Jak pozbyć się otyłości brzusznej jeszcze przed wakacjami?



Jak pozbyć się otyłości brzusznej jeszcze przed wakacjami?

Z problematyczną oponką charakterystyczną dla wielu mężczyzn, musi zmagać się coraz więcej kobiet. Praktykowane ćwiczenia, diety i kosmetyki zwykle nie przynoszą jednak zamierzonych rezultatów. Jak zatem uporać się z niebezpiecznym i nieestetycznym nagromadzeniem się tkanki tłuszczowej? Efekty mogą przynieść nieinwazyjne zabiegi kriolipolizy, dzięki którym pozbędziemy się brzuszka jeszcze przed nadchodzącym urlopem.     

Najgorsza spośród wszystkich rodzajów otyłości

Otyłość brzuszna, z którą częściej borykać się muszą kobiety w okresie pomenopauzalnym dotyczy dziś kobiet w każdym wieku. Jej najczęstszymi przyczynami są problemy z przemianą materii, hormonami, przyswajanie zbyt dużej ilości pustych kalorii, siedzący tryb życia i stres. W wyniku tego otyłość typu „jabłko” jest uznawana za chorobę cywilizacyjną.

Uznaje się również, że otyłość centralna jest spośród wszystkich rodzajów otyłości najbardziej niebezpieczna, dlatego nadmiernego brzuszka nie można bagatelizować. Konsekwencjami odkładania się tkanki tłuszczowej wewnątrz jamy brzusznej mogą być w najlepszym przypadku dyskomfort i kompleksy, w najgorszym zaś choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca i nadciśnienie tętnicze.

Jeżeli ćwiczenia i dieta nie przynoszą rezultatów, a otyłość wciąż jest uciążliwa i widoczna, należy podjąć właściwe leczenie. W takiej sytuacji ważne jest, aby stopniowo zmniejszyć ogólną masę ciała i ryzyko związane z umiejscowieniem tkanki tłuszczowej w brzuchu. W odpowiednim leczeniu, niwelującym wystąpienie miażdżycy, a także cukrzycy, pomogą zabiegi skutecznie redukujące tkankę tłuszczową.



Skuteczna metoda na zbędny balast – otyłość brzuszną

Wśród polecanych zabiegów jest kriolipoliza – bezbolesny i nieinwazyjny zabieg polegający na kontrolowanej ekspozycji tkanki tłuszczowej na zimno. – Zabieg kriolipolizy bazujący na nowoczesnej metodzie CoolTechTM jest przeznaczony dla osób posiadających nadmiar miejscowo skoncentrowanej tkanki tłuszczowej, np.: na brzuchu, w okolicach bioder czy na udach – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej.

– Podczas zabiegu kriolipolizy komórki tłuszczowe są zamrażane specjalnym aplikatorem, w skutek czego dochodzi do ich uszkodzenia, a następnie obumierania czyli apoptozy. Obumarłe komórki uwalniane są do układu limfatycznego, a następnie są metabolizowane i wydalane w naturalnym procesie fizjologicznym. Możliwość precyzyjnego określenia czasu i temperatury chłodzenia zapewnia skuteczność bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek czy skóry – uzupełnia Urszula Sztwiertnia.

Zabieg kriolipolizy to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się mankamentów figury bez nadmiernej ingerencji w swoje ciało. Jest to więc doskonała alternatywa dla zabiegów chirurgicznych i głodzenia się.

Stosowanie zabiegów zaowocuje poprawą sylwetki, a w konsekwencji i zdrowia. Nowoczesna metoda w połączeniu z prawidłową dietą oraz aktywnością fizyczną pozwoli osiągnąć zadowalające i trwałe efekty.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ