TERMOLIFTING – SPOSÓB NA ODMŁODZENIE SKÓRY BEZ UŻYCIA SKALPELA



Młody i  zdrowy wygląd to marzenie większości kobiet, jednak proces starzenia skóry w mniejszym lub większym stopniu dotyka każdą z nich. Na rynku kosmetycznym istnieje wiele środków mających za zadanie zahamować zmiany pojawiające się wraz z wiekiem. Gdy popularne kremy i maseczki nie przynoszą pożądanych efektów warto rozważyć alternatywne metody, takie jakie chociażby termolifting.

 

Czym jest termolifting?

 

-Termolifting jest to zabieg polegający na wykorzystaniu fal radiowych lub światła podczerwonego, co prowadzi do podniesienia temperatury w skórze właściwej. Dzięki ciepłu kurczą się i napinają włókna kolagenowe w skórze, a w konsekwencji skóra twarzy czy brzucha jest jędrna i napięta. Taki efekt można zauważyć już po pierwszym zabiegu.  – opowiada Katarzyna Kowalczyk, kosmetolog z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

-Termolifting jest zabiegiem całkowicie bezinwazyjnym i można go wykonywać za pomocą kilku metod, które dopasowywane są do indywidualnych potrzeb pacjenta. W zależności od jego wieku i kondycji skóry – dodaje Katarzyna Kowalczyk z ESTELL.

 

Urządzenia wykorzystywane w termoliftingu

Pierwszą metodą jest użycie światła podczerwonego. Podczas zabiegu pobudzane są fibroblasty produkujące nowe włókna kolagenowe, a w konsekwencji dzięki zwiększonej produkcji kolagenu uzyskujemy efekt zwiększania gęstości skóry i liftingu. Wskazaniami do zabiegu są m.in.: poprawa owalu twarzy, uniesienie opadających policzków, niwelowanie bruzd wargowo-nosowych, wygładzenie zmarszczek, poprawa napięcia i elastyczności skóry, obkurczenie skóry na brzuchu u kobiet po porodzie.

– Kolejnym urządzeniem wykorzystywanym w termoliftingu jest Maximus działający jednocześnie na skórę, komórki tłuszczowe i mięśnie. Zabiegi wykonane przy użyciu urządzenia Maximus stymulują naturalną odnowę kolagenu. Skutkuje to ogromną poprawą napięcia skóry oraz natychmiastowym efektem liftingu. Zabieg z wykorzystaniem Maximusa stosujemy m.in. do poprawy owalu twarzy  opisuje kosmetolog z ESTELL.

 

Trzecim urządzeniem stosowanym w termoliftingu jest Pelleve, wykorzystujący energię o częstotliwości fal radiowych. Podczas zabiegu, technologia Cool-Gel wykorzystuje żel zamrażający do chłodzenia zewnętrznej powierzchni skóry, podczas gdy energia fal radiowych ogrzewa tkanki miękkie pod skórą, dzięki czemu włókna kolagenowe kurczą się i napinają. Zabieg ten jest wykorzystywany przykładowo w przypadku obwisłego podbródka, fałdów nosowo-wargowych, czy zmęczonego, smutnego wyrazu twarzy.

 

– Podsumowując, można powiedzieć że światło podczerwone czyli Zaffiro polecane jest na pierwsze oznaki starzenia skóry, czyli już ok. 30 roku życia, żeby pobudzić fibroblasty produkujące kolagen i elastynę do produkcji. Z kolei Pelleve czyli fala radiowa czy Maximus są silniejszymi zabiegami polecanymi przy spadku gęstości skóry – dodaje Katarzyna Kowalczyk z ESTELL.




Jak wygląda zabieg termoliftingu?

 

– Termolifting jest jednym z przyjemniejszych zabiegów. Ma kilka zastosowań – przede wszystkim na skórę brzucha i twarzy. Zabieg termoliftingu rozpoczyna się od zmycia makijażu i pokrycia ciała pacjenta specjalnym żelem z aloesem. W zależności od przyjętej metody całość trwa około 40 min. Pacjent odczuwa jedynie zmiany temperatury głowicy urządzenia, co nie wywołuje dyskomfortu. Po wszystkim nakładamy sporą ilość kremu na miejsca, których dotyczyła terapia. Zalecane jest powtarzanie zabiegu 3-4 razy w odstępach ok 4-6 tygodni. –mówi kosmetolog z ESTELL.

 

Czy termolifting jest dla wszystkich?

 

Termolifting to bardzo bezpieczna i efektywna metoda walki z procesem starzenia się skóry. Jednak nie wszyscy mogą z niej skorzystać. Osoby cierpiące na choroby wirusowe, grzybicze lub bakteryjne, nie mogą poddać się zabiegowi. Również  niektóre choroby autoimmunologiczne oraz cukrzyca są  przeciwskazaniem do zabiegu. Ponadto także kobiety w ciąży nie powinny poddawać się termoliftingowi.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ