Medycyna estetyczna – Przywróć młodość swojej twarzy



Starzenie się to nie tylko zmarszczki, ale także coraz bardziej widoczna wiotkość i utrata elastyczności skóry, szczególnie w okolicach policzków i linii żuchwy. Czy istnieją sposoby na zatrzymanie tych procesów i naprawienie szkód wyrządzonych przez upływ czasu? Czy poprawienie konturu twarzy i odmłodzenie wyglądu są możliwe bez inwazyjnych metod operacyjnych?

 

Wiotczenie skóry i opadanie owalu twarzy to jedne z czynników, które najbardziej nas postarzają.  Wpływają one na wygląd nawet bardziej niż zmarszczki czy przebarwienia, na których zwykle się skupiamy, nie dostrzegając poważniejszych zmian zachodzących w wyglądzie.

 

„Trójkąt młodości” a wiek

Wraz z wiekiem skóra traci swoją gęstość, co ma związek z ubytkiem kolagenu i kwasu hialuronowego. Dodatkowo stopniowo tracimy poduszeczki tłuszczowe, uwydatniające i wypełniające okolice policzków i „dolinę łez”. W efekcie linia żuchwy staje się mniej wyraźna, a kształt twarzy się zmienia – u młodej osoby, o mocniej zaznaczonych kościach policzkowych i linii żuchwy twarz przypomina odwrócony trójkąt, z wierzchołkiem u dołu; natomiast upływający czas powoduje opadanie tkanek, przez co linia podbródka zostaje zaburzona i trójkąt się „odwraca” – dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda z Instytutu Medestetis w Krakowie i Warszawie.

Konturowanie twarzy

Starzenie się skóry i odwracanie się „trójkąta młodości” to naturalne procesy, które dotyczą każdego. Jednak we współczesnym świecie chęć zachowania młodości na dłużej jest powszechna i całkowicie zrozumiała. Wygląd wpływa przecież zarówno na to, jak jesteśmy odbierani przez otoczenie, jak i na nasze samopoczucie czy samoocenę. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz zabiegów przywracających owal twarzy i poprawiających ostrość rysów u osób potrzebujących działań anti-aging.

– Jedną z najpopularniejszych metod konturowania twarzy jest wolumetria z zastosowaniem wypełniaczy, pozwalająca wypełnić miejsca, w których brakuje tkanki tłuszczowej lub skorygować naturalne rysy twarzy –mówi dr Joanna Kuschill-Dziurda

– Wiąże się ona jednak z koniecznością wykonania iniekcji i wprowadzenia preparatu, co odstrasza wielu pacjentów – tych bojących się igieł i bólu oraz zwolenników całkowicie naturalnych zabiegów. Dlatego coraz więcej lekarzy poleca takim osobom konturowanie twarzy za pomocą bardziej zaawansowanych technologii.

Ultradźwiękowe odmłodzenie

W medycynie, nie tylko estetycznej, ale również np. w onkologii, wysoką skutecznością wykazują się urządzenia wykorzystujące technologię HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), które dzięki skoncentrowaniu fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości pozwalają indukować powstanie drobnych punktów koagulacji we wszystkich warstwach skóry oraz tkance podskórnej, bez naruszania ciągłości naskórka – dr n. med. Sylwia Farfał-Kałucka z Centrum Laser-Medica w Szczecinie. W przypadku zabiegów urodowych to bezpieczna i skuteczna technologia, jako jedyna dopuszczona przez Amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków do nieinwazyjnego liftingu i konturowania twarzy.




Natychmiastowe ujędrnienie

Technologia HIFU pozwala na wykonanie liftingu i konturowanie twarzy bez okresu rekonwalescencji przez cały rok, bez względu na poziom nasłonecznienia.

– HIFU to technologia, którą możemy znaleźć w kilku dostępnych na polskim rynku urządzeniach, warto jednak wybrać sprzęt, który oferuje najwięcej możliwości. Według mnie takim sprzętem jest Ultraskin II, który daje możliwość precyzyjnego regulowania gęstości i długości impulsów oraz zapewnia zmniejszone odczuwanie bólu dzięki większemu skoncentrowaniu fal ultradźwiękowych  dr n. med. Sylwia Farfał-Kałucka. – Zabieg ten polecam wszystkim osobom, które potrzebują widocznej poprawy napięcia i jędrności skóry w bezpieczny i bezinwazyjny sposób.

Urządzenie Ultraskin II pozwala osiągnąć efekt liftingu od razu po zabiegu, jednak pełen, naturalny i długotrwały efekt staje się widoczny w okresie do 3 miesięcy i utrzymuje się nawet do 5 lat.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ