Kilogramy zniknęły, a problem pozostał?



Właśnie udało Ci się zmienić styl życia – zdrowo się odżywiasz, uprawiasz regularnie sport, po ciężkich początkach, Twoja waga wreszcie potwierdziła, że to co robisz jest warte wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Czujesz euforię i motywację do dalszego działania, wyglądasz lepiej, ale… choć tłuszcz zniknął i waga zmalała to pewien problem pozostał – zwiotczała skóra.

 

Problem obwisłej skóry dotyka wiele osób, które walczą z nadwagą. Naciągnięta skóra po utracie kilku lub kilkunastu kilogramów nie zawsze wraca do pierwotnej formy i potrafi nieprzyjemnie zdemotywować, każdego, kto przeszedł trudną ścieżkę w walce o lepsze ciało.

 

Fascynujące właściwości skóry

 

Skóra to bardzo elastyczny organ, który potrafi dostosowywać się do potrzeb organizmu. Naturalnym tego przykładem jest ciąża i okres tuż po niej. Przez dziewięć miesięcy skóra stopniowo naciąga się aby po jakimś czasie po porodzie wrócić do normy. Może to trwać nawet do roku, ale przy zdrowej diecie, regularnym ruchu, pomocy kosmetyków pielęgnacyjnych, nadmiar skóry obkurcza się a elastyczność regeneruje.

Proces rozciągania się skóry jest zatem odwracalny, a możliwości tego organu imponujące. Oczywiście wiele zależy od wieku (po 30 roku życia spada produkcja kolagenu odpowiedzialnego za sprężystość),  predyspozycji genetycznych oraz innych czynników.

 

Nieodwracalne zmiany

 

Niestety w wielu przypadkach, po zrzuceniu zbędnych kilogramów organizmowi nie udaje się samodzielnie  poradzić z nadmiarem zwiotczałej skóry. Dzieje się to między innymi wtedy, kiedy na nadwagę pracowaliśmy przez lata. Im dłużej skóra była naciągnięta tym ciężej jest jej odwrócić ten proces.  Nie bez znaczenia jest też jak dużo udało nam się schudnąć, bo skóra ma ograniczone możliwości kurczenia się.

 

Działania prewencyjne

 

Jak w przypadku większości problemów najlepszym rozwiązaniem jest profilaktyka. Również tu, kiedy stawiamy pierwsze kroki w walce o zgrabną sylwetkę, w swoim planie dietetyczno – treningowym powinniśmy uwzględniać także potrzeby skóry. Przede wszystkim warto wykazać się umiarem i stopniowym zrzucaniem zbędnych kilogramów.

Szybka utrata znacznej masy ciała może być powodem do dumy, ale jednocześnie niesie ze sobą ryzyko, tego, że skóra nie zdąży się do niego dostosować. Lepiej postawić na mniejszy ale regularny spadek wagi. Trzeba również pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu i dostarczaniu niezbędnych mikroelementów wpływających pozytywnie na produkcję kolagenu i elastyny w naszej skórze.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że na elastyczność skóry wpływa również używanie naturalnych produktów pielęgnacyjnych. Zapobiegają one zmywaniu naturalnej bariery ochronnej skóry, która zapobiega jej przesuszaniu i odwadnianiu. Jeśli dużo pływasz wybieraj baseny bez chloru – z wodą ozonowaną. Unikaj też długich gorących pryszniców i kąpieli oraz zbyt intensywnego wycierania skóry ręcznikiem. To wszystko niszczy naturalną warstwę lipidową skóry.




Jeden zabieg – jędrna skóra – rozmiar mniej

 

Jeśli pomimo usilnych starań Twoja skóra jest wiotka i obwisła zgłoś się do specjalisty. Wystarczy godzina zabiegu wykonanego urządzeniem V-Max, w gabinecie medycyny estetycznej, aby osiągnąć efekt jędrnej skóry, a nawet jednego rozmiaru mniej.

Rezultat porównywalny do kilku tygodni ćwiczeń i walki z nadmierną tkanką tłuszczową oraz luźną skórą osiągalny jest już po jednej wizycie. Ponadto zabieg V-Max jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. W praktyce oznacza to, że tuż po nim można wrócić do codziennych zajęć i treningów.” zapewnia dr n. med. Anna Skwarek z kliniki La Perla. Jak wygląda zabieg i na czym polega jego działanie?

Specjalna głowica V-Max przykładana do wybranego obszaru ciała przesyła fale ultradźwiękowe o odpowiedniej długości w głąb skóry. Energia cieplna trwale usuwa tkankę tłuszczową i stymuluje odpowiednie warstwy skóry do produkcji kolagenu, dzięki czemu ciało uelastycznia się. Efekt wzmacnia się jeszcze do 90 dni po zabiegu. opowiada Maciej Opiela ekspert w dziedzinie urządzeń stosowanych w medycynie estetycznej z Esthetic Medical Innovation.

V-max pomaga pozbyć się zbędnych centymetrów w obwodzie brzucha czy ud oraz obwisłej skóry. Połączenie zabiegu V-Max z planem dietetyczno – treningowym tworzy idealne uzupełnienie i pozwala skupić się na kształtowaniu sylwetki, a nie na walce z efektami ubocznymi utraty masy ciała.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ