Twój cel: piękna szyja



W codziennej pielęgnacji skupiamy się na twarzy, zapominając czasem o szyi. Tymczasem skóra tej części ciała jest cienka, wrażliwa i najszybciej wystawia nam rachunek za błędy. Na szczęście możemy wyjść z tej transakcji z podniesioną głową!

 

Nie trzeba wiele, by „zapracować” na zmarszczki i inne niedoskonałości skóry szyi, które dodają nam lat. Wystarczą złe nawyki, niewłaściwa postawa, czy błędy w pielęgnacji, by szybko utracić młodzieńczy wygląd:

 

– Skóra kobiecej szyi prawie nie różni się gęstością i grubością od skóry twarzy, dlatego wymaga szczególnej, wielopoziomowej pielęgnacji. Najważniejszą kwestią, o której zwykle zapominamy jest właściwa postawa ciała. Wyprostowane plecy, ściągnięte łopatki i lekko uniesiona głowa to najlepszy sposób na zachowanie młodego wyglądu. Pamiętajmy zwłaszcza o tym, by nie pochylać się nad telefonem czy komputerem. W połączeniu z prawami grawitacji to najkrótsza droga do zmarszczek szyi i „drugiego podbródka”. – ostrzega doktor Marek Janisz z warszawskiej Kliniki Korona.

 

Maseczka i masaż – zamiast golfu

Gdy kondycja naszej szyi nie zachwyca, to znak, że pora przestać traktować ją po macoszemu! Skóra odzyska zdrowszy wygląd dzięki prostym, regularnym zabiegom pielęgnacyjnym. Pamiętajmy o delikatnym peelingu (takim samym, jak do twarzy) i o codziennym stosowaniu kremu.

Pomoże również delikatny masaż, z którego warto zrobić codzienny rytuał. Delikatny balsam, olejek, a nawet kostka lodu w połączeniu z odpowiednimi ruchami (zawsze od dołu do góry) sprawią, że wkrótce będziemy mogły pochwalić się tzw. łabędzią szyją!




Mezoterapia – efekt od zaraz!

Czasem skóra szyi potrzebuje silniejszego wsparcia. Wówczas niezastąpione okażą się profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne:

 

– Jest wiele skutecznych metod, które pozwalają rozwiązać problem wiotkiej i nieestetycznie wyglądającej szyi. Największą popularnością wśród pacjentek cieszy się jednak mezoterapia mikroigłowa. Zabieg w nowoczesnej formule nadaje się do stosowania nawet w przypadku cienkiej skóry szyi, można go polecić wszystkim paniom, bez względu na wiek. Jego działanie polega na dostarczeniu w głąb skóry substancji, która budując swoiste „rusztowanie”, poprawia gęstość tkanek i wzmacnia komórki. – poleca doktor Marek Janisz.

Zabieg jest bezpieczny, warto go jednak wykonać w profesjonalnych gabinetach, by mieć gwarancję skuteczności. Efekt to jędrna, gładsza skóra – po prostu odmłodzona szyja, dzięki której uda nam się oszukać metrykę!

 

Choć ciepły golf, czy szal przydadzą się jesienią, warto właśnie o tej porze roku zadbać o kondycję skóry szyi. Dzięki temu odwdzięczy nam się ona młodszym, piękniejszym wyglądem na dłużej!

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ