczo. Natomiast olej z pestek winogron ma właściwości nawilżające i wygładzające. Skórki zaś są bogatym źródłem polifenoli odpowiedzialnych za aromat, wzmacniają barierę obronną skóry, chronią ją przed działaniem wolnych rodników. Eko – kosmetyki czyli  kosmetyki naturalne z winogron usuwają objawy zmęczenia, przyspieszają regenerację naskórka oraz hamują proces starzenia. Szczególnie polecane są dla skóry dojrzałej, suchej i mało elastycznej.

Ogórki są bogatym źródłem  soli mineralnych, kwasów organicznych, cukru oraz witaminy C, A, B, E). zawierają dużą ilośc  siarki, cząsteczek śluzowych i enzymów. Posiadają  wysoką zawartością potasu, fosforu, wapnia, sodu oraz magnezu.. Ogórek ma ten sam odczyn PH, co nasza skóra, bardzo dobrze wpływa na  kondycję naszej skóry. Sok z ogórka nawilża skóre, tonizuje i odświeża co sprawia iż nasza cera jest ladna i zdrowa. Rozjaśnia piegi i przebarwienia. Szczególnie polecany jest dla osób które maja problemy z cerą tłustą, trądzikową i skłonnością do wyprysków.

Cytryna rozjaśnia naszą skórę, oczyszcza ja  i orzeźwia cerę, dodatkowo wygładza zmarszczki oraz dośc skutecznie  walczy z cellulitem. Cytryna jest bogata w witaminę C, która odpowiedzialna jest za pobudzanie naszych komórek do życia i stymuluje produkcję kolagenu. Sok  z cytryny przywraca naszej skórze właściwy odczyn PH. Sok z cytryny  Dlatego polecany jest głównie  do pielęgnacji cery tłustej, skutecznie redukuje przebarwienia skóry. Możemy go również stosowac do pielęgnacji włosów: hamuje łojotok oraz nadaje włosom połysk

Jabłka są bogatym źródłem witaminy C, fruktozy i pektyny. Mają właściwości ujędrniające na zmęczoną skórę. Jabłka posiadają naturalny alkohol – sorbitol taki sam alkohol zawierają gruszki i śliwki łagodzący podrażnienia skóry i wypryski. Sok jabłkowy pomaga w walce z łupieżem.

Nagietek ma  zastosowanie antytoksyczne, wzmacnia siły obronne naszego organizmu oraz ma cechy  bakteriobójcze i antybiotyczne. Nagietek stosowany jest do wyrobu maści, plastrów a także jako napar. Bardzo dobrze nadaje się  przy oparzeniach, skaleczeniach oraz wrzodach. W nagietku zawarte są witamina A która zapobiega wysuszaniu kal i łuszczeniu się naszej skóry

Marchew zawiera dużą ilośc beta karotenu, którego działanie neutralizuje przyczyny powstawania zmarszczek, ponieważ dzięki temu, że posiada silny antyoksydant który likwiduje efekt wolnych rodników. Zabezpiecza  też naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV . Beta karoten ma bardzo korzystny wpływ na nasze włosy, zapobiega ich łamliwości i reguluje funkcję wydzielniczą skóry. Marchew to bogate źródło bioflawonidów, żelaza, cynku oraz wapnia. Oddziaływuje na naszą skórę wygładzająco. Oprócz tego dzięki beta-karotenowi nasza skóra nabiera ładnego koloru.

Zawiera śluzy roślinne, które pomagają w gojeniu się  ran. Olej z siemienia lnianego to bardzo wazny składnik składnik kosmetyków do suchej skóry.

Miód w swoim składzie zawiera  dwa cukry proste czyli fruktozę i glukozę, sole mineralne, enzyzmy, witaminy B, C, A, D i E, kwasy organiczne oraz  olejki eteryczne . Miód działa na naszą skórę bardzo odżywczo jak i również łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie sie naskórka. Działa bardzo korzystnie utrzymując odpowiedni poziom nawilżenia skóry, wzmacnia jej elastyczność. Miód także zmiękcza i wygładza nasza skórę oraz poprawia wygląd cery. Miód zalecany jest przede wszytski dla  skóry szorstkiej, spierzchniętej i popękanej.

Mleko jest bogatym źródłem białka, witaminy A, B i E, tłuszczy oraz wapnia. Mleko sprawia iż nasz naskórek się regeneruje, a przy tym  neutralizuje wolne rodniki, co pozwala na za hamowanie procesu starzenia się naszej skóry. Posiada  w swoim składzie kwas mlekowy – naturalne AHA – o działaniu złuszczającym. Natłuszcza, wygładza, oraz  uelastycznia skórę. Ponadto pobudza ją do wytwarzania kolagenu, czego efektem jest  jędrniejsza skóra. Mleko można stosowac do  pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Kwasy tłuszczowe zawarte w mleku łagodzą podrażnienia oraz odbudowują płaszcz lipidowy

Jaka bardzo dobrze regenerują nasza skórę. Są źródłem dużej ilości  białka, witaminy B12 i oraz składników mineralnych. Żółtko bardzo dobrze  odżywia nasza skórę, natomiast  białko oczyszcza jskórę i ściąga rozszerzone pory.

Pomagają usunąć martwy naskórek oraz odżywiają skórę. Zawierają dużo witaminy E, z grupy B, białka oraz składniki mineralne.

Jest bardzo skuteczne w zapobieganiu powstawaniu się  zmarszczkom ponieważ posiada duże ilości witamin A, C i E, które walczą z wolnymi rodnikami, wspomaga metabolizm komórek skóry.

Ziemniaki są prawdziym źródłem dużej ilości białka, witamin oraz  enzymów. Ugotowane bez zawartości soli bardzo dobrze łagodzą podrażnienia i wygładzają naszą skórę.

Oliwa regeneruje naszą skórę ponieważ jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy E.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ