3 sposoby na wolumetrię



W dzisiejszych czasach możliwość zachowania młodego wyglądu wpływa nie tylko na opinie otoczenia, ale przede wszystkim na samoocenę i poczucie własnej wartości. Aby osiągnąć cel dbamy o zdrowy tryb życia, uprawiamy sport i stosujemy odpowiednią pielęgnację. Czy jednak to wystarczy?

 

Stosowanie się do zaleceń specjalistów, którzy potrafią wskazać, w jaki sposób możemy spowolnić proces starzenia zawsze będzie bardzo dobrym pomysłem. Ważnym elementem jest tu regularność stosowanej pielęgnacji, ale wkładając w to odrobinę wysiłku powinniśmy być zadowoleni z rezultatów.

W dłuższej perspektywie metody te niestety mogą okazać się niewystarczające. Z wiekiem dochodzi do stopniowego zaniku wszystkich tkanek twarzy, co prowadzi do wyostrzenia rysów, zaburzenia owalu i proporcji twarzy. Tego procesu niestety nie da się zatrzymać jedynie pielęgnacją. Co zatem możemy zrobić?

Wypełnij zmarszczki

Jednymi z najbardziej zauważalnych oznak starzenia są zmiany w dolnej partii twarzy tzw. chomiki i pogłębiające się bruzdy nosowo-wargowe. W tych obszarach doskonale sprawdzają się wypełniacze, które służą nie tylko do niwelowania bruzd i zmarszczek, ale również do uzupełniania objętości i modelowania. Aby uzyskać widoczny efekt odmłodzenia najlepiej działać kompleksowo i poprawić owal całej twarzy.

Odpowiedni preparat podany w obszarze środkowej części twarzy pozwoli nie tylko odbudować jej objętość, ale wpłynie również na spłycenie bruzd w kącikach ust i uniesienie okolicy chomików. Dzięki połączeniu tych działań możemy uzyskać naprawdę spektakularny efekt – mówi dr n. med. Monika Kuźmińska z Instytutu Yonelle.

Nici na miarę?




Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów nićmi PDO jest właśnie lifting twarzy. –Pacjentki wybierają go gdy pojawiają się pierwsze objawy zaburzenia owalu twarzy, a na lifting chirurgiczny jest jeszcze za wcześnie lub nawet  jako alternatywę dla zabiegu chirurgicznego, który niesie za sobą większe ryzyko i wymaga dłuższej rekonwalescencji  wyjaśnia dr Kuźmińska.

Wybór nici jest obecnie dosyć duży, ale zaufany lekarz na pewno dobierze je odpowiednio do naszych potrzebNajwiększą popularnością wciąż cieszą się najdłużej stosowane nici proste. Zdecydowanie lepsze efekty liftingu można jednak uzyskać stosując  przede wszystkim nici haczykowe w połączeniu z zupełną nowością jaką są nici wypełniaczowe.

-Warto również wiedzieć, że zabiegi te można wykonywać partiami. Czasami warto rozpocząć od kilku nici, np. dwóch długich nici haczykowych na stronę oraz nici prostych  zaimplantowanych w linii żuchwy, co da od razu widoczny efekt przy minimalnych zmianach pozabiegowych i braku rekonwalescencji.

Po takim zabiegu w razie potrzeby zawsze możemy dołożyć kolejne nici, które uzupełnią całościowy efekt. Dzięki temu mamy pewność, że rezultaty nie będą ani za słabe, ani przesadzone, a okres gojenia maksymalnie krótki. Zabieg przy dobrym efekcie końcowym, minimalnej rekonwalescencji i przystępności cenowej jest w pełni satysfakcjonujący dla pacjentki  dodaje dr Kuźmińska.

Laserowe odmłodzenie

Szukając sposobów na odmłodzenie i ujędrnienie skóry warto pomyśleć również o laserze frakcyjnym, który łączy skuteczność ze stosunkowo małą inwazyjnością. Zakres jego działania jest dosyć szeroki – dzięki temu mamy do czynienia z prawdziwą regeneracją skóry. Wywołane poprzez wiązki lasera procesy naprawcze, w związku z zajęciem najmniejszej możliwej powierzchni, przebiegają błyskawicznie i stymulują do tworzenia nowych włókien kolagenowych przy najmniejszych możliwych objawach ubocznych. W efekcie obserwujemy poprawę owalu twarzy oraz ujędrnienia, wygładzenia i odmłodzenia skóry. Zmarszczki zostają zniwelowane, a ewentualne przebarwienia czy drobne blizny usunięte – wyjaśnia dr Kuźmińska.

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ