Sposób na wrastajace włoski po depilacji.



Wrastające włoski po depilacji to koszmar dla większości  kobiet. Włoski po depilacji, wrastały i będą wrastac niezaleznie od tego  na jaką metodę depilacji się zdecydujemy.Wyjątkiem jest depilacja metodą laserową. Możemy jednak ograniczyc do minimum wrastanie włosków stosując tzw. „metody standartowe”, czyli depilacja woskiem, golenie, depilacja za pomocą kremów do depilacji.

Stosując metody tradycyjne depilacji, zapewne każda z nas a przynajmniej większośc zetkneła się zproblemem wrastania wlosków. Wrastające włoski nie tylko wyglądają bardzo nie setetycznie ale też powodują powstawanie czerwonych krostek i pojawia się przy tym towarzyszący ból. Głównymi okolicami narażonymi na tę dolegliwośc są okolice bikini.



modanaurode.pl  - jak depilowac miejsca podatne na wrastanie wloskow

Przeciwdziałac możemy na różny sposób. Stosując przed i po depilacji różnego rodzaju kremów do pielęgnacji okolic depilowanych. Kremy oraz środki dostępne teraz na rynku mają w swoim składzie substancje które zpobiegają wrastaniu włosków. Jedna z takich substancji jest chociażby Mocznik (kilknij i zobacz własciwości mocznika), dzięki swoim właściwością jakie posiada, jest substancja która bardzo silnie nawilża skóre.

Dzięki mocno nawilżonej skórze, staje się ona bardzo elastyczna i bardzo mięka. Tak delikatna skóra ułatwia “przebijanie” się odrastającym włoskom na powierzchnię, a co z kolei eliminuje w znacznym stopniu efekt wrastania włosków. Dlatego kupując środki-kremy do i po depilacji zwrócmy uwagę na zawartośc tego składnika w produkcie. Stosujmy także peelingi, złuszczają one bowiem stary naskórek, co tez daje efekt deliktanej skóry. Stosujmy maseczki kosmetyczne, podobnie jak peelingi złuszczaja stara warstwę naskórka co tez powoduje iz nasza skóra staje sie bardziej delikatna.

Najbardziej i odradzaną metodą usuwania zbędnego owłosienie jest metoda golenia zwykłą maszynką. Szczególnie dla osób podatnych na wrastanie włosków. Takie osoby przede wszytskim powinny zwrócic uwagę jakich maszynek używają, a najlepszym rozwiązaniem byłoby całkowicie zrezygnowac z tej metody.

Peelingi w celu zmiękczania naskórka:

W celu zmiekczania naskórka przed depilacją, stosuj peelingi, szorstką rekawicą, Takie zabiegi powtarzaj co dwa dni. Najlepiej byłoby gdybyś do peelingów uzywała maści z zawartością już wcześniej wspomnianego MOCZNIKA. Zmiękcza on bowiem bardzo skutecznie skórę, która staje się bardziej delikatniejsza i gładsza.

modanaurode.pl  -  mocznik i jego wlasciwosci

Mocznik to naturalna substancja uboczna przemiany białek w naszym organizmie. Mocznik wydalany jest z naszego organizmu wraz z moczem oraz potem. Mocznik to  jeden z głównych składników naturalnego czynnika nawilżającego naszą skórę, który odpowiedzialny jest  za nawodnienie warstwy rogowej naskórka. Mocznik jest bezbarwny i przybiera kształ  bezwonnych kryształków, które ulegaja rozpuszczeniu  w wodzie jak i alkoholu. Niedobory mocznika w naszym organizmie, powodują objawy swędzenia i łuszczenia sie skóry.

Mocznik o stężeniu do 10% w dużym stopniu regenerację skóry. Stosowanie preparatów-kosmetyków o takiej zawartości mocznika w swoim składzie powoduje iz nasza skóra staje sie  miękka, gładka oraz dobrze nawilżona. Dzięki zmiękczającym właściwością mocznika zmiękcza on naszą  skórę oraz, zwiększa przepuszczalność warstwy rogowej naskórka, a co za tym idzie zwiększa i ułatwia wnikanie składników aktywnych w  głębsze warstwy skóry.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ