Medycyna estetyczna – Problemy estetyczne, które spędzają ci sen z powiek



Wraz z nadejściem nowego roku na pewno zrobiłaś listę rzeczy, które w końcu uda ci się zrealizować. Jest też duże prawdopodobieństwo, że znajdują się na niej punkty dotyczące wyglądu np. „będę bardziej dbała o kondycję skóry” lub „schudnę”.

To popularne problemy estetyczne, które dręczą większość kobiet. Które z nich znajdują się także na twojej liście? Sprawdź, jak szybko i skutecznie rozwiązać twoje urodowe problemy!

Zła kondycja skóry

Kiedy wraz z upływem lat widzisz, że kondycja twojej skóry zdecydowanie się pogorszyła – pojawiły się przebarwienia, pierwsze zmarszczki, skóra straciła jędrność i stała się szara – warto pomyśleć o mezoterapii, która pozwoli odnowić skórę w naturalny sposób. Dzięki niej możemy dostarczyć składniki aktywne właśnie tam, gdzie są najbardziej potrzebne, czyli do głębokich warstw skóry. Zabieg ten stosowany systematycznie pozwoli skutecznie opóźnić procesy starzenia. W mezoterapii świetnie sprawdzi się Dermapen, który poprzez precyzyjne mikronakłuwanie naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe w zabiegu mikrourazy wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność naprawy skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu – wyjaśnia dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova. Jeśli widzisz, że twoja skóra wymaga odświeżenia, przetestuj ten zabieg – na pewno zauważysz różnicę.

Opadające powieki

Na skutek upływu lat w skórze zaczyna ubywać kolagenu, który odpowiada za jej prawidłowe napięcie. Wiele kobiet zaczyna wtedy dostrzegać, że ich spojrzenie nie jest już takie jak kiedyś – powieki stają się wiotkie, a spojrzenie mniej otwarte.

Opadające powieki optycznie zmniejszają oczy i sprawiają, że wyglądamy na smutnych i zmęczonych. W tym problemie świetnie sprawdzi się Plexr, czyli pierwsze urządzenie w rękach lekarza medycyny estetycznej m.in do blefaroplastyki.

Podczas zabiegu Plexr generuje mikrowiązkę plazmy w sposób dynamiczny sublimując tkankę. W efekcie obkurczamy skórę w miejscu zabiegu, co skutkuje uniesieniem powiek. Zabieg ten przeznaczony jest dla pacjentów, którzy nie chcą lub nie mogą poddać się operacji, a chcą uzyskać równie dobry rezultat. Po zabiegu oko staje się otwarte, twarz odzyskuje młodzieńczą świeżość – tłumaczy dr Ewa Rybicka.




Nadmiar tkanki tłuszczowej i cellulit

Kiedy ćwiczenia i dieta nie pomagają w utracie tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała, a cellulit sprawia, że wstydzisz się wyjść na basen, warto skorzystać z zabiegu w gabinecie, który nie tylko pomoże wyrzeźbić ciało, ale sprawi też, że skóra stanie się bardziej napięta i gładka. –W takich problemach dobrze sprawdzą się zabiegi działające na zasadzie specjalistycznego masażu podciśnieniowego, który działa na głębokie warstwy tkanki podskórnej, pobudza krążenie i metabolizm, a tym samym wspomaga proces lipolizy – wyjaśnia dr Rybicka.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ