Medycyna estetyczna – Przywróć młodość swojej twarzy



Starzenie się to nie tylko zmarszczki, ale także coraz bardziej widoczna wiotkość i utrata elastyczności skóry, szczególnie w okolicach policzków i linii żuchwy. Czy istnieją sposoby na zatrzymanie tych procesów i naprawienie szkód wyrządzonych przez upływ czasu? Czy poprawienie konturu twarzy i odmłodzenie wyglądu są możliwe bez inwazyjnych metod operacyjnych?

 

Wiotczenie skóry i opadanie owalu twarzy to jedne z czynników, które najbardziej nas postarzają.  Wpływają one na wygląd nawet bardziej niż zmarszczki czy przebarwienia, na których zwykle się skupiamy, nie dostrzegając poważniejszych zmian zachodzących w wyglądzie.

 

„Trójkąt młodości” a wiek

Wraz z wiekiem skóra traci swoją gęstość, co ma związek z ubytkiem kolagenu i kwasu hialuronowego. Dodatkowo stopniowo tracimy poduszeczki tłuszczowe, uwydatniające i wypełniające okolice policzków i „dolinę łez”. W efekcie linia żuchwy staje się mniej wyraźna, a kształt twarzy się zmienia – u młodej osoby, o mocniej zaznaczonych kościach policzkowych i linii żuchwy twarz przypomina odwrócony trójkąt, z wierzchołkiem u dołu; natomiast upływający czas powoduje opadanie tkanek, przez co linia podbródka zostaje zaburzona i trójkąt się „odwraca” – dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda z Instytutu Medestetis w Krakowie i Warszawie.

Konturowanie twarzy

Starzenie się skóry i odwracanie się „trójkąta młodości” to naturalne procesy, które dotyczą każdego. Jednak we współczesnym świecie chęć zachowania młodości na dłużej jest powszechna i całkowicie zrozumiała. Wygląd wpływa przecież zarówno na to, jak jesteśmy odbierani przez otoczenie, jak i na nasze samopoczucie czy samoocenę. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz zabiegów przywracających owal twarzy i poprawiających ostrość rysów u osób potrzebujących działań anti-aging.

– Jedną z najpopularniejszych metod konturowania twarzy jest wolumetria z zastosowaniem wypełniaczy, pozwalająca wypełnić miejsca, w których brakuje tkanki tłuszczowej lub skorygować naturalne rysy twarzy –mówi dr Joanna Kuschill-Dziurda

– Wiąże się ona jednak z koniecznością wykonania iniekcji i wprowadzenia preparatu, co odstrasza wielu pacjentów – tych bojących się igieł i bólu oraz zwolenników całkowicie naturalnych zabiegów. Dlatego coraz więcej lekarzy poleca takim osobom konturowanie twarzy za pomocą bardziej zaawansowanych technologii.

Ultradźwiękowe odmłodzenie

W medycynie, nie tylko estetycznej, ale również np. w onkologii, wysoką skutecznością wykazują się urządzenia wykorzystujące technologię HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), które dzięki skoncentrowaniu fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości pozwalają indukować powstanie drobnych punktów koagulacji we wszystkich warstwach skóry oraz tkance podskórnej, bez naruszania ciągłości naskórka – dr n. med. Sylwia Farfał-Kałucka z Centrum Laser-Medica w Szczecinie. W przypadku zabiegów urodowych to bezpieczna i skuteczna technologia, jako jedyna dopuszczona przez Amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków do nieinwazyjnego liftingu i konturowania twarzy.




Natychmiastowe ujędrnienie

Technologia HIFU pozwala na wykonanie liftingu i konturowanie twarzy bez okresu rekonwalescencji przez cały rok, bez względu na poziom nasłonecznienia.

– HIFU to technologia, którą możemy znaleźć w kilku dostępnych na polskim rynku urządzeniach, warto jednak wybrać sprzęt, który oferuje najwięcej możliwości. Według mnie takim sprzętem jest Ultraskin II, który daje możliwość precyzyjnego regulowania gęstości i długości impulsów oraz zapewnia zmniejszone odczuwanie bólu dzięki większemu skoncentrowaniu fal ultradźwiękowych  dr n. med. Sylwia Farfał-Kałucka. – Zabieg ten polecam wszystkim osobom, które potrzebują widocznej poprawy napięcia i jędrności skóry w bezpieczny i bezinwazyjny sposób.

Urządzenie Ultraskin II pozwala osiągnąć efekt liftingu od razu po zabiegu, jednak pełen, naturalny i długotrwały efekt staje się widoczny w okresie do 3 miesięcy i utrzymuje się nawet do 5 lat.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ