Jak pozbyć się otyłości brzusznej jeszcze przed wakacjami?



Jak pozbyć się otyłości brzusznej jeszcze przed wakacjami?

Z problematyczną oponką charakterystyczną dla wielu mężczyzn, musi zmagać się coraz więcej kobiet. Praktykowane ćwiczenia, diety i kosmetyki zwykle nie przynoszą jednak zamierzonych rezultatów. Jak zatem uporać się z niebezpiecznym i nieestetycznym nagromadzeniem się tkanki tłuszczowej? Efekty mogą przynieść nieinwazyjne zabiegi kriolipolizy, dzięki którym pozbędziemy się brzuszka jeszcze przed nadchodzącym urlopem.     

Najgorsza spośród wszystkich rodzajów otyłości

Otyłość brzuszna, z którą częściej borykać się muszą kobiety w okresie pomenopauzalnym dotyczy dziś kobiet w każdym wieku. Jej najczęstszymi przyczynami są problemy z przemianą materii, hormonami, przyswajanie zbyt dużej ilości pustych kalorii, siedzący tryb życia i stres. W wyniku tego otyłość typu „jabłko” jest uznawana za chorobę cywilizacyjną.

Uznaje się również, że otyłość centralna jest spośród wszystkich rodzajów otyłości najbardziej niebezpieczna, dlatego nadmiernego brzuszka nie można bagatelizować. Konsekwencjami odkładania się tkanki tłuszczowej wewnątrz jamy brzusznej mogą być w najlepszym przypadku dyskomfort i kompleksy, w najgorszym zaś choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca i nadciśnienie tętnicze.

Jeżeli ćwiczenia i dieta nie przynoszą rezultatów, a otyłość wciąż jest uciążliwa i widoczna, należy podjąć właściwe leczenie. W takiej sytuacji ważne jest, aby stopniowo zmniejszyć ogólną masę ciała i ryzyko związane z umiejscowieniem tkanki tłuszczowej w brzuchu. W odpowiednim leczeniu, niwelującym wystąpienie miażdżycy, a także cukrzycy, pomogą zabiegi skutecznie redukujące tkankę tłuszczową.



Skuteczna metoda na zbędny balast – otyłość brzuszną

Wśród polecanych zabiegów jest kriolipoliza – bezbolesny i nieinwazyjny zabieg polegający na kontrolowanej ekspozycji tkanki tłuszczowej na zimno. – Zabieg kriolipolizy bazujący na nowoczesnej metodzie CoolTechTM jest przeznaczony dla osób posiadających nadmiar miejscowo skoncentrowanej tkanki tłuszczowej, np.: na brzuchu, w okolicach bioder czy na udach – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej.

– Podczas zabiegu kriolipolizy komórki tłuszczowe są zamrażane specjalnym aplikatorem, w skutek czego dochodzi do ich uszkodzenia, a następnie obumierania czyli apoptozy. Obumarłe komórki uwalniane są do układu limfatycznego, a następnie są metabolizowane i wydalane w naturalnym procesie fizjologicznym. Możliwość precyzyjnego określenia czasu i temperatury chłodzenia zapewnia skuteczność bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek czy skóry – uzupełnia Urszula Sztwiertnia.

Zabieg kriolipolizy to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się mankamentów figury bez nadmiernej ingerencji w swoje ciało. Jest to więc doskonała alternatywa dla zabiegów chirurgicznych i głodzenia się.

Stosowanie zabiegów zaowocuje poprawą sylwetki, a w konsekwencji i zdrowia. Nowoczesna metoda w połączeniu z prawidłową dietą oraz aktywnością fizyczną pozwoli osiągnąć zadowalające i trwałe efekty.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ