3 sposoby na wyszczuplenie konkretnych partii ciała



Odchudzanie to trudny proces, podczas którego musimy wyrzekać się wielu pokus, ale nagroda jest piękna – zgrabna sylwetka. Gorzej, jeśli efekt diety nie jest taki, jak sobie wymarzyłyśmy. Kilogramów ubywa, ale brzuszek wciąż wystaje, a skóra na udach straciła jędrność? Pora poprawić konkretne partie ciała.

 

Decydując się na przestrzeganie diety lub zwiększając swoją aktywność fizyczną, zwykle liczymy na osiągnięcie konkretnego efektu: schudnięcie i wymodelowanie sylwetki. Często zapominamy przy tym, że nie da się schudnąć z wybranej partii ciała.

Zdrowa dieta pozwoli nam pozbyć się zbędnych kilogramów, ale będą one spadać z całego ciała, a nie tylko poszczególnych jego części, nawet gdybyśmy bardzo tego chciały.

Co gorsza, niektóre partie są szczególnie problematyczne i ciężko pozbyć się z nich tkanki tłuszczowej, choć gdzie indziej systematycznie jej ubywa. Szczególnie oporne w wyszczuplaniu bywają brzuch, uda i ramiona. Są jednak sposoby, by skutecznie je wymodelować.

Sport to zdrowie. I zgrabna figura

Aktywność fizyczna pomoże zgubić kilogramy, ale aby wypracować konkretne partie ciała, samo bieganie czy intensywne kardio na rowerku stacjonarnym nie wystarczą. Potrzebne będą regularne i intensywne ćwiczenia modelujące, które wzmocnią mięśnie ud czy brzucha. Warto jednak pamiętać, że robienie setki brzuszków codziennie nie zapewni nam wymarzonego efektu.

O taki trzeba się będzie postarać łącząc dietę z przemyślanym treningiem. Aby mieć pewność, że nasz wysiłek nie pójdzie na marne, warto skorzystać z pomocy trenera personalnego lub zdecydować się na gotowe zestawy ćwiczeń, które można wykonywać w domu.

Wsparcie kosmetyków

W procesie modelowania sylwetki pomocne mogą wydawać się też wszelkiego rodzaju kosmetyki i masaże ujędrniające. Ich regularne stosowanie może nieznacznie wyszczuplić ciało w miejscu stosowania, ale lepiej nie liczyć w tej kwestii na spektakularne efekty. Warto jednak pamiętać o takiej pielęgnacji, bo nawet jeśli pozbędziemy się nadmiaru tkanki tłuszczowej, wiotka i wisząca skóra nie będzie się dobrze prezentować.




Modelowanie precyzyjne

Metodą, która zapewni szybki i widoczny efekt może być skorzystanie z możliwości oferowanych przez medycynę estetyczną. To wybór dla tych, którzy chcą osiągnąć cel natychmiast. Obecnie coraz więcej gabinetów oferuje zabiegi wyszczuplające i modelujące ciało. Wybór jest szeroki: od specjalistycznych masaży podciśnieniowych po procedury wykorzystujące sprzęty pozwalające rozbijać i usuwać tkankę tłuszczową.

Przykładem takiego urządzenia jest UTIMS A3 – jedno z najnowszych osiągnięć technologii w służbie urody. UTIMS A3 to urządzenie liftingujące i ujędrniające ciało pozwalające na precyzyjne konturowanie sylwetki.

Dzięki zastosowaniu technologii przetworników Centreless, zabieg jest w zasadzie bezbolesny. Pacjent czuje efekt cieplny podczas zabiegu, ale nie ma potrzeby znieczulenia ani miejscowego, ani przez zażycie przed zabiegiem ogólnodostępnego środka przeciwbólowego – wyjaśnia dr Piotr Fleszar z Kliniki Urody Mediderm.

Zastosowana w urządzeniu technologia oparta na falach ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości pozwala redukować tkankę tłuszczową i cellulit dokładnie w tym miejscu, w którym chcemy, również w obszarach nazywanych trudnymi, jak ramiona, boczki czy wewnętrzna strona ud. Po zabiegu możemy szybko wrócić do pełnej aktywności. Na skórze może wystąpić jedynie łagodny rumień utrzymujący się nie dłużej niż 2-3 godziny –dodaje dr Elżbieta Zdanowska z Medeztetic. Efekty widoczne są od razu po zabiegu, ale dopiero po 3 miesiącach, gdy nastąpi odbudowa kolagenu, możemy liczyć na pełen rezultat.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ