Myślisz o rekonstrukcji piersi? Pomyśl o metodzie Brava AFT!



Mastektomia (operacja amputacji piersi) w wyniku choroby nowotworowej jest często koniecznością. Dla wielu kobiet  utrata piersi oznacza utratę części kobiecości. Paniom, które pragną ją odzyskać, do tej pory proponowano dwie możliwości rekonstrukcji: przy użyciu implantu (endoprotezy) lub autologicznego (czyli pochodzącego z własnego ciała) płata skórno-mięśniowego/skórno-powięziowego. Od niedawna w Polsce jest także dostępna metoda BRAVA™AFT, która stanowi alternatywę dla dotychczasowych rozwiązań!

Co po chorobie?

Nowotwór piersi wielokrotnie niesie za sobą konieczność wykonania mastektomii, czyli amputacji chorej piersi. Niektóre kobiety w związku z utratą tej części ciała mają problemy z akceptacją własnej cielesności, są wycofane i niepewne siebie lub po prostu mogą odczuwać dyskomfort.

Dlatego ostatnim etapem powrotu do zdrowia powinna być możliwość odtworzenia piersi. Decyzja o rekonstrukcji nie musi wiązać się z kolejną poważną i obciążającą operacją. Obecnie coraz popularniejszą metodą rekonstrukcji staje się małoinwazyjna BRAVA™ AFT.

Alternatywa dla silikonowych implantów

Odtworzenie piersi poprzez zastosowanie implantów wiąże się z koniecznością przechodzenia długiego okresu rekonwalescencji oraz pojawieniem się blizn. Alternatywą dla tej metody jest rekonstrukcja piersi własnym tłuszczem z wykorzystaniem urządzenia BRAVA. Jest to rozwiązanie dające możliwość uzyskania naturalnych efektów, przy niskiej inwazyjności.

Dzięki tej metodzie wydajność wszczepianego tłuszczu sięga nawet 80% – co przekłada się na bardzo dobry wynik estetyczny. Na podstawie wielu klinicznych badań naukowych, które wykonywane były przez ostatnie czternaście lat oraz po przeprowadzeniu ponad 50 tysięcy operacji w najlepszych ośrodkach na całym świecie metoda ta stała się jedną z bezpieczniejszych opcji rekonstrukcji i powiększania piersi. Wyeliminowała w wielu przypadkach konieczność stosowania implantów  – mówi doktor Marek Paul, który przeprowadza zabiegi rekonstrukcji piersi metodą BRAVA AFT w Klinice Medic-Beauty we Wrocławiu oraz w  Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia w Rzeszowie. Przy wykorzystaniu  systemu można odtworzyć pierś do wielkości miseczki C! System może być również z powodzeniem stosowany do rekonstrukcji częściowo odjętej piersi.



Jak działa System BRAVA?

Jest to zewnętrzny ekspander przypominający biustonosz, składający się z pary półsztywnych miseczek. Nosi się go 10 godzin dziennie przez kilka tygodni. Efektem jest rozciągnięcie tkanki piersi oraz powstanie loży, która zostaje w momencie zabiegu wypełniona tkanką tłuszczową, pobraną z ud, brzucha lub pośladków.

System ma istotne znaczenie w procesie odtworzenia piersi, gdyż jego działanie wytwarza podciśnienie, które sprzyja tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych oraz dodatkowo stymuluje naczynia limfatyczne, zapewniające lepsze odżywienie tkanki i wspierające przeżycie wszczepionego tłuszczu.

Zabieg ten podwyższa skuteczność przeszczepu oraz przeżywalność tkanki tłuszczowej do 80% (podczas, gdy tradycyjny przeszczep daje szansę ok. 40-50%)*. Jest to rozwiązanie, które w odróżnieniu od innych metod wykorzystujących jedynie „zwykłe” przeszczepienie tkanki tłuszczowej, daje trwałe efekty. Co najważniejsze, piersi po rekonstrukcji metodą BRAVA™ AFT są całkowicie naturalne!

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ