Piękna skóra po wakacjach!



Apetycznie złocisty odcień skóry przypomina nam o niedawnej wakacyjnej beztrosce. Należy jednak pamiętać, że pod wpływem częstych kąpieli słonecznych twoja skóra, choć opalona, stała się odwodniona, sucha i podatna na podrażnienia.

Sprawdź, jak skutecznie odżywić ją po lecie, aby odzyskała jędrność i dawny blask!

Kondycja naszej skóry:

Kondycja naskórka zależy przede wszystkim od częstotliwości, z jaką podczas wakacyjnego odpoczynku korzystałaś z opalania i kąpieli w słonej, morskiej wodzie. Po lecie skóra domaga się intensywnego odżywienia. Chcesz, aby twoje ciało było miękkie i gładkie w dotyku? Zaaplikuj mu nawilżający opatrunek!

  • Częste przebywanie na słońcu spowodowało pogrubienie zewnętrznej warstwy skóry, przez co wygląda na szarą i zmęczoną. Potraktuj ciało peelingiem o grubszych drobinkach ścierających, np. peeling cukrowy, a skóra nabierze koloru.
  • Kosmetyki nawilżające i łagodzące podrażnienia to absolutny must-have! Po kąpieli wypróbuj nawilżający balsam do ciała Venus z ekstraktem z jagód acai i olejem arganowym. Ekstrakty zawarte w kosmetyku uzupełnią niedobór składników odżywczych oraz wzmocnią ochronną warstwę naskórka. Olej arganowy oraz Naturalny Czynnik Nawilżający NMF intensywnie nawilżą skórę, poprawiając jej elastyczność i wygląd. W przypadku skóry naczynkowej sprawdzi się łagodzący balsam do ciała Venus z dodatkiem masła shea, które nawilża, lecz także działa antyalergicznie i przeciwzapalnie. Kompleks witamin połączono z ekstraktami z kasztanowca, morszczynu, aceroli oraz oczaru wirginijskiego, co w efekcie pozwala wzmocnić naczynia krwionośne oraz zregenerować naruszony naskórek. Wybrany przez siebie balsam stosuj codziennie!
  • Unikaj długich kąpieli w gorącej wodzie, bo choć przyjemne, osłabiają skórę i sprzyjają powstawaniu cellulitu. Kilkunastominutowa kąpiel w letniej wodzie wystarczy w zupełności!
  • Aby poprawić kondycję skóry, wieczorny prysznic warto połączyć z krótkim masażem. Na gąbkę nałóż odrobinę żelu i zaczynając od stóp, wymasuj nią całe ciało, a następnie spłucz chłodną wodą. Taki masaż poprawi krążenie i nada skórze blasku.



Jak wzmocnić działanie kosmetyków? Sięgnij po dary natury! Większość składników potrzebnych do wykonania kosmetyku znajdziesz w swojej… kuchni.

Jeśli chcesz poprawić wygląd cery, wypróbuj nawilżającą maseczkę, opartą o naturalne składniki.

  • Maseczka z awokado: skutecznie odżywa, regeneruje i łagodzi podrażnienia. Przygotuj pół awokado, jedno żółtko i łyżkę soku z cytryny. Awokado rozdrobnij widelcem i wymieszaj z roztrzepanym żółtkiem. Do maseczki dodaj kilka kropli cytryny. Rozprowadź maskę równomiernie na skórze i zmyj po 15-20 minutach ciepłą wodą.
modanaurode-Venus_balsam_do_ciala_lagodzacy_400ml
modanaurode-Venus_balsam_do_ciala_nawilzajacy
  • Bananowa maseczka: owoc bogaty w potas, magnez, wapń i witaminy nawilży przesuszony naskórek. Pół banana rozgnieć widelcem na papkę i wymieszaj z 2 łyżkami gęstej śmietany. Do całości dodaj kilka kropli oliwy z oliwek. Po 15 minutach zmyj letnią wodą.
  • Szybkie nawilżenie skóry całego ciała? Skuś się na odżywczą kąpiel!
  • Oliwkowe SPA: najpierw posmaruj ciało oliwą z oliwek. W międzyczasie napełnij wannę gorącą wodą, dolej 3 litry maślanki i wejdź do wanny. Ciepła woda przyśpieszy dobroczynne działanie maślanki i oliwy.
  • Kąpiel z płatkami owsianymi: 1,5 szklanki płatków owsianych gotuj przez 30 minut w litrze wody do uzyskania gęstej konsystencji. Ostudź. Papkę z płatków włóż do gazy i zwiąż w supeł. Pakunek wrzucamy do wanny i wlewamy ciepłą wodę. Po piętnastominutowej kąpieli skóra będzie sprężysta i wygładzona.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ