Naturalne sposoby na zachowanie urody – maseczki domowej roboty.



Masz cere tłustą, suchą czy wrażliwą? Zobacz jakie maseczki są najlepsze dla twojej skóry. Od zarania dziejów kobiety korzystały z naturalnych sposobów, czyli dobrodziejstw natury czy to w pielegnacji skóry, czy to przy wyrobie kosmetyków.

Dopiero przez ostatnie dziesięciolecia kobiety Zachodu częściej udają się do drogerii niż do ogrodów zielarskich i kupuja kosmetyki. Jednakże wciąż jest parę powodów, żeby sporządzic własne preparaty ( np. maseczki domowej roboty ), przynajmniej od czasu do czasu.

Przyrządzanie naturalnych maseczek w domowym zaciszu, to świetna zabawa do której możesz włączyc dzieci!

Najłatwiejszą i najszybszą metodą domowej pielęgnacji jest sporządzenie naturalnej maseczki domowej roboty.

Naturalna maseczka domowej roboty dla cery tłustej:

Tłustej skórze dobrze robi piana z białka ( wysusza i ściąga ), jogurt czyści i odżywia, rozgniecone truskawki – zwalczają tłuszcz i glinka – wchłania tłuszcz.

Jogurt jest używany jako naturalna maseczka w wielu wschodnich krajach. Zawiera kwas mlekowy, który jest naturalną substancją złuszczajacą, podobną do AHA w handlowych produktach.

Jeżeli masz uczukenie, wypróbuj maseczkę śliwkową domowej roboty: ugotuj 6 śliwek ( wystarczy na jedna maseczkę ), odcedź i pozostaw do ostygnięcia. Rozgniec z łyżeczką olejku ze słodkich migdałów, następnie nałóż na twarz. ( efekt naprawdę bardzo bardzo dobry! )



Naturalna maseczka domowej roboty dla cery suchej i wrażliwej:

Sucha i wrażliwa cera uwielbia żółtko, rozgniecone grejfruty, miód, glicerynę ( wchłania wilgoc ), olej slonecznikowy lub sezamowy ( wygładza ). W Południowej Afryce stosuję się maseczkę z rozgnieconego miąższu awokado do zwalczania wysuszającego działania słońca.

Każdy domowy majonez również daje dobre efekty.

Naturalna maseczka domowej roboty dla cery mieszanej:

Przy cerze mieszanej rozsmaruj na twarzy maseczkę do cery tłustej tworząc z niej literę T, i maseczkę dla cery suchej, wypełniając nią pozostałe miejsca. Mieszaj i dopasowuj składniki, aby znaleźc odpowiednie składniki dla siebie.

modanaurode.pl  -  naturalne maseczki domowej roboty

Maseczka z zimowych warzyw

Maseczka z zimowych warzyw odświeża skórę: dowolne świeże warzywa np. kapusta, marchewka, ogórek, pomidory, seler, sałata, szpinak, kiełki fasoli, wymieszaj w mikserze lub rozgniec tłuczkiem w moździerzu, dodaj pare kropli olejku jojoby ( jeżeli masz bardzo suchą cerę ).

Następnie nałóż na wymytą twarz, a nastepnie przyłóż dwie ligniniowe chusteczki, żeby zebrac hadmiar soku. Pozostaw maseczke na 15 – 20 minut, potem zmyj.

Naturalne sposoby na zachowanie urody:

Stara recepta na spierzchnięte łokcie:

Przetnij cytrynę na pół, wyciśnij z niej sok i przytrzymaj łokcie w soku przez około 10 minut. Cytryna ma lagodne działanie rozjaśniające, a kwas owocowy złuszcza zrogowaciały naskórek.

Wysuszona skóra ciałą:

Olej z warzyw, wetrzyj łyżeczkę oleju w suche miejsca przed połściem spac. Dodatkowo kąpiele w płatkach owsianych są znakomite na sperzchniętą, popękaną skórę oraz wspaniałe dla osób cierpiących na egzemy. Aby uniknąc wrażenia kąpieli w owsiance, zawiń płatki w muślinową chustę, zawiąż sznurkiem i powieś na kranie z gorącą wodą, tak aby przepływała przez nie woda.

Płatki owsiane mogą byc również wykorzystywane do złuszczania naskórka twarzy. Wymieszaj je ze swoim balsamem nawilżającym, a nastepnie wmasuj w twarz bardzo delikatnymi kolistymi ruchami. Spłucz po paru minutach.

Plasterek surowego ziemniaka wtarty w skórę twarzy działa łagodząco, szczególnie na miejsca podrażnione. Plasterki położone na podpuchnięte oczy, niwelują opuchliznę oraz pobudzają krążenie.

Perfumy Creed – propozycja dla wybierających zapachy świadomie

Na rynku perfumeryjnym, zdominowanym przez największe marki modowe, wciąż można znaleźć produkty niesztampowe, może nawet niszowe z punktu widzenia osób,…
CZYTAJ

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ