Pielęgnacja twarzy, chroń skórę przed mrozem!



Zimą nasza skóra narażona jest na zimne temperatury, wilogc oraz mroźny wiatr. Na w/w czynniki najbardziej narażona jest skóra na naszej twarzy.

Nasz naskórek pod wpływem mrozu traci wilgoc, czego następstwem jest efekt wysuszenia skóry oraz wrażenie “szorstkości skóry”.

Zróżnicowane temperatury ich nagłe zmiany bardzo często uszkadzają komórki. Efekty widoczne są gołym okiem. Nasza skóra traci elastycznośc i co bardzo ważne doprowadza do przedwczesnego starzenia się naszej skóry. Dlatego zadbajmy przed nadejściem mrozów o odpowiednie kosmetyki, które są bardziej nawilżające oraz posiadają właściwości ochronne.

Do pielęgnacji twarzy podczas mrozów stosujmy kremy, które zawierają mikroelementy i witaminy, posiadajace dobroczynne właściwości, tzn.substancje, które neutralizują wolne rodnikia co za tym idzie  pobudzają komórki naszej skóry do produkcji ceramidów i lipidów uszczelniających naskórek. Bardzo cenny źródłem takich właściwości kremy posiadające liczne ekstrakty roślinne.



Musimy także pamiętac podczas tak niesprzyjającej pory aby dbac także o nasze usta. Które są bardzo wrażliwe na mróz i wiatr, nie posiadają one naturalnej bariery ochronnej, jakimi są komórki tłuszczowe. Przy ujemnych temperaturach moga nasze usta pękac oraz pierzchnąć. W tym celu najlepiej zaopatrzyc się w różnego rodzaju nawilżacze czyt. pomadki natłuszczajace.

Kosmetyki stosowane w okresie zimowym powinny zawierac, naturalne filtry ochronne, które odpowiednio będą regulowac gospodarkę wodną naszej skóry, czyli alantoinę, która działa przeciwzapalnie, a przy tym wspomaga regenerację naskórka.

Dbając o naszą skóre, używajmy kosmetyków specjalnie do tej pory przeznaczonych. Pamiętaj aby krem nakładac i starannie wmasowywac w skórę około 15-20 min przed wyjściem na powietrze. Dajmy mu dobrze wchłonąc w skórę.

Pamiętajmy także o nakryciu głowy, to właśnie przez głowę tracimy ponad 40% ciepła. Dodatkowo chodzenie zimą bez nakrycia głowy, bardzo niekorzysnie wpływa na nasze włosy. Pod wpływem zimna, naczynia krwionośne kurczą się czego następstwem jest zmniejszona mozliwośc dostarczania substancji odżywczych do cebulek włosowych.

Zimą musimy także pamiętac jakich kosmetyków używamy do demakijazu, powinny byc jak najdelitaniejsze. Możemy takie płukanki przygotowac samemu w domu, stosując naturalne składniki.

Do cery normalnej

Do 250 ml (1 szklanka) wrzącej wody doajmy łyżkę kwiatu lipowego, następnie schładzamy wywar, po schłodzeniu do wywaru dodajemy 2 łyżki miodu. Takim wywarem przemywamy twarz, po czym spłuklujemy.

Do cery wrażliwej

Musimy zagotowac mleko 250ml (1 szklanka) do goracego mleka dodajemy 2 łyżki mąki owsianej, następnie przemywamy.

Jak pielęgnowac skórę twarzy zimą?

Pamiętaj aby po kąpieli nie wycierac mocno twarzy, czyt. intensywnie pocierac. Zostaw skórę trochę wilgotną i nanies na nią balsam nawilżający. Pamiętaj aby stosowac peelingi, ale nie częściej niż raz w tygodniu. W skórę która jest pozbawiona “starego”naskórka, kremy zawilżające dużo lepiej wchłaniają sie.

Warto także zainwestowac w nawilżacze powietrza, ponieważ nasza skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. W pomieszczeniach ogrzewanych, wilgotnośc powietrza nie przekracza 10%, gdzie nasz skóra potrzebuje co najmniej 30% do prawidłowego nawilżenia.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ