Pielęgnacja twarzy, chroń skórę przed mrozem!



Zimą nasza skóra narażona jest na zimne temperatury, wilogc oraz mroźny wiatr. Na w/w czynniki najbardziej narażona jest skóra na naszej twarzy.

Nasz naskórek pod wpływem mrozu traci wilgoc, czego następstwem jest efekt wysuszenia skóry oraz wrażenie “szorstkości skóry”.

Zróżnicowane temperatury ich nagłe zmiany bardzo często uszkadzają komórki. Efekty widoczne są gołym okiem. Nasza skóra traci elastycznośc i co bardzo ważne doprowadza do przedwczesnego starzenia się naszej skóry. Dlatego zadbajmy przed nadejściem mrozów o odpowiednie kosmetyki, które są bardziej nawilżające oraz posiadają właściwości ochronne.

Do pielęgnacji twarzy podczas mrozów stosujmy kremy, które zawierają mikroelementy i witaminy, posiadajace dobroczynne właściwości, tzn.substancje, które neutralizują wolne rodnikia co za tym idzie  pobudzają komórki naszej skóry do produkcji ceramidów i lipidów uszczelniających naskórek. Bardzo cenny źródłem takich właściwości kremy posiadające liczne ekstrakty roślinne.



Musimy także pamiętac podczas tak niesprzyjającej pory aby dbac także o nasze usta. Które są bardzo wrażliwe na mróz i wiatr, nie posiadają one naturalnej bariery ochronnej, jakimi są komórki tłuszczowe. Przy ujemnych temperaturach moga nasze usta pękac oraz pierzchnąć. W tym celu najlepiej zaopatrzyc się w różnego rodzaju nawilżacze czyt. pomadki natłuszczajace.

Kosmetyki stosowane w okresie zimowym powinny zawierac, naturalne filtry ochronne, które odpowiednio będą regulowac gospodarkę wodną naszej skóry, czyli alantoinę, która działa przeciwzapalnie, a przy tym wspomaga regenerację naskórka.

Dbając o naszą skóre, używajmy kosmetyków specjalnie do tej pory przeznaczonych. Pamiętaj aby krem nakładac i starannie wmasowywac w skórę około 15-20 min przed wyjściem na powietrze. Dajmy mu dobrze wchłonąc w skórę.

Pamiętajmy także o nakryciu głowy, to właśnie przez głowę tracimy ponad 40% ciepła. Dodatkowo chodzenie zimą bez nakrycia głowy, bardzo niekorzysnie wpływa na nasze włosy. Pod wpływem zimna, naczynia krwionośne kurczą się czego następstwem jest zmniejszona mozliwośc dostarczania substancji odżywczych do cebulek włosowych.

Zimą musimy także pamiętac jakich kosmetyków używamy do demakijazu, powinny byc jak najdelitaniejsze. Możemy takie płukanki przygotowac samemu w domu, stosując naturalne składniki.

Do cery normalnej

Do 250 ml (1 szklanka) wrzącej wody doajmy łyżkę kwiatu lipowego, następnie schładzamy wywar, po schłodzeniu do wywaru dodajemy 2 łyżki miodu. Takim wywarem przemywamy twarz, po czym spłuklujemy.

Do cery wrażliwej

Musimy zagotowac mleko 250ml (1 szklanka) do goracego mleka dodajemy 2 łyżki mąki owsianej, następnie przemywamy.

Jak pielęgnowac skórę twarzy zimą?

Pamiętaj aby po kąpieli nie wycierac mocno twarzy, czyt. intensywnie pocierac. Zostaw skórę trochę wilgotną i nanies na nią balsam nawilżający. Pamiętaj aby stosowac peelingi, ale nie częściej niż raz w tygodniu. W skórę która jest pozbawiona “starego”naskórka, kremy zawilżające dużo lepiej wchłaniają sie.

Warto także zainwestowac w nawilżacze powietrza, ponieważ nasza skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. W pomieszczeniach ogrzewanych, wilgotnośc powietrza nie przekracza 10%, gdzie nasz skóra potrzebuje co najmniej 30% do prawidłowego nawilżenia.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ