Delikatne oko(lice)



Cienie pod oczami, podpuchnięte powieki, przedwczesne zmarszczki – to najczęściej występujące defekty urody, które dotyczą wrażliwej skóry wokół oczu. Jak skutecznie się z nimi rozprawić?

Cienka skóra okolic oczu jest bardzo wymagająca. Aby naruszyć jej warstwę lipidową wystarczy niewiele: drobny błąd w pielęgnacji (np. niewłaściwie dobrany kosmetyk do demakijażu), złe nawyki żywieniowe, czy choroba szybko sprawią, że nasze spojrzenie już nie będzie promienne i młodzieńcze. Tymczasem to właśnie oczy, zwane zwierciadłem duszy, przyciągają spojrzenia innych, bezlitośnie zdradzając nieprzespaną noc czy przedwczesne oznaki starzenia. Dlatego pielęgnacja tych okolic jest tak ważna!

 

Peptydowa rewitalizacja? Bez cienia wątpliwości!

„Podkrążone”, sine oczy z pewnością nie dodają wdzięku, dodają za to lat. Zwalczenie tej niedoskonałości może być jednak trudniejsze, niż nam się to wydaje:

– Czasem przyczyna powstania cieni pod oczami jest banalna – nieprzespana noc. Bywa jednak, że „podkówki” tworzą się na skutek niewłaściwej diety czy kłopotów zdrowotnych, np. problemów z krążeniem.- wyjaśnia doktor Marek Janisz z warszawskiej Kliniki Korona

– Wówczas, w przywróceniu młodzieńczego, świeżego spojrzenia nie pomoże większa dawka snu, trzeba bowiem działać skuteczniej. Pacjentkom, które cierpią na tę przypadłość polecam profesjonalny zabieg z witaminą C i peptydami, które rozjaśniają, rozświetlają skórę oraz redukują cienie pod oczami. Zabieg ma formę mezoterapii, która pobudza mikrokrążenie, sprawiając, że skóra zyskuje zdrowy, wypoczęty wygląd. Można go polecić nawet osobom o wrażliwej cerze.

Pożegnaj opuchliznę

„Worki pod oczami” to kolejny defekt urody, z którym trudno się rozprawić. Są nieestetyczne i pozbawiają nas uroku, bez względu na przyczynę ich powstania:

– Podpuchnięte oczy zwykle powstają na skutek nieprzespanej nocy, czasem ta niedoskonałość to wynik złych nawyków żywieniowych, np. nadużywania soli, mocnej kawy czy herbaty, alkoholu. Wiele pacjentek przyznaje jednak, że prowadzi zdrowy tryb życia, a mimo to uskarża się na ten problem. Przyczyną może być choroba tarczycy lub nerek. – mówi doktor Marek Janisz z Kliniki Korona

– Na szczęście najlepsze gabinety urody oferują skuteczny program naprawczy dla osób borykających się z tą przypadłością. Godna polecenia jest zwłaszcza karboksyterapia – zabieg, który delikatnie, ale skutecznie usprawnia mikrokrążenie pod powiekami, sprawiając, że komórki są stymulowane do produkcji kolagenu i elastyny.

Dodatkowe zalety? Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, jest praktycznie bezbolesny i stosunkowo niedrogi. Nie sposób wspomnieć o najważniejszym- efekt zabiegu utrzymuje się na długo!




Kurze łapki? A sio!

Każda kobieta wie, że zmarszczki najwcześniej pojawiają się w kącikach oczu (tzw. kurze łapki) lub na powiekach. Co z tego, skoro wiele pań robi całkiem sporo, by bruzdy szybko zagościły na ich twarzach:

 

– Źle dobrane okulary, nieodpowiednia postawa ciała np. podpieranie głowy i oczywiście grawitacja, sprawiają, że małymi kroczkami pracujemy na zmarszczki. Tymczasem wystarczy niewiele, by powstrzymać proces powstawania bruzd wokół oczu: pomoże odpowiednia ochrona przed promieniami słonecznymi, okulary korekcyjne w przypadku wady wzroku, właściwa postawa ciała.

Skuteczną bronią w zwalczeniu już istniejących zmarszczek jest jednak zabieg z użyciem toksyny botulinowej wykonywany w profesjonalnych salonach. Jego działanie polega na wyłączeniu pracy mięśni, co spowolni pogłębianie się bruzd. Efekt to wyraźnie spłycone zmarszczki i optymalnie nawilżona skóra – po prostu młodsze spojrzenie. – poleca doktor Marek Janisz z Kliniki Korona.

Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne to najlepszy sposób na zadbanie o delikatną i wrażliwą skórę wokół oczu. Czas przekonać się o tym… na własne oczy!

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ