Naturalne sposoby na zachowanie urody – maseczki domowej roboty.



Masz cere tłustą, suchą czy wrażliwą? Zobacz jakie maseczki są najlepsze dla twojej skóry. Od zarania dziejów kobiety korzystały z naturalnych sposobów, czyli dobrodziejstw natury czy to w pielegnacji skóry, czy to przy wyrobie kosmetyków.

Dopiero przez ostatnie dziesięciolecia kobiety Zachodu częściej udają się do drogerii niż do ogrodów zielarskich i kupuja kosmetyki. Jednakże wciąż jest parę powodów, żeby sporządzic własne preparaty ( np. maseczki domowej roboty ), przynajmniej od czasu do czasu.

Przyrządzanie naturalnych maseczek w domowym zaciszu, to świetna zabawa do której możesz włączyc dzieci!

Najłatwiejszą i najszybszą metodą domowej pielęgnacji jest sporządzenie naturalnej maseczki domowej roboty.

Naturalna maseczka domowej roboty dla cery tłustej:

Tłustej skórze dobrze robi piana z białka ( wysusza i ściąga ), jogurt czyści i odżywia, rozgniecone truskawki – zwalczają tłuszcz i glinka – wchłania tłuszcz.

Jogurt jest używany jako naturalna maseczka w wielu wschodnich krajach. Zawiera kwas mlekowy, który jest naturalną substancją złuszczajacą, podobną do AHA w handlowych produktach.

Jeżeli masz uczukenie, wypróbuj maseczkę śliwkową domowej roboty: ugotuj 6 śliwek ( wystarczy na jedna maseczkę ), odcedź i pozostaw do ostygnięcia. Rozgniec z łyżeczką olejku ze słodkich migdałów, następnie nałóż na twarz. ( efekt naprawdę bardzo bardzo dobry! )



Naturalna maseczka domowej roboty dla cery suchej i wrażliwej:

Sucha i wrażliwa cera uwielbia żółtko, rozgniecone grejfruty, miód, glicerynę ( wchłania wilgoc ), olej slonecznikowy lub sezamowy ( wygładza ). W Południowej Afryce stosuję się maseczkę z rozgnieconego miąższu awokado do zwalczania wysuszającego działania słońca.

Każdy domowy majonez również daje dobre efekty.

Naturalna maseczka domowej roboty dla cery mieszanej:

Przy cerze mieszanej rozsmaruj na twarzy maseczkę do cery tłustej tworząc z niej literę T, i maseczkę dla cery suchej, wypełniając nią pozostałe miejsca. Mieszaj i dopasowuj składniki, aby znaleźc odpowiednie składniki dla siebie.

modanaurode.pl  -  naturalne maseczki domowej roboty

Maseczka z zimowych warzyw

Maseczka z zimowych warzyw odświeża skórę: dowolne świeże warzywa np. kapusta, marchewka, ogórek, pomidory, seler, sałata, szpinak, kiełki fasoli, wymieszaj w mikserze lub rozgniec tłuczkiem w moździerzu, dodaj pare kropli olejku jojoby ( jeżeli masz bardzo suchą cerę ).

Następnie nałóż na wymytą twarz, a nastepnie przyłóż dwie ligniniowe chusteczki, żeby zebrac hadmiar soku. Pozostaw maseczke na 15 – 20 minut, potem zmyj.

Naturalne sposoby na zachowanie urody:

Stara recepta na spierzchnięte łokcie:

Przetnij cytrynę na pół, wyciśnij z niej sok i przytrzymaj łokcie w soku przez około 10 minut. Cytryna ma lagodne działanie rozjaśniające, a kwas owocowy złuszcza zrogowaciały naskórek.

Wysuszona skóra ciałą:

Olej z warzyw, wetrzyj łyżeczkę oleju w suche miejsca przed połściem spac. Dodatkowo kąpiele w płatkach owsianych są znakomite na sperzchniętą, popękaną skórę oraz wspaniałe dla osób cierpiących na egzemy. Aby uniknąc wrażenia kąpieli w owsiance, zawiń płatki w muślinową chustę, zawiąż sznurkiem i powieś na kranie z gorącą wodą, tak aby przepływała przez nie woda.

Płatki owsiane mogą byc również wykorzystywane do złuszczania naskórka twarzy. Wymieszaj je ze swoim balsamem nawilżającym, a nastepnie wmasuj w twarz bardzo delikatnymi kolistymi ruchami. Spłucz po paru minutach.

Plasterek surowego ziemniaka wtarty w skórę twarzy działa łagodząco, szczególnie na miejsca podrażnione. Plasterki położone na podpuchnięte oczy, niwelują opuchliznę oraz pobudzają krążenie.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ