Wakacyjne nawilżenie – sprawdź, jak utrzymać cerę w dobrej kondycji



Skóra w okresie urlopowym jest szczególnie narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych i… nasze zaniedbania. Jaka pielęgnacja jest potrzebna, by cieszyć się zdrową i pięknie wyglądającą cerą? Sekretem jest odpowiednie nawilżenie, które ją wzmocni i będzie chronić przed czynnikami zewnętrznymi.

– Odwodnienie skóry, nawet w przypadku cer młodych, jest jednym z głównych czynników, które powodują, że skóra staje się bardziej podatna na stres tlenowy i przedwczesne starzenie. Skóra przesuszona jest napięta, szorstka i wyjątkowo wrażliwa, łatwo ulega podrażnieniom, ma szary odcień, widoczne są na niej drobne zmarszczki – mówi Elżbieta Młyńska-Krajewska z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzeja Krajewskiego.

 

Proces utraty wody wzmaga się z upływem lat, a efekty odwodnienia stają się coraz bardziej widoczne. Sytuację pogarszają nasze zaniedbania, szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy niewystarczająco dbamy o ochronę przeciwsłoneczną i zdarza nam się zapomnieć o regularnej pielęgnacji. O czym musimy pamiętać?

 

Ochrona przeciwsłoneczna

Słońce wysusza skórę i przyśpiesza jej starzenie – dlatego bez względu na to, czy spędzamy czas na gorącej plaży, czy tylko przemieszczamy się po mieście, należy pamiętać o kremie z filtrem. Najlepiej dodatkowo chronić twarz i oczy okularami przeciwsłonecznymi i kapeluszami. Nawet jeśli podczas urlopu chcemy złapać trochę słońca, warto pamiętać, że promieniowani UV odpowiada za fotostarzenie się skóry i tworzenie trudnych do usunięcia przebarwień. Na słońcu lepiej znać umiar!

 

Porządne oczyszczanie

Aby dobrze nawilżyć cerę, należy ją regularnie oczyszczać – zalegający martwy naskórek i zatkane pory nie pozwalają skórze prawidłowo oddychać i przyjmować substancji odżywczych z kosmetyków. Do wakacyjnej pielęgnacji warto wybrać kosmetyk, które będzie miał właściwości myjące oraz jednocześnie złuszczające, np. żel peelingujący. Nie należy myć twarzy zwykłym mydłem, może to powodować wysuszenie i zaczerwienie skóry.

 

Dobre kosmetyki

Krem nawilżający, który powinien być stałym elementem wyposażenia kosmetyczki każdej kobiety, pomoże utrzymać skórę w dobrej kondycji – pod warunkiem jednak, że wybierzemy produkt o odpowiednim składzie. Warto szukać kosmetyków zawierających kwas hialuronowy, który nawilża, zapobiega utracie wody i wzmacnia naturalny system obrony skóry przed florą bakteryjną.




Profesjonalna pielęgnacja

Sam krem jednak nie wystarczy, by odpowiednio nawilżyć skórę, zwłaszcza tę odwodnioną, suchą czy bardziej dojrzałą. Tylko specjalne, silnie nawilżające zabiegi mogą zatrzymać proces utraty wody, dlatego najlepszym sposobem na zachowanie cery w dobrej kondycji jest regularne odwiedzanie gabinetów kosmetycznych.

W zależności od stanu skóry specjalista dobierze najlepszy zabieg – np. Hydracure, przeznaczony dla skóry mocno przesuszonej i polecany szczególnie latem, gdy jesteśmy narażeni na silne działanie słońca. Można go wykonać m.in. w Klinice Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzeja Krajewskiego.

 – Zabieg poprawia komfort skóry, wycisza ją i regeneruje, zapewniając jednocześnie ochronę przed wysuszeniem i zmianą klimatu. Hydracure oparty jest na kwasie hialuronowym o dużym, średnim i małym ciężarze właściwym. Zawiera również wulkaniczną źródlaną wodę termalną, mikrogąbki z ceramidami i kwasem mlekowym oraz emolienty  tłumaczy Elżbieta Młyńska-Krajewska.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ