S.A.F.E.R. – Zapomnij o problemach z łysieniem.



Zabieg metodą S.A.F.E.R. to najnowocześniejsza nieinwazyjna metoda przeszczepu włosów.

O najnowszym zabiegu opowiada specjalista, dr n. med. Aleksandra Szlachcic z krakowskiego Ośrodka Medycznego Osteomed. 

Ubytki w owłosieniu.

Łysienie oraz pourazowe lub pooperacyjne ubytki w owłosieniu to problemy, z którymi zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku. Czy zabieg metodą S.A.F.E.R. jest bezpieczny dla wszystkich?

-Dr n. med. Aleksandra Szlachcic: Oczywiście. Przeszczepianie  włosów jest bezpieczne dla wszystkich pacjentów, którzy zostali zakwalifikowani do zabiegu.Dzięki innowacyjnej technologii S.A.F.E.R. gwarantuje naturalny efekt bez ryzyka odrzucenia przeszczepu i uszkodzenia mieszków włosowych oraz dzięki metodzie S.A.F.E.R.  okres rekonwalescencji po zabiegu jest bardzo krótki.

Czy metodą S.A.F.E.R. można również zagęścić włosy, rzęsy lub brwi, nawet jeżeli nie mamy problemów z łysieniem i nie doznaliśmy żadnych urazów?

-Aleksandra Szlachcic: Tak. Zabieg metodą S.A.F.E.R. jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cierpią z powodu zbyt małej ilości włosów i chcieliby poprawić swój wygląd. Jest to też najlepsza metoda na korektę brwi i rzęs, ponieważ w mało inwazyjny sposób pozwala trwale zagęścić włosy we wrażliwej okolicy oczu.




Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu?

-Aleksandra Szlachcic: Zarówno w miejscach pobrania mieszków włosowych, jak i w miejscach przeszczepu może wystąpić obrzęk, który ustępuje  w ciągu 1 – 2 dni. W celu zmniejszenia obrzęku możnaza stosować okłady z lodu. Po dwóch dniach można umyć włosy delikatnym szamponem, strumień wody powinien być bardzo łagodny. Nie wolno pocierać skóry, drapać itp. Głowę należy osuszyć delikatnym ręcznikiem –  bardzo delikatny dotyk – nie wolno pocierać. Nie wolno używać suszarki do włosów.

Czy po zabiegu przeszczepu włosów można palić papierosy i pić alkohol?

-Aleksandra Szlachcic: Tak można ale palenie papierosów i picie alkoholu w nadmiarze generalnie nie jest zdrowe dla skóry i włosów.

modanaurode.pl  -  dr n.med. Aleksandra Szlachcic

Po jakim czasie można się opalać?

-Aleksandra Szlachcic: Przez 6 tygodni należy unikać zarówno słońca, jak i solarium.

Czy po zabiegu przeszczepu włosów można uprawiać sport?

-Aleksandra Szlachcic: Już po 2 tygodniach od wykonania zabiegu można powrócić do pełnej aktywności fizycznej.

dr n.med. Aleksandra Szlachcic

Czy przeszczepione włosy są takiego samego koloru i grubości jak reszta włosów pacjenta?

-Aleksandra Szlachcic: Początkowo przeszczepione mieszki włosowe produkują włosy cieńsze i jaśniejsze od pozostałych. Po kilku miesiącach kolejne generacje włosów upodabniają się do reszty. 

Czy zabieg metodą SAFER można powtarzać?

-Aleksandra Szlachcic: Oczywiście. Można zabieg powtarzać wielokrotnie bez uszczerbku dla skóry owłosionej głowy i innych włosów.

Czy można farbować i podcinać przeszczepione włosy?

-Aleksandra Szlachcic: Przeszczepione włosy rosną tak samo jak reszta włosów. Można je obcinać, farbować i układać. Jednak trzeba pamiętać o tym, że częste farbowanie osłabia i niszczy włosy.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ