Odmładzanie, oczyszczanie, nawilżanie – to proste!



Większości kobiet doskonale znany jest problem poszarzałej i zmęczonej cery. Najczęściej występuje on w okresie wiosennym – niedługo po zimie, podczas której skóra narażona jest na działanie niskich temperatur, wiatru i innych szkodliwych czynników. Co możemy zrobić, żeby na stałe się z nim pożegnać?

 

Zabiegi oczyszczające to podstawa pielęgnacji – pomagają w walce z niedoskonałościami i oznakami starzenia się. Regularne złuszczanie i nawilżanie skóry są konieczne, aby cieszyć się zdrową i promienną cerą. Dlatego zabiegi, takie jak mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny, są jednymi z najczęściej wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Zabiegi te nie u każdego się jednak sprawdzają, m.in. z powodu możliwych podrażnień lub niedostatecznych efektów.

 

Oczyszczanie bez podrażnień

Alternatywą dla tradycyjnych technik oczyszczających jest HydraFacial – hydradermabrazja, która łączy hydropeeling  próżniowy z  aplikacją substancji aktywnych. Dlaczego wyróżnia się na tle innych zabiegów?

– HydraFacial zapewnia efekt silnej eksfoliacji, ale nie podrażnia, ponieważ w procesie oczyszczania nie są stosowanie kryształy diamentowe złuszczające powierzchnię skóry – mówi Agata Nowak kosmetolog/szkoleniowiec Spa Land. Dzięki zastosowaniu opatentowanych jednorazowych końcówek, cała procedura charakteryzuje się wysokim poziomem antyseptyki oraz sprawia, że proces eksfoliacji jest łagodny i delikatny.

Dogłębne odżywianie

Aby skóra odzyskała świeży i promienny wygląd przede wszystkim musimy pamiętać o dostarczaniu organizmowi niezbędnych witamin i składników mineralnych. Dla skóry bardzo ważne są witaminy A, E C  oraz witaminy z grupy B. Wzbogacenie codziennej pielęgnacji o produkty zawierające te witaminy może jednak nie wystarczyć.

Należy pamiętać, że stosownie nawet wysokiej jakości kosmetyków na zanieczyszczoną skórę nie zapewnia odpowiednich i długotrwałych efektów. Rozwiązaniem tego problemu jest zabieg HydraFacial, który oczyszczając skórę wspomaga wchłanianie substancji aktywnych.

Podczas zabiegu dochodzi nie tylko do eksfoliacji, czyli złuszczania naskórka, ale również zastosowana jest ekstrakcja i nawilżenie. W momencie, gdy pory stają się maksymalnie otwarte, kolejno nanoszone są substancje aktywne, zawierające przeciwutleniacze oraz składniki nawilżające, oczyszczające i przeciwzapalne – wyjaśnia Agata Nowak kosmetolog/szkoleniowiec Spa Land.

Kompleksowość działania Hydradermabrazji umożliwia szybkie wchłanianie substancji aktywnych, co w rezultacie nawilża i odmładza skórę – to główna przewaga HydraFacial nad pozostałymi metodami oczyszczania i rewitalizacji skóry.




Oczyszczenie i odmłodzenie

Oczyszczona i odżywiona skóra o lepszym kolorycie – to marzenie każdego z nas, nie tylko na wiosnę. Podczas zabiegu HydraFacial zastosowana próżnia stymulacje mikrokrążenie, co w rezultacie powoduje efekt liftingu. Brak drażniących kryształów i możliwość regulacji poziomu próżni zapewnia bezpieczeństwo nawet osobom o wrażliwej i delikatnej skórze.

Urządzenie może być wykorzystywane nie tylko w zabiegach na twarz, ale także – dzięki różnym stopniu ścieralności końcówek – na ciało. Skóra już po pierwszym zabiegu wygląda promienie, jest oczyszczona i nawilżona. Pełen długoterminowy rezultat osiąga się dzięki serii 3-6 zabiegów, zalecana częstotliwość; 1-2 zabiegi w tygodniu.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ