Powiększanie piersi – naturalna metoda BRAVA AFT!



Jeszcze do niedawna powiększanie piersi wiązało się wyłącznie z koniecznością zastosowania silikonowych implantów. Nie jest to jedyna możliwość! W Polsce dostępna jest już metoda przeszczepu własnego tłuszczu z wykorzystaniem Systemu BRAVA™. Na czym polega? Wyjaśniamy.

Zabieg z użyciem Systemu BRAVA™ pozwala powiększyć piersi wykorzystując do tego własny tłuszcz pacjentki, bez konieczności wszczepiana ciała obcego w postaci implantów. Takie rozwiązanie skierowanie jest do kobiet, które obawiają się niezadowalającego lub nienaturalnego efektu końcowego w przypadku implantów i widocznych blizn, a za to cenią sobie możliwość osiągnięcia trwałych i naturalnych rezultatów.

Co więcej, jest to zabieg połączony z jednoczesną liposukcją obszaru ciała, z którego pobierana jest tkanka tłuszczowa (brzuch, pośladki, uda), wykorzystywana do późniejszego przeszczepu w piersi.




System BRAVA™ to zewnętrzny ekspander przypominający biustonosz, składający się z pary półsztywnych miseczek, który nosi się 10 godzin dziennie przez kilka tygodni. Efektem noszenia jest rozciągnięcie tkanki piersi oraz powstanie loży, która zostaje w momencie zabiegu wypełniona tkanką tłuszczową. Dlaczego System jest tak ważny w przeszczepie?

Wytworzone podciśnienie sprzyja tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych oraz stymuluje naczynia limfatyczne, które zapewniają lepsze odżywienie tkanki i wspierają przeżycie wszczepionego tłuszczu. To podwyższa skuteczność przeszczepu oraz przeżywalność tkanki tłuszczowej do 80% (podczas, gdy tradycyjny przeszczep daje szansę ok 50%)*.

BRAVA™ AFT to metoda znana już od dawna i z sukcesami stosowana w Stanach Zjednoczonych i krajach Europy Zachodniej. Kobiety, które poddały się zabiegowi cenią sobie w nim naturalność, niską inwazyjność, brak blizn oraz długiego okresu rekonwalescencji.

System może być stosowany zarówno w przypadku powiększania piersi ze względów estetycznych, rekonstrukcji piersi po mastektomii oraz korygowania wad wrodzonych tj. np. asymetria piersi, zespół Polanda, piersi bulwiaste.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ