Ciepłe dni? Odsłaniamy kolana i dłonie!



Ciepłe dni? Odsłaniamy kolana i dłonie!

„Chcę byś założyła mini” śpiewali Czarno-Czarni. Gdy pogoda dopisuje, zdecydowanie łatwiej przychodzi nam spełnienie tej prośby, choć i wtedy wiele z nas ma opory przed wskoczeniem w krótką spódniczkę. Co nas powstrzymuje? Jeśli są to mało estetyczne fałdki i pomarszczona nad kolanami skóra, wiedz, że możesz się ich pozbyć!

Problemów ze skórą kolan można wymienić co najmniej kilka. Do tych najczęstszych należą z pewnością niewystarczające nawilżenie skóry oraz gromadzenie się nad kolanami charakterystycznego tłuszczyku. Ten drugi problem, znacznie trudniejszy do zniwelowania, zaczyna być dostrzegalny mniej więcej po 30-stce, m.in. dlatego, że tempo metabolizmu zaczyna spadać, a w tkance maleje ilość kwasu hialuronowego. Często jest to również związane z uwarunkowaniami genetycznymi i z tego względu dotyczy zarówno kobiet szczupłych, jak i o większej masie ciała.



Dla pięknych kolan

Zgrabne nogi to niewątpliwy atut każdej kobiety. Obok zadbanych stóp, łydek i ud, kluczem do tego, by wyglądały zjawiskowo i przyciągały wzrok, są oczywiście kolana. Gdy ich wygląd nas nie zadowala, po pomoc najlepiej udać się do specjalistów, którzy dobiorą zabieg do indywidualnych potrzeb. Zdaniem dr.n.med. Sylwii Farfał-Kałuckiej z kliniki Laser-Medica w Szczecinie najlepsze efekty można uzyskać, stosując techniki łączone.

 – Gdy zależy nam na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic kolan, poprawieniu jędrności skóry i jednocześnie nawilżeniu jej, warto połączyć kilka technik: zacząć od zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego lub fal radiowych, a zakończyć wstrzyknięciem kwasu hialuronowego, który intensywnie nawilży skórę – wyjaśnia lekarz. Kwas pełni w tym przypadku rolę kropki nad „i”, nie tylko nawilżając, ale również stymulując skórę do samodzielnej produkcji kolagenu.

 – Spośród preparatów z kwasem hialuronowym w tej okolicy szczególnie sprawdzają się te o pojemności 3 ml oraz produkty, które mogą być stosowane do mezoterapii. Oba te założenia spełnia Teosyal Redensity I, który oprócz kwasu ma w swoim składzie specjalny Kompleks Odnawiający Skórę, składający się z aminokwasów, antyoksydantów, minerałów i witaminy B6. W tę okolicę podaję jednak również preparat Global Action tego samego producenta, który zawiera usieciowany kwas hialuronowy – dodaje dr Sylwia Farfał-Kałucka.

Ręce jak lisie łapki

W chwili gdy dni stają się cieplejsze, chętniej odsłaniamy nie tylko nogi, ale i dłonie. Aby i one prezentowały się pięknie, były nawilżone i zadbane, również i w tym przypadku możemy połączyć kilka technik. – Kwas hialuronowy, laser, pilingi – wszystkie te metody pomogą przywrócić skórze dłoni blask i młody wygląd – zapewnia lekarz. – W przypadku kwasu, który podaje się w grzbiet dłoni, warto zachować umiar i do zabiegu wybrać preparat nie największej gęstości tak, by ręka po zabiegu nie przypominała łapy niedźwiedzia, a raczej smukłą łapkę lisa – dodaje  dr Sylwia Farfał-Kałucka. Efekt powinien być naturalny,  naczynia na ręce widoczne.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ