Tatuaże – napis czy grafika?



Ile ludzi chodzi po Ziemi tyle różnych pomysłów na tatuaż. Oczywiście grupę tę trzeba najpierw uszczuplić o osoby, które ten sposób ozdabiania ciała uznają za, mówiąc kolokwialnie, głupi. Na szczęście współczesne społeczeństwo zaczyna rozumieć, że tatuaż jest jedynie forma sztuki, która wykonana przez artystę może stać na równi z innymi przejawami tego typu twórczości plastycznej.

Są oczywiście osoby, które idą za modą i wybierają tatuaże z wzornika dostępnego w salonie lub decydują się na tzw. tribal, czyli bliżej nieokreślony wzór zbudowany z różnej grubości poskręcanych linii. Cała reszta ludzi musi zmagać się z dylematem: obrazek czy może napis? A może i to i to połączone w jakiś gustowny sposób?

 

Jak nietrudno zauważyć słowo pisane jest we współczesnej kulturze odrobinę niedoceniane. Widać to zwłaszcza wśród tatuaży, które w większości są graficznym opracowaniem jakiegoś ważnego dla nas motywu. Powszechnie uważa się, że napis zbyt często powtarza się u różnych ludzi, zwłaszcza jeśli chodzi o popularne aforyzmy i złote myśli. Tatuaż powinien być przecież wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny oraz w pełni oddawać nasze wnętrze, zainteresowania, charakter itp. Z tego też powodu nie doceniamy tatuaży-napisów, gdyż mamy wrażenie, że wszystko to już gdzieś było, że aż trąci kiczem.

Co ciekawe i na pierwszy rzut oka dziwne, coraz częściej powstają właśnie salony tatuażu zajmujące się wyłącznie tatuowaniem napisów na skórze swoich klientów. Jeśli więc chcemy podjąć dobrą decyzje odnośnie przyszłego tatuażu warto udać się najpierw do kilku różnych salonów i tam zasięgnąć profesjonalnej porady. Osoby pracujące w salonie tatuażu to najczęściej pasjonaci tego typu ekspresji artystycznej (jeśli ktoś woli można też użyć określenia rzemiosła), którzy chętnie doradzą nam i udzielą wszelkich potrzebnych informacji na temat wykonywanych przez nich tatuaży oraz technik.

Wytatuowanie napisu jest tańsze niż zrobienie standardowego tatuażu, który prawdę mówiąc wymaga o wiele więcej talentu. Nawet kilka słów może być oryginalnych jeśli zajmie się nimi specjalista, zwłaszcza, że liczba dostępnych czcionek jest tak duża, iż niezmiernie trudno wymyślić jakąś nową. Oczywiście nie należy decydować się na pierwszy-lepszy cytat znaleziony na pierwszej stronie w wyszukiwarce Google.

Osoby czytające książki, oglądające filmy, czy też słuchające muzyki na pewno potrafią odnaleźć w swojej głowie słowa, które wywołują u nich przyspieszone bicie serca – to właśnie one powinny znaleźć się na twojej skórze.




Napis może również być częścią większego tatuażu i uzupełnieniem grafiki (lub na odwrót – to rysunek może stanowić detal wzbogacający tych kilka słów na twojej skórze). Napis jest poza tym dyskretniejszy i łatwiej dopasować go do fizjonomii ludzkiego ciała, co sprawia, że może być umieszczony niemal na każdej części twojego ciała. Może być kolorowy lub czarno-biały.

Oczywiście ryzyko, że się nie uda są takie same jak przy grafice – litery mogą być krzywe, nieproporcjonalne, nieczytelne… wiele rzeczy może pójść nie po naszej myśli. Dlatego najlepszą radą dla osoby chcącej zrobić sobie tatuaż jest „zastanów się dobrze czego chcesz, nie bój się pytać i mieć wątpliwości i nie sugeruj się ceną, gdyż tam gdzie najtaniej, tam nierzadko jakość jest na równie niskim poziomie”.

Tatuaż ciężko jest poprawić, zwłaszcza napis – zostaje wtedy jedynie całkowita przeróbka, dlatego rozsądek powinien być na pierwszym miejscu skoro już chcemy tak poważnie ingerować w wygląd swojego ciała.

Dziękujemy redakcji Zdobienie-Ciała.pl za pomoc przy pisaniu tekstu.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ