Nowoczesne zabiegi frakcyjne metodą na zmarszczki. Medycyna estetyczna.



Nowoczesne zabiegi frakcyjne metodą na zmarszczki. Medycyna estetyczna.

Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej profesjonalne gabinety dysponują coraz skuteczniejszymi sposobami usuwania i redukcji zmarszczek. Wśród nowoczesnych propozycji znajdziemy tzw. zabiegi frakcyjne.

Zabieg frakcyjny, czyli jaki?

Zabiegi frakcyjne dzieli się zazwyczaj na ablacyjne i nieablacyjne. Pierwszy sposób polega na kontrolowanym odparowaniu fragmentu naskórka, czyli bezpośredniej ingerencji w tkankę. Druga kategoria zabiegów pozwala na przeprowadzenie danej procedury bez naruszania struktury skóry.

Metody ablacyjne o wiele głębiej oddziałują na tkankę, co zapewnia lepszy rezultat końcowy, a zarazem inicjuje intensywny proces przebudowany kolagenu, który odgrywa ogromną rolę w wygładzaniu zmarszczek na zróżnicowanych głębokościach. Decydując się na zabiegi ablacyjne, warto zwrócić uwagę zwłaszcza na dwie technologie: CO2 i Sublative™. Skuteczność kliniczną tych dwóch metod potwierdzają badania kliniczne dokonane przez dermatologów estetycznych.




Laser CO2 rozprawi się ze zmarszczkami

Działanie lasera frakcyjnego polega na selektywnym uszkodzeniu wybranej tkanki. Wraz z procesem destrukcji zmian rozpoczyna się proces tworzenia nowego kolagenu, dzięki czemu skóra po zabiegu jest bardziej gładka i odzyskuje elastyczność.

– Wiązka lasera precyzyjnie działa tylko na określonym obszarze, tworząc małe otworki, dlatego nie istnieje ryzyko uszkodzenia sąsiadujących tkanek. Aby trwale pozbyć się zmarszczek, wystarczą na ogół dwie, trzy sesje zabiegowe – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej.

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, można również odczuwać lekki dyskomfort. Zabieg wymaga kilkudniowego okresu rekonwalescencji. Technologia jest dedykowana zwłaszcza osobom po 35. roku życia. Lekarz przeprowadzający zabieg ma pełną kontrolę nad ilością dostarczanej w głąb skóry energii, a także możliwość zmiany energii impulsu i czasu naświetlania. Wybór konkretnego trybu frakcyjnego jest uzależniony od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, tj. wiek, ilość i głębokość zmarszczek czy ogólny stan skóry.

Energia prądu RF kontra oznaki starzenia

Unikalna technologia Sublative™ wykorzystuje frakcyjny bipolarny prąd o częstotliwości radiowej RF. Spośród ablacyjnych zabiegów frakcyjnych wyróżnia się najkrótszym czasem rekonwalescencji.

– Mamy tutaj do czynienia z silnym punktowym odparowaniem naskórka i podgrzaniem głębszych warstw skóry, co pozwala usunąć nawet głębokie zmarszczki przy minimalnym uszkodzeniu naskórka i wysokim stopniu bezpieczeństwa – dodaje ekspert firmy SHAR-POL.

Co ważne, procedurę można bez obaw przeprowadzić na wszystkich obszarach ciała, w tym nawet na cienkiej skórze powiek. Jej zaletą jest również brak ryzyka wystąpienia przebarwień. Czas potrzebny na przeprowadzenie tej kuracji frakcyjnej również jest znacznie krótszy – żeby odmłodzić twarz, potrzebujemy ok. 20 minut. Dzięki odpowiedniemu doborowi parametrów oraz sterowaniu emisją energii technologia Sublative™ pozwala osiągnąć słabszy bądź mocniejszy efekt w zależności od indywidualnych potrzeb. Zabieg jest bezbolesny.

Ablacyjne zabiegi frakcyjne stanowią obecnie jedną z najbardziej skutecznych alternatyw w usuwaniu zmarszczek – obok liftingów chirurgicznych, kwasu hialuronowego czy kompleksowych programów regenerujących i odnawiających skórę. Oprócz widocznej od razu redukcji zmarszczek ujednolicą też koloryt skóry, wyrównają nierówności na jej powierzchni, a jeśli zajdzie taka konieczność, mogą być wielokrotnie powtarzane.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ