Rewitalizacja skóry wokół oczu – wyzwanie dla medycyny estetycznej?



Delikatna skóra okolic oczu wymaga na co dzień niezwykłej troski.

Niestety, coraz częstszym powodem, dla którego zgłaszamy się po pomoc do specjalisty, jest utrata jej jędrności. Ale w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej i na to znajdzie się rada.

Sporadycznie syndrom zmęczonych oczu może dotknąć każdego. Brak snu, przepracowanie czy przewlekły stres z łatwością odbijają się na naszych twarzach.

Prawdziwy problem zaczyna się jednak wtedy, gdy ten defekt urody towarzyszy nam przez długi czas, a wszelkie triki makijażu nie radzą sobie z ukryciem niedoskonałości. Skóra z wolna wiotczeje, staje się słabsza, często opuchnięta. Zmienia się też jej koloryt. Efektem jest utrata wyrazistych konturów oka – świeżość spojrzenia  zostaje zastąpiona przez nieestetycznie rozciągniętą skórę dolnych i górnych powiek

Problem zdrowotny albo estetyczny

Pierwszą deską ratunku powinna być wizyta u lekarza ogólnego, który wykluczy ryzyko chorób ogólnoustrojowych (m.in. zaburzenia krzepliwości krwi, alergia, niedoczynność tarczycy, a nawet odwodnienie). Ale przyczyn można się doszukiwać również w źle zbilansowanej diecie, niezdrowym stylu życia czy wreszcie w naturalnych procesach starzenia przebiegających w ludzkim organizmie, a zawsze uwarunkowanych indywidualnie.

Z wiekiem rysy twarzy ulegają zniekształceniom, tracąc swoją wyrazistość przez stopniowe zmniejszanie się napięcia mięśni, w tym mięśni okrężnych oka. Wszystko to wpływa na nasz wygląd i poczucie atrakcyjności. Osoby zmagające się ze zwiotczałą skórą pod oczami często narzekają na to, że są postrzegane jako nieustannie zmęczone lub smutne. Współczesna kosmetologia, chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna dysponują szerokim wachlarzem środków mających zredukować ubytki w strukturze skóry okolic oczu.

W zależności od potrzeb i nasilenia problemu można wybrać idealną dla siebie metodę np. spośród: tradycyjnych zimnych okładów z rumianku, ogórka, serii masaży z drenażem limfatycznym, specjalistycznych kremów, żelów, a nawet zażywania preparatów poprawiających nawilżenie i jędrność skóry. Do wyboru pozostaje także blefaroplastyka, czyli plastyka powiek. Eksperci z zakresu dermatologii estetycznej proponują tymczasem innowacyjne zabiegi nieinwazyjne. Zazwyczaj, aby uzyskać pożądany efekt, wystarczy tylko jedna wizyta w gabinecie.



Nowoczesne technologie sposobem na czarujące spojrzenie

Większość kuracji estetycznych, które mają za zadanie przywrócić świeży i zdrowy wygląd okolicom oka, opiera się na ujędrnieniu i poprawie napięcia skóry, które są uzyskiwane dzięki przemodelowaniu kolagenu oraz odbudowie powierzchni skóry. W gabinecie możemy skorzystać z kuracji łączonych chociażby z wykorzystaniem frakcyjnego lasera CO2 lub kompleksowych procedur jak np. eTwo.

Decydując się na nowoczesne fototerapie, warto rozważyć zabiegi  bazujące na technologii elős oraz frakcyjnym prądzie RF. – Tego rodzaju innowacyjne metody polegają na bezpośrednim oddziaływaniu na skórę powiek aplikatorem emitującym frakcyjny prąd RF oraz na zwiększeniu jędrności całej twarzy. Emitowane w trakcie zabiegu światło i prąd RF skracają włókna kolagenowe, jednocześnie rozpoczynając proces tworzenia nowego kolagenu. Dzięki przebudowaniu głębokich warstw skóry możliwa jest poprawa jej elastyczności oraz owalu twarzy – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL, oferującej nowoczesne systemy dla medycyny estetycznej.

Specjalnie zaprojektowana głowica (dzięki zminiaturyzowanym rozmiarom) pozwala dotrzeć do delikatnych okolic oka i przywrócić odpowiednie napięcie skóry po bardzo krótkim okresie rekonwalescencji.

– Ten sposób jest powszechnie stosowany w wielu klinikach na całym świecie. Zabieg jest w pełni bezpieczny i charakteryzuje się powrotem do normalnych zajęć już na drugi dzień po wizycie w gabinecie. Należy oczywiście zachować środki ostrożności tzn. wystrzegać się przede wszystkim nadmiernej ekspozycji na słońce, wiatr czy mróz – dodaje ekspert firmy SHAR-POL. Rezultatem procedury eTwo jest świeża i wolna od zwiotczałości cera z silnym efektem odmłodzenia, który jest porównywalny do inwazyjnych metod chirurgicznych. Kontury oka zostają na nowo uwypuklone, a my odzyskujemy tym samym młodzieńczy wygląd.

Więcej informacji na: www.shar-pol.pl

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ