3 Sposoby na Powiększenie Ust. Czy Będzie Drogo?



Piękne, pełne i kształtne usta – większość kobiet marzy o takich. Idealne usta są wielką ozdobą, przyciągają spojrzenia i dodają posiadaczce pewności siebie.

Efekt możliwy do osiągnięcia umiejętnym makijażem nie jest niestety zbyt duży – na ustach małych i wąskich z natury niestety nie będzie prezentował się oszałamiająco.

Dlatego też nie dziwi popularność zabiegów medycyny estetycznej, które mają na celu powiększenie ust i nadanie im ponętnego kształtu. Istnieją trzy podstawowe sposoby, którymi można osiągnąć upragniony efekt.

 

Kiedy wykonuje się zabieg, a jakie są przeciwwskazania?

To zabieg czysto estetyczny, a jego celem jest poprawa wyglądu i samopoczucia pacjentki. W ten sposób można nadać kształtu płaskim ustom, wyrównać nierówności, poprawić symetrię i uwydatnić wargi. Na jego wykonanie decydują się głównie kobiety niezadowolone ze swoich warg, które chciałyby pozbyć się kompleksu usuwając jego przyczynę.

A przeciwwskazania? Nie zaleca się powiększania ust w okresie ciąży i karmienia piersią. Przeciwwskazanie stanowią także silne alergie skórne i wszelkie chorobowe zmiany wokół ust (na przykład opryszczka lub grzybica). W tych przypadkach raczej nie wykonuje się zabiegu – trzeba poczekać na lepszy moment, a dobry lekarz jego zobowiązany poinformować o tym pacjentkę. Niezgoda nie świadczy o jego złośliwości – wręcz przeciwnie, jest dowodem na profesjonalizm.

 

Najlepiej dążyć do celu stopniowo

Jeśli klientce marzą się usta o wiele większe niż ma naturalnie, zaleca się wykonanie kilku zabiegów. Oczywiście można znacznie powiększyć je w czasie jednego – choć doświadczenie wskazuje na to, że zwykle kobiety nie są zadowolone z efektów. Przyczyną jest nagła, ogromna zmiana w wyglądzie, która może powodować dyskomfort, a otoczenie na pewno od razu ją zauważy. Dlatego też zaleca się stopniowe osiąganie wymarzonego celu.

Sposób 1: Przeszczep tkanki tłuszczowej

Lipofilling lub lipotransfer to przeszczepianie pacjentowi fragmentów własnej tkanki tłuszczowej. Pobieranie tłuszczu odbywa się z mało widocznego miejsca, najczęściej fałdy na brzuchu, na bardzo niewielką skalę. Zabieg trwa około pół godziny, a kosztuje mniej więcej 5000-5500 zł. Często wykonuje się przeczep wzbogacony o odpowiedzialne za regenerację komórki macierzyste. Efektem są wargi o odmłodzonym, żywym i pięknym wyglądzie, a po wykonaniu zabiegu nie pozostają absolutnie żadne blizny, co stanowi jego wielką zaletę.

Zabieg wykonany w taki sposób jest niezwykle bezpieczny, ponieważ tkanka tłuszczowa dobrze się przyjmuje. Zaczyna także współpracować z organizmem, wytwarzając nowe naczynia krwionośne a efektem są piękniejsze, pełne usta. Efekt zabiegu jest trwały i nie trzeba go zwykle powtarzać, choć wszczepiony tłuszcz ulega starzeniu tak samo, jak cały organizm.




Sposób 2: Przeszczep skóry

Kolejnym chirurgicznym sposobem na piękne, pełne usta jest wykonanie przeszczepu skóry. Polega na pobraniu cienkiego paska skóry z mało widocznego miejsca na ciele (na przykład ze starej blizny, albo z okolic kości ogonowej) i przeszczepieniu go na usta. Trwa około 1,5 godziny, a zaraz po nim pacjent może iść do domu.

Zwykle wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Tę metodę poleca się osobom, które marzą nie tylko o wydatniejszych wargach, ale i o zwiększeniu ich powierzchni. Po tygodniu ściąga się szwy, a następnie do dziesięciu dni trwa ustępowanie opuchlizny i zasinienia. Przez pierwsze tygodnie widoczna jest blizna, którą można jednak z łatwością zakryć podkładem. Koszt zabiegu to około 5000-5500 zł, zarezerwować na niego trzeba dwa dni.

Istnieją dwie różne metody wykonywania przeszczepu skóry. Pierwsza to cięcie pod nosem (Bullhorn Lip Lift). Ta metoda zostawia naprawdę niewielką bliznę, a efekty są zadowalające. Można również wykonać zabieg metodą cięcia na krawędzi czerwieni wargowej (Gullwing Lip Lift). W ten sposób górną wargę podciąga się do góry.

 

Sposób 3: Powiększanie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy, choć brzmi groźnie, jest substancją fizjologiczną dla ludzkiego organizmu. Wykazuje wręcz dobroczynne działanie – nawilża skórę, sprawia, że staje się bardziej elastyczna, pozwala utrzymać stawy w dobrej kondycji. Często stosuje się go w kremach, jako składnik poprawiający kondycję skóry i jej wygląd. Stymulując syntezę kolagenu i elastyny, kwas hialuronowy opóźnia procesy starzenia i wzmaga regenerację tkanek. W formie zastrzyków czy suplementów stosuje się go w leczeniu i łagodzeniu wielu schorzeń, na przykład jaskry, zapalenia stawów. Znalazła swoje zastosowanie także i w medycynie estetycznej.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to koszt około 1400 zł, a sam zabieg nie trwa długo, zwykle około kwadransa. Właściwe działanie polega na odbudowie gęstości tkanek, co przekłada się bezpośrednio na lepszy, pełniejszy kontur ust.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, poprzez wstrzykiwanie w usta preparatu kwasu. Skutkiem ubocznym jest ustępujące do kilkunastu godzin pieczenie i opuchlizna, a efekt utrzymuje się 12-14 miesięcy. Następnie zabieg trzeba powtórzyć. Ta metoda jest stosunkowo najmniej inwazyjną z dostępnych.

Opracowanie: AestheticMed

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ