Cera naczynkowa – o czym należy pamiętać?



W stresujących sytuacjach lub po wypiciu drinka Twoja twarz szybko nabiera rumieńców, które utrzymują się przez dłuższy czas? To samo spotyka Cię przy silnych wahaniach temperatur? Wszystko wskazuje na to, że masz cerę naczynkową, która wymaga bardzo delikatnej pielęgnacji. Jak sobie z nią poradzić? Wystarczy stosować kilka zasad.

Dieta

Pielęgnacje cery naczynkowej warto zacząć od wewnątrz. Jeżeli zależy Ci na ograniczeniu występowania rumienia z diety powinnaś przede wszystkim wykluczyć ostre przyprawy (papryczki chili, jalapenos, chrzan, ostre sosy itp.). Chociaż część z nas z pewnością nie wyobraża sobie życia bez kawy,  dobrze byłoby też zrezygnować z kofeiny i gorących napojów. Wysoka temperatura spożywanego jedzenia i płynów powoduje bowiem rozszerzenie naczynek krwionośnych i wywołuje rumień.

Pielęgnacja domowa

Oprócz dbania o prawidłową dietę możemy również ograniczać problem stosując domową pielęgnację. Co prawda nie rozwiąże go to całkowicie, z pewnością pomoże jednak zniwelować negatywne skutki. Jakie produkty powinnaś wybrać? Podczas zakupów warto szukać kremów dedykowanych skórze naczynkowej i wrażliwej. Z reguły zawierają one witaminy C, E i K, rutynę oraz wyciąg z kasztanowca, które wzmacniają naczynia krwionośne. Dzięki temu możemy zmniejszyć ryzyko ich pękania.



W gabinecie

Jeżeli zależy Ci na trwałym pozbyciu się tego uciążliwego problemu zdecydowanie powinnaś pomyśleć o wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Do jednych z najbardziej znanych zabiegów należą elektrokoagulacja czy lasetoreapia. Warto jednak sprawdzić również inne metody, które bardzo często okazują się najlepszym rozwiązaniem. O czym mowa? Przykładem może być zabieg, który zapewnia błyskawiczną koagulację naczyń krwionośny – Scarlet RF.

Łączy on działanie lasera z falami radiowymi i systemem 25 mikroigieł. Dzięki swojej skuteczności może pomóc osobom z nawet bardzo mocno rozszerzonymi naczyniami i rumieniem. Zabieg doskonale sprawdza się u osób które mają problem z tzw. rumieniem napadowym, czyli nagłym, silnym czerwieniem skóry, który objawia się głównie, gdy się denerwujemy.

Zastosowanie technologii Shock Free Needle sprawia, iż pacjent nie odczuwa momentu wejścia i wyjścia igieł, co zapewnia wysoki komfort. Delikatny rumień pozabiegowy znika po maksymalnie 3h po wizycie w gabinecie i nie ma negatywnego wpływu na skórę. Efekt widoczny jest od razu – skóra staje się zdecydowanie lepiej napięta, uzyskuje jednolity koloryt, a rozszerzone naczynia znikają.

 

        • Czego nie lubią naczynka?
          • ostrych i gorących potraw i napojów
          • gorących kąpieli
          • nadmiernego opalania się
          • alkoholu
          • palenia papierosów
          • drażniących kosmetyków

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ