Rewitalizacja skóry wokół oczu – wyzwanie dla medycyny estetycznej?



Delikatna skóra okolic oczu wymaga na co dzień niezwykłej troski.

Niestety, coraz częstszym powodem, dla którego zgłaszamy się po pomoc do specjalisty, jest utrata jej jędrności. Ale w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej i na to znajdzie się rada.

Sporadycznie syndrom zmęczonych oczu może dotknąć każdego. Brak snu, przepracowanie czy przewlekły stres z łatwością odbijają się na naszych twarzach.

Prawdziwy problem zaczyna się jednak wtedy, gdy ten defekt urody towarzyszy nam przez długi czas, a wszelkie triki makijażu nie radzą sobie z ukryciem niedoskonałości. Skóra z wolna wiotczeje, staje się słabsza, często opuchnięta. Zmienia się też jej koloryt. Efektem jest utrata wyrazistych konturów oka – świeżość spojrzenia  zostaje zastąpiona przez nieestetycznie rozciągniętą skórę dolnych i górnych powiek

Problem zdrowotny albo estetyczny

Pierwszą deską ratunku powinna być wizyta u lekarza ogólnego, który wykluczy ryzyko chorób ogólnoustrojowych (m.in. zaburzenia krzepliwości krwi, alergia, niedoczynność tarczycy, a nawet odwodnienie). Ale przyczyn można się doszukiwać również w źle zbilansowanej diecie, niezdrowym stylu życia czy wreszcie w naturalnych procesach starzenia przebiegających w ludzkim organizmie, a zawsze uwarunkowanych indywidualnie.

Z wiekiem rysy twarzy ulegają zniekształceniom, tracąc swoją wyrazistość przez stopniowe zmniejszanie się napięcia mięśni, w tym mięśni okrężnych oka. Wszystko to wpływa na nasz wygląd i poczucie atrakcyjności. Osoby zmagające się ze zwiotczałą skórą pod oczami często narzekają na to, że są postrzegane jako nieustannie zmęczone lub smutne. Współczesna kosmetologia, chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna dysponują szerokim wachlarzem środków mających zredukować ubytki w strukturze skóry okolic oczu.

W zależności od potrzeb i nasilenia problemu można wybrać idealną dla siebie metodę np. spośród: tradycyjnych zimnych okładów z rumianku, ogórka, serii masaży z drenażem limfatycznym, specjalistycznych kremów, żelów, a nawet zażywania preparatów poprawiających nawilżenie i jędrność skóry. Do wyboru pozostaje także blefaroplastyka, czyli plastyka powiek. Eksperci z zakresu dermatologii estetycznej proponują tymczasem innowacyjne zabiegi nieinwazyjne. Zazwyczaj, aby uzyskać pożądany efekt, wystarczy tylko jedna wizyta w gabinecie.



Nowoczesne technologie sposobem na czarujące spojrzenie

Większość kuracji estetycznych, które mają za zadanie przywrócić świeży i zdrowy wygląd okolicom oka, opiera się na ujędrnieniu i poprawie napięcia skóry, które są uzyskiwane dzięki przemodelowaniu kolagenu oraz odbudowie powierzchni skóry. W gabinecie możemy skorzystać z kuracji łączonych chociażby z wykorzystaniem frakcyjnego lasera CO2 lub kompleksowych procedur jak np. eTwo.

Decydując się na nowoczesne fototerapie, warto rozważyć zabiegi  bazujące na technologii elős oraz frakcyjnym prądzie RF. – Tego rodzaju innowacyjne metody polegają na bezpośrednim oddziaływaniu na skórę powiek aplikatorem emitującym frakcyjny prąd RF oraz na zwiększeniu jędrności całej twarzy. Emitowane w trakcie zabiegu światło i prąd RF skracają włókna kolagenowe, jednocześnie rozpoczynając proces tworzenia nowego kolagenu. Dzięki przebudowaniu głębokich warstw skóry możliwa jest poprawa jej elastyczności oraz owalu twarzy – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL, oferującej nowoczesne systemy dla medycyny estetycznej.

Specjalnie zaprojektowana głowica (dzięki zminiaturyzowanym rozmiarom) pozwala dotrzeć do delikatnych okolic oka i przywrócić odpowiednie napięcie skóry po bardzo krótkim okresie rekonwalescencji.

– Ten sposób jest powszechnie stosowany w wielu klinikach na całym świecie. Zabieg jest w pełni bezpieczny i charakteryzuje się powrotem do normalnych zajęć już na drugi dzień po wizycie w gabinecie. Należy oczywiście zachować środki ostrożności tzn. wystrzegać się przede wszystkim nadmiernej ekspozycji na słońce, wiatr czy mróz – dodaje ekspert firmy SHAR-POL. Rezultatem procedury eTwo jest świeża i wolna od zwiotczałości cera z silnym efektem odmłodzenia, który jest porównywalny do inwazyjnych metod chirurgicznych. Kontury oka zostają na nowo uwypuklone, a my odzyskujemy tym samym młodzieńczy wygląd.

Więcej informacji na: www.shar-pol.pl

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ