Jak pozbyć się drugiego podbródka?



Idealny i wyraźny owal twarzy to jeden z atrybutów młodości. Procesy starzenia się, niewłaściwa postawa czy brak ruchu mogą jednak sprawić, że pozostanie nam po nim jedynie wspomnienie. Co możemy zrobić, aby powstrzymać powstawanie drugiego podbródka lub zniwelować już istniejący?

 

Pielęgnuj i masuj

Choć niektórym może wydawać się, że sam masaż czy stosowanie odpowiednich kosmetyków to w tym wypadku za mało, naprawdę warto pamiętać o tych czynnościach. Regularny masaż szyi i podbródka (od nasady szyi w górę) na pewno pomoże zadbać o stan i wygląd tego obszaru.

Zawsze, tak jak w wypadku całego ciała, warto również stosować odpowiednią pielęgnację. Peelingi wykonywane raz w tygodniu,  codziennie aplikowane kremy (szczególnie te bogate w witaminy A i E oraz kolagen) pozwolą skórze regenerować się i na dłużej zachować młody wygląd.

 

Ćwicz

Zastanawiasz się jak mogą wyglądać ćwiczenia szyi i podbródka? Można je wykonać na kilka sposobów: poprzez głośne wymawianie samogłosek: u, i, o, a oraz e, ćwiczenia polegające na jak najdalszym wyciąganiu języka przy jednoczesnym wyciąganiu go do góry czy obracaniu głowy w prawo, lewo, przód i tył, co pozwala napiąć mięśnie szyi. Poza tym warto również poświęcić 5 minut dziennie na pochylanie głowy do tyłu.

Dlaczego? Skóra w tym czasie ma szansę na rozprostowanie i co za tym idzie, poprawę jędrności. Pamiętajmy jednak, że te zarówno ćwiczenia, jak i pielęgnacja są w tym wypadku raczej profilaktyką. Kiedy problem już powstanie, powinniśmy poszukać innego rozwiązania.




Zaufaj specjalistom

Jeśli drugi podbródek staje się widoczny i zaczyna wpływać na nasz wygląd i samopoczucie, poszukajmy sposobu, który pozwoli nam zapomnieć o tym zmartwieniu. W tym momencie warto zainteresować się medycyną estetyczną, która oferuje kilka metod pozwalających na zniwelowanie drugiego podbródka.

Do niedawna jednym z bardziej popularnych zabiegów była lipoliza iniekcyjna, polegająca na wstrzyknięciu pod skórę specjalnej substancji, która niszczy komórki tłuszczowe, a co za tym idzie, umożliwia wydalenie ich z organizmu. Największym minusem była jednak jej inwazyjność – konieczność poddania się znieczuleniu ogólnemu oraz długi okres rekonwalescencji, w którym pacjent musi zmierzyć się z opuchlizną, obrzękiem czy siniakami.

Na szczęście w gabinetach medycyny estetycznej możemy już znaleźć zabiegi, które są nie tylko skuteczne, ale i komfortowe dla pacjenta. Jednym z nich jest procedura wykonywana urządzeniem Ultraskin II, wykorzystującym technologię skupionych fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu HIFU.

Zaletą tego urządzenia jest możliwość stymulacji głębokich partii skóry w sposób nieinwazyjny, bez naruszania ciągłości naskórka, czego wynikiem jest lipoliza miejscowych złogów tkanki tłuszczowej i natychmiastowy efekt liftingu – mówi dr n. med. Magdalena Łopuszyńska z Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Bella w Warszawie.

Technologia HIFU jest wykorzystywana w medycynie od lat – została przebadana i doceniona przez lekarzy zajmujących się nie tylko medycyną estetyczną. Dlaczego ma tylu zwolenników?

Technologia zastosowana w Ultraskin II gwarantuje lekarzowi największą kontrolę w regulowaniu gęstości i długości impulsów, co widocznie przekłada się na efekt zabiegu oraz znacząco zmniejsza stopień odczuwanego przez pacjenta bólu – dodaje dr Magdalena Łopuszyńska. Już jeden zabieg z użyciem Ultraskin II pozwala osiągnąć natychmiastowe napięcie skóry ciała i redukcję tkanki tłuszczowej, natomiast w przeciągu kolejnych 3 miesięcy widoczny staje się efekt liftingu, który utrzymuje się nawet do 5 lat.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ