Wiosenne odmłodzenie skóry



Lasery w medycynie estetycznej pozwalają odmłodzić wygląd skóry i zniwelować różnego rodzaju niedoskonałości. Tego typu zabiegi zwykle wiążą się jednak z odczuciem dyskomfortu i koniecznością rekonwalescencji. Czy istnieje dla nich alternatywa zapewniająca wysoką skuteczność bez bólu?

 

Zabiegi laserowe nie bez powodu cieszą się bardzo dużą popularnością wśród pacjentów gabinetów medycyny estetycznej. Pozwalają ujędrnić skórę, zmniejszyć zmarszczki, przebarwienia czy blizny. Spektrum zastosowania jest niezwykle szerokie, dzięki czemu tego typu urządzenia szturmem podbijają rynek.

 

Alternatywa dla laserów

Zabiegi laserowe, oprócz wielu zalet mają jednak kilka słabszych stron: są drogie, co przekłada się na koszty ponoszone przez pacjentów, ich zastosowanie zwykle wiąże się z odczuciem bólu, a po samym zabiegu przez kilka dni, a nawet tygodni pozostają widoczne ślady.

Alternatywą dla tej metody jest nowość na rynku – urządzenie TIXEL. To system termicznego, frakcyjnego odmładzania skóry, obejmujący terapeutyczną gamę laserów do ablacji CO₂ i laserów nieablacyjnych – mówi Agata Nowak-kosmetolog/szkoleniowiec Spa Land.

-Urządzenie to pozwala zwiększyć przenikalność substancji aktywnych, witamin czy samego kwasu hialuronowego. Jest to możliwe dzięki wytworzeniu podczas zabiegu mikroskopijnych kanalików, które pozostają otwarte przez 6 godzin – w tym czasie przenikanie stosowanych preparatów do wnętrza skóry jest zwiększone.

Mniej bólu…

– Tixel, oparty na technologii ablacji termomechanicznej, wpływa na tkankę docelową prawie w taki sam sposób jak frakcyjne lasery CO, jednak z mniejszym nasileniem bólu. Znieczulenie przy zabiegu nie jest konieczne, a sam proces gojenia przebiega szybko i nie wymaga wyłączenia pacjenta z codziennych czynności – wyjaśnia Agata Nowak ze Spa Land. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie ma ryzyka poparzeń, które zdarzają się przy tradycyjnych laserach.




…i wiele możliwości

Zabiegi urządzeniem Tixel można wykonywać w obszarze twarzy i całego ciała. Do głównych wskazań należą zmarszczki, zarówno mimiczne, jak i te bardziej widoczne, pogłębiające się wraz z wiekiem, blizny, zmiany po trądzikowe, nierówny koloryt i tekstura skóry, oraz przebarwienia.

Co bardzo ważne, zabieg można wykonywać również w delikatnej i wymagającej okolicy oka, bezpiecznie niwelując „kurze łapki” czy też korygując górną lub dolną powiekę.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ