Makijaż oczu, który przetrwa całą noc



Przed nocnym wyjściem lub imprezą poświęcasz z pewnością wiele czasu i wysiłku, by perfekcyjnie dopracować swój makijaż. Znasz to uczucie, gdy w trakcie szampańskiej zabawy spoglądasz w lustro i zauważasz, że w niczym nie przypominasz już dziewczyny sprzed imprezy?

Twój makijaż rozpłynął się wraz z marzeniami o nieskazitelnym wyglądzie. Dotyczy to zwłaszcza makijażu oczu, który często “rozmazuje się” i jest trudny do poprawienia. Warto zatem zawczasu zadbać o jego trwałość i dobrać odpowiednie cienie do powiek.

Kosmetyki dobrej jakości nie znikną ze skóry po upływie kilku godzin, a na powiekach nie odbije się eyeliner czy tusz do rzęs. Każda z nas przyzna, że te czarne linie w załamaniu powieki wyglądają bardzo nieestetycznie… Na szczęście producenci kosmetyków, starając się temu zaradzić, stworzyli trwałe cienie do powiek, które długo pozostaną na swoim miejscu, niezależnie od pogody, temperatury czy okoliczności. Makijażyści zdradzają również kilka trików, dzięki którym krok po kroku stworzymy trwały makijaż wieczorowy.

Jak nakładać cienie do powiek?

Przede wszystkim pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu i nawilżeniu skóry. Kosmetyki nakładane na suchą skórę źle i nierównomiernie się rozprowadzają. Aby usunąć ze skóry powiek nadmiar sebum, możesz posłużyć się chusteczką matującą do twarzy.

Jeśli zależy ci na trwałości cieni do oczu, zainwestuj w dobrą bazę na powieki. Odpowiednio dobrana baza nie tylko tuszuje niedoskonałości skóry czy widoczne żyłki, ale, co najważniejsze, zapobiega rozmazywaniu się cieni i przedłuża ich trwałość. Bazę nałóż palcami na suchą i oczyszczoną powiekę. Jeżeli nie masz bazy pod cienie, posłuż się korektorem. Możesz dodatkowo przyprószyć powieki pudrem matującym.

Po równomiernym nałożeniu bazy pora na cień bazowy. Za cień bazowy posłuży matowy kosmetyk o jasnej, jednolitej barwie, najlepiej w kolorze kremowym lub beżowym. Teraz pozostał już ostatni krok, czyli nałożenie cienia o bardziej intensywnej barwie. Najlepiej, gdyby cienie te były trwałe, wyraziste, o aksamitnej konsystencji.



Wybór cieni do powiek

Na rynku kosmetycznym istnieje wiele cieni do oczu, tych tradycyjnych – sypkich, jak i w formie kremu czy żelu. Jak spośród tego bogatego repertuaru wybrać cienie, które okażą się dobre i trwałe? Kobietom, które pragną podkreślić swoje oko intensywnym, trwałym kolorem, z pewnością polecić można cienie do powiek w kremie.

To specjalnie dla nich stworzone zostały cienie Maybelline Color Tatoo 24h. Ich producent gwarantuje nam 24 – godzinną trwałość kosmetyku. Cienie do powiek Maybelline utrzymują się na powiece niczym tatuaż, zachwycając wyrazistą barwą. Mają formę żelu-kremu. Aplikujemy je przy pomocy opuszek palców lub pędzelka. Jeśli planujemy makijaż wieczorowy, możemy nałożyć kilka warstw kosmetyku. Cienie powstały w sześciu kolorystycznych wariantach: od barw stonowanych i delikatnych, doskonałych do makijażu dziennego, po intensywne i modne kolory, które sprawdzą się przy wieczorowych wyjściach i imprezach.

Zalety cieni do powiek w kremie

Cienie w kremie lub żelu mają aksamitną konsystencję, dzięki czemu bardzo łatwo i szybko rozprowadzają się na powiece. Możemy aplikować je wyłącznie przy pomocy palców. Nie potrzebujemy to tego specjalnych gąbeczek czy pędzelków, dzięki czemu już w kilkadziesiąt sekund stworzymy piękny, kolorowy makijaż oczu. Są to cienie bardzo trwałe, dlatego możemy mieć pewność, że, niezależnie od okoliczności, nasz make-up pozostanie nienaruszony i tak samo zachwycający.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ