Liposukcja laserowa czy tradycyjna? Poznaj najważniejsze różnice nowej metody redukcji tłuszczu



Mimo diet i ćwiczeń zmagasz się z miejscową otyłością na brzuchu, biodrach czy udach? Liposukcja to coraz częściej wybierana metoda na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. W modzie jest dziś liposukcja laserowa – zdecydowanie mniej inwazyjny zabieg od liposukcji chirurgicznej. W odróżnieniu od tradycyjnego zabiegu odsysania tłuszczu, pozwala on na redukcję tkanki tłuszczowej przy minimalnym zabiegu.

Gwiazdy zapoczątkowały modę

Jessica Alba, Britney Spears i Jennifer Aniston to tylko kilka celebrytek z długiej listy gwiazd, które otwarcie przyznało się do liposukcji laserowej. Zabieg ten staje się coraz popularniejszy na całym świecie, wyprzedzając tradycyjną liposukcję. Także w Polsce zapanowała moda na ekspresową redukcję tłuszczu. Powód – liposukcja laserowa jest szybka, skutecznie redukuje tłuszcz, a co najważniejsze, w przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji, pozwala na szybki powrót do zdrowia.

Mniej inwazyjny zabieg

Zasadnicza różnica pomiędzy liposukcjami? W liposukcji laserowej zanim odessany zostanie tłuszcz, wystawiany jest on na działanie wysokiej temperatury. Poprzez niewielkie nacięcie wprowadzana jest pod skórę cienka, mająca 1-2 mm końcówka lasera. Ta emitując ciepło rozpuszcza tłuszcz, który następnie odprowadzany jest z organizmu specjalnym ssakiem.

– Zabieg laserowy jest mniej obciążający dla organizmu, trwa zdecydowanie krócej, nawet 30 minut, jest także mniej inwazyjny. Redukcja tłuszczu odbywa się natychmiast. Całość przeprowadzana jest w miejscowym znieczuleniu, a pacjent już następnego dnia może wrócić do codziennych czynności – wyjaśnia dr Jakub Mazur specjalista Centrum Liposukcji LIPOLINE w Katowicach.

Termolifting na obwisłą skórę

Ale to nie jedyna różnica pomiędzy zabiegami. Liposukcji laserowej towarzyszy także termolifting. Oznacza to, że pod wpływem ciepła, jaki emituje laser w naturalny sposób odbudowują się włókna kolagenowe. W efekcie skóra części ciała objętej zabiegiem  staje się jędrna, sprężysta i obkurczona.



–  Po wykonaniu liposukcji laserowej nie mamy efektu obwisłej skóry, jaki często towarzyszy nagłemu usunięciu nadmiaru tłuszczu z organizmu. Skóra w naturalny sposób się regeneruje i napina, odzyskując estetyczny wygląd. Co więcej, z powierzchni skóry znikają także nierówności, jakie często towarzyszą miejscom z nadmiarem tkanki tłuszczowej – mówi specjalista LIPOLINE.

Bezpieczniejszy zabieg?

Zabieg jest także zdecydowanie bardziej bezpieczny dla organizmu. Laser w odróżnieniu od ssaka, jaki wprowadzany jest do organizmu podczas tradycyjnej liposukcji nie uszkadza tkanki wokół miejsca, w którym redukowany jest tłuszcz. Zabiegowi towarzyszy także hemostaza, czyli prawidłowe krzepnięcie krwi, co minimalizuje ryzyko krwawienia i powstawania siniaków po zabiegu.

Co łączy oba zabiegi to zastosowanie. Liposukcja laserowa może być stosowana do usuwania takich samych problemów jak tradycyjne odsysanie tłuszczu. Zabieg pozwala na znaczne zmniejszenie tkanki tłuszczowej na biodrach, brzuchu, udach i pośladkach. Likwiduje także drugi podbródek i nadmiar tłuszczu na ramionach. Jest także zalecany jako terapia redukująca cellulit.

– Zabieg tennatychmiast redukuje tkankę tłuszczową. Oznacza to, że po jego wykonaniu zlikwidujemy np. wystający brzuszek, obwisłe z powodu nadmiaru tłuszczu pośladki, a także charakterystyczny drugi i trzeci podbródek. Tego typu zabieg modeluje sylwetkę, napina i wygładza skórę, likwiduje odkształcenia w sylwetce będące efektem otyłości miejscowej – mówi dr Mazur.

Plusem laserowej liposukcji jest także okres rekonwalescencji. Jeszcze tego samego dnia po zabiegu można wrócić do domu. Konieczne jednak jest noszenie przez ok. 4 tygodnie specjalnego ubrania uciskowego, zwłaszcza po zabiegach liposukcji ud, ramion i brzucha.

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ